Золотоноша ще на крок наблизилася до подолання свого екоклопоту

20150827_100336

Стічні води з міста вже не потрапляють прямісінько в річку, як досі. На місцевих очисних спорудах запрацювала перша гілка. Їх проінспектував очільник області. Юрій Ткаченко взяв участь у роботі міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Ця гілка працює в тестовому режимі вже тиждень. А – це біофільтри, відстійники та біоставки. Міський голова Золотоноші пояснює: навмисне цього не афішували, щоби спершу все до пуття налагодити.

20150827_100428

– Це дає змогу привести наші скиди, відповідно до чинних норм, – пояснює Віталій Войцехівський. – Тобто стічні води потраплятимуть у Дніпро очищеними. Окремі показники вже покращилися. Хоча технологічний процес ще налагоджуємо. Усе це стосується однієї гілки. На це ми маємо кошти. Тепер чекаємо фінансування від Державного фонду регіонального розвитку на другу гілку. У нас невдовзі запрацюють кілька підприємств, деякі розширюватимуть виробництво, тому потрібно збільшувати потужності. Також маємо до кінця року добудувати ще насосні станції.

20150827_100914

Очисні споруди в Золотоноші після аварії реконструюють ще із 2004 року. Увесь цей час місцеві жителі скаржилися на постійний сморід і вкрай забруднену воду. Торік на відбудову споруд із обласного бюджету спрямували понад 3 млн грн, цьогоріч – ще понад 8,5 млн грн.

– Ми просто зобов’язані завершити цей довгобуд, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Однак очікуваний результат буде за однієї умови. Підприємства й заклади міста, які визнані найбільшими забруднювачами, мають свої локальні очисні споруди. Вони можуть накопичувати стоки та здійснювати залповий скид у міську каналізацію. А це призведе до зупинки наших очисних споруд – увесь процес треба буде починати заново. Тому скрізь мусять дотримуватися норм. Ми комісійно доручили міськводоканалу контролювати стоки. Якщо бачитимуть залпові скиди – від’єднуватимуть такі об’єкти. Залучатимемо й екоінспекцію.

20150827_103114

Окрім того, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вирішила: два найбільші забруднювачі міськканалізації – Центральна районна лікарня та «Золотоніський маслоробний комбінат» – мають доладнати свої локальні споруди. Бо в лікарні є кілька об’єктів, які до них не під’єднані. А в комбінату поки працює лише перша черга його очисних споруд.

Стрічка новин