Від початку року жителі області взяли «теплих» кредитів на понад 13,4 млн грн

4513У межах Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв уповноважені банки з початку року видали черкащинам 782 «теплих» кредитів на загальну суму 13,4 млн грн. Від 20 % до 70 % «тіла» цих кредитів відшкодують за держаний кошт, а також з обласного та місцевого бюджетів.

Загалом же з початку дії програми державної фінансової підтримки, тобто з жовтня 2014 року, на Черкащині уповноважені банки видали 3 934 кредитів на загальну суму 63 млн грн. За півтора роки дії державної програми до її співфінансування активно долучаються місцеві органи влади. Так, на Черкащині рішенням обласної ради термін дії цієї програми продовжений на 2016 рік. Тож з обласного бюджету на відшкодування відсоткової ставки за «теплими» кредитами для населення у межах програми виділили 300 тис грн.

За словами заступника Директора – начальника управління житлово-комунального господарства департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Андрія Липканя, станом на початок квітня 1 352 особам уже відшкодували частку відсоткової ставки по кредитах на впровадження енергоефективних заходів з місцевих бюджетів на суму 183 845 грн. Він додав, що загалом же з місцевих бюджетів на відшкодування частки відсоткової ставки по кредитах на впровадження енергоефективних заходів планується спрямовувати 1,76 млн грн.

Зауважимо, кредити на впровадження енергоефективних заходів надають уповноважені банки ПАТ АБ «Укргазбанк», «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) та ПАТ «Державний ощадбанк України».

 

Стрічка новин