ФОП та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримати компенсацію за облаштування свого робочого місця
З 18 березня фізичні особи – підприємці та самозайняті особи, які є людьми з інвалідністю, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць.
– Ми розширили доступ до програми й тепер отримати компенсацію за обладнання свого робочого місця спеціальними меблями, пристроями, придбання допоміжного устаткування, наприклад, підйомника чи пандуса, зможуть люди з інвалідністю, які є самозайнятими або ФОПами, чи люди, які планують відкрити свій бізнес. Сподіваємось, що програма допоможе ще більшій кількості людей облаштувати інклюзивний робочий простір. За час роботи ця програма вже стала підтримкою для більш як півтори тисячі роботодавців, – зазначила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.
Окрім того, відтепер роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця для ветерана з інвалідністю, який повернувся на роботу. Раніше компенсації надавалися лише при новому працевлаштуванні. Якщо ветеран з пораненням повертався на своє робоче місце, роботодавцеві їх не виплачували, адже це не вважалося новим працевлаштуванням.
За умовами програми сума компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю становить:
- до 120 тис. грн — за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи;
- до 80 тис. грн — для людей з інвалідністю II групи.
Подати заяву на отримання компенсації за облаштування робочого місця можна онлайн на порталі Дія або офлайн, звернувшись до центру зайнятості за місцем провадження господарської діяльності.
Щоб подати заяву онлайн роботодавцю, фізичній особі-підприємцю (ФОП) та самозайнятій особі необхідно:
- авторизуватися на порталі Дія за допомогою КЕП;
- заповнити заяву: вказати дані про людину з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
- прикріпити документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та документ, який підтверджує інвалідність співробітника/ФОП/самозайнятої особи;
- вказати IBAN свого рахунку;
- підписати заяву КЕПом.
Розгляд заяви триває до 10 робочих днів. У разі позитивного рішення, протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок заявника.
Нагадаємо, програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю Уряд запровадив в серпні 2023 року.
З початку 2025 року роботодавці отримали за програмою 34 млн грн компенсації за облаштування 448 робочих місць для людей з інвалідністю. У 2024 році програмою скористались понад 1500 підприємців, які облаштували майже 2000 робочих місць для людей з інвалідністю. Держава компенсувала бізнесу витрати на 129 млн грн.
Програма надання компенсації роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю є частиною флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.
За інформацією Міністерства економіки України
-
16:01Компенсація за розміщення ВПО – нові правила для юросіб і ФОПів
Уряд затвердив порядок компенсації за житлово-комунальні послуги та енергоносії, спожиті під час безоплатного розміщення ВПО. Подати заяву на компенсацію можна через особистий кабінет на порталі…
16:01 -
15:32Підвищення виплат при народженні дитини – частина пакету, розробленого для комплексної підтримки сімей з дітьми
Уряд схвалив проєкт закону, мета якого – запровадження широкого пакету комплексної та всеохоплюючої підтримки для українських родин з дітьми. Проєкт закону було розроблено Мінсоцполітики спільно…
15:32 -
14:33Театральний сезон завершує Черкаський ляльковий театр
Справжнє свято дитинства, творчості й радості. Черкаський академічний театр ляльок готує для своїх глядачів особливу подію до закриття театрального сезону. Про це повідомляють в обласному…
14:33 -
14:16Замість райдержадміністрацій: прийомними сім’ями та ДБСТ опікуватимуться місцеві ради області
Рішення про створення прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) тепер ухвалюватимуть виконавчі комітети сільських, селищних рад, а не райдержадміністрації. Про це інформують в…
14:16 -
13:41єОселя: українці вже отримали іпотечних кредитів на 30 млрд грн
18 тис. українців скористалися програмою доступного іпотечного кредитування єОселя, яка діє з жовтня 2022 року. Загальна сума виданих кредитів перевищила 30 млрд грн. — 18…
13:41 -
12:00Доступні кредити 5-7-9%: Підприємці отримали понад 15, 2 тис. пільгових кредитів
З початку 2025 року бізнес отримав 15 252 пільгових кредити за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» на загальну суму 47,6 млрд грн. Від старту програми у…
12:00 -
11:00єВідновлення: як отримати другий транш на будівництво нового житла
У Дії доступний другий етап компенсацій у межах програми «єВідновлення». Йдеться про допомогу для українців, чиї приватні будинки були знищені через війну, але є земельна…
11:00 -
10:20Другий етап «СТВОРЮЙ!»: бюджет проєкту $1 млн для бізнесу жінок
Стартував прийом заявок на другий етап програми «СТВОРЮЙ!», спрямованої на підтримку розвитку жіночого підприємництва у сфері виробництва та переробки. Бюджет програми понад $1 млн. Відповідний…
10:20 -
09:50Антициклон з південного заходу: синоптики про погоду на Черкащині
В області прогнозують суху та безвітряну погоду. Температура повітря прогріється до +32. Про це інформують в Черкаському центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила…
09:50 -
09:35Бюджети громад Черкащини отримали майже 150 млн грн податку на нерухомість
Місцеві бюджети Черкащини отримали 148 млн грн податку на нерухомість, що на 22 млн грн або на 17,5 % більше, ніж за аналогічний період минулого…
09:35 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Коротко про цей день – день непростий. Зустріч із військовими та міністром оборони. І не тільки про фронт, але й…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 14 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 035 060 (+1 130) осіб; танків ‒ 11 019 (+3);…
08:45