В Україні презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності
Перша леді України Олена Зеленська взяла участь у засіданні Ради безбар’єрності, яке відбулося під головуванням віцепремʼєр-міністра з відновлення – міністра розвитку громад та територій України Олексія Кулеби.
Дружина Президента зазначила, що, згідно з даними нещодавнього опитування від Центру соціальних змін і поведінкової економіки, проведеного за ініціативою ЮНІСЕФ, безбар’єрність – серед нових цінностей суспільства для 87 % українців.
– Це колосальні зрушення в суспільній свідомості. Таку вмотивованість людей треба зберегти. Тому хочу сфокусувати на цьому нашу увагу – ось суспільний запит нарешті з’явився, не відповісти на нього не можна. Втрачену мотивацію піднімати навіть важче, аніж створювати з нуля, – зазначила перша леді.
Олексій Кулеба наголосив на пріоритетності безбар’єрних підходів у процесі підтримки та розвитку стійкості українського суспільства.
– Вчора уряд затвердив оновлений План заходів на 2025–2026 роки. Цей документ – результат спільної роботи міністерств, обласних адміністрацій, експертів та громадських організацій. Ми врахували попередній досвід і нові виклики, пов’язані з воєнним станом. План містить конкретні завдання та строки виконання, – додав віцепремʼєр-міністр.
До реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні залучені 16 міністерств. Вони впроваджують 30 проєктів і вже мають результати.
Зокрема, оновлені Державні будівельні норми та стандарти для забезпечення доступності просторів, серед яких і укриття.
За два роки Державна служба зайнятості облаштувала понад 2 тис. робочих місць для фахівців з інвалідністю. Працюють програми перекваліфікації та навчання. Гранти для власної справи отримали понад 2 тис. ветеранів і членів їхніх сімей. Загальна сума підтримки – близько 1,3 млрд грн.
Міністерство культури провело навчання для урядових організацій із простої мови. Затверджені рекомендації з безбар’єрності для всіх українських медіакомпаній.
Державні цифрові платформи вже адаптують для людей із порушеннями зору та слуху. На Дія.Освіта навчальні курси пройшли понад 3 млн українців. Цифрову грамотність просувають 5 тис. хабів по всій країні.
Інклюзивною освітою охоплено майже 100 тис. учнів. 12 тис. шкіл отримали укриття. За два останні роки надруковано 60 тис. сучасних підручників шрифтом Брайля.
У всіх реабілітаційних відділеннях працюють мультидисциплінарні команди. Загалом 280 тис. пацієнтів пройшли безоплатну реабілітацію торік.
За рік у межах проєкту Мінмолодьспорту запрацювали 85 адаптивних клубів. Понад сто тренерів працюють із ветеранами війни з інвалідністю. Відбувся старт програми «Ветеранський спорт». Учасники бойових дій що три місяці отримуватимуть компенсацію на заняття спортом.
Сім автошкіл МВС навчають людей з інвалідністю, зокрема ветеранів, керувати автомобілем. Посвідчення водія вже отримали понад сто осіб, з них третина – воїни.
Мінсоцполітики впроваджує послугу раннього втручання – її отримали вже близько 3 тис. родин.
Під час засідання представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади презентували нові пріоритетні проєкти за напрямами безбар’єрності:
- «Рух без бар’єрів»: відпрацювання у 15 пілотних громадах механізмів безбар’єрних маршрутів.
- «Безбар’єрний ЦНАП»: адаптація цих просторів та підготовка персоналу для гідного обслуговування людей із різних соціальних груп.
- «Безбар’єрність на ринку праці»: створення умов для залучення до ринку праці різних суспільних груп (молодих фахівців, фахівців з інвалідністю, старших людей тощо), їх підтримка та супровід у процесі працевлаштування.
- «Формула гідного повернення до цивільного життя»: запуск системи послуг для адаптації захисників і захисниць під час повернення до цивільного життя.
- «Послуги для поранених», «Центри відновлення та здоров’я»: пакет послуг для поранених військових на перших етапах госпіталізації;
створення мережі сучасних військово-медичних центрів реабілітації та ментального здоров’я. - «Підтримане проживання»: розвиток системи підтриманого проживання для людей старшого віку зі статусом ВПО та людей з інвалідністю.
- «Доступність екстрених служб і сервісних послуг МВС для різних верств населення».
- «Культура без бар’єрів»: забезпечення безбар’єрності культурних просторів.
- «Освітня безбар’єрність: відкриваючи нові горизонти»: забезпечення якісної інклюзивної освіти для кожного.
- «Безбар’єрний простір у публічному управлінні».
– У різні відрізки історії різні ознаки, винаходи, новації визначали ступінь цивілізованості людства. Сьогодні, я знаю, такими маркерами є безпека та безбар’єрність. Чесна рівність і справедлива доступність абсолютно для всіх, – підсумувала Олена Зеленська.
За інформацією Офісу Президента
-
09:20Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Сьогодні наші рятувальники боролись із наслідками російського удару по Полтавщині, по Кременчуку. Це був комбінований удар, абсолютно підло продуманий саме проти нашої…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 16 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 16.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 005 060 (+1200) осіб; танків ‒ 10 939 (+2) од;…
08:45 -
08:03Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 16 червня
До пізньої ночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони відбивали чергові ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у черкаському небі наші оборонці знищили…
08:03 -
09:15Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 червня
Ніч в області минула з повітряними тривогами. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, по ворожих цілях працювали сили та засоби ППО. — У межах…
09:15 -
17:42GovTech Meetup: Як ШІ та цифрові реформи змінюють державне управління
GovTech Meetup у Києві зібрав провідних спікерів у сфері цифрового розвитку. Серед учасників — Луукас Ілвес, Марк Борис Андріянич та Валерія Іонан. Подію організував Global…
17:42 -
17:03На Черкащині пройшов форум «Хлібна індустрія – 2025»
Головна подія на українському ринку хлібопродуктів, понад 220 учасників. На Черкащині відбувся форум «Хлібна індустрія – 2025». Провідні виробники хліба та хлібобулочних виробів, інвестори, фахівці…
17:03 -
16:51Реєстрація військовослужбовців за місцем служби за наявності власного житла
Під час проходження служби військовослужбовці можуть декларувати або реєструвати своє місце проживання за місцем розташування службового житла, навіть якщо мають у власності інше житло. Реєстрація…
16:51 -
15:06Травневі температури: якою буде погода на Черкащині на вихідних
На вихідних, 14 та 15 червня, переважатиме комфортна погода, проте можливі локальні короткочасні дощі, місцями з грозами. Синоптики прогнозують температурні показники вдень 19-24 градусів, а…
15:06 -
11:37Як військові можуть отримати грошову допомогу після поранення
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію або травму, мають право на грошову допомогу від держави. Зокрема, передбачено як щомісячні виплати, так і одноразові компенсації, залежно від…
11:37 -
10:57Як здобути українську освіту за кордоном
Уряд створює умови, щоб кожна дитина могла здобувати освіту за українськими стандартами, навіть перебуваючи за кордоном. Є декілька сценаріїв навчання, і всі вони – з…
10:57 -
10:30Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
Щороку до Дня Незалежності держава виплачує разову грошову допомогу людям, які мають певний статус. Пенсіонерам гроші нарахують автоматично, іншим категоріям потрібно звернутися до Пенсійного фонду…
10:30 -
10:02Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 6 по 13 червня у статусі…
10:02