Стипендії – по-новому

41_main_new.1480531647Начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський під час засідання ради ректорів, що відбулось в ОДА, поінформував про обсяги нових студентських стипендій. Нагадаємо, наприкінці минулого року було затверджено Постанови КМУ «Про розміри стипендій у державних та комунальних навчальних закладах, наукових установах», а також «Деякі питання стипендіального забезпечення». Ними затверджено Порядок призначення і виплати стипендій.

Відповідно до них, розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії становить:

415 гривень на місяць – для учнів професійно-технічних навчальних закладів;

830 гривень на місяць – для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр», крім тих, які навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі;

1056 гривень на місяць – для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст» або «бакалавр» за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі;

1100 гривень на місяць – для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі;

1400 гривень на місяць – для студентів ВНЗ III-IV рівня акредитації, наукових установ, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр», крім тих, що навчаються за спеціальностями (спеціалізаціями), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі.

До переліку спеціальностей (спеціалізацій), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі належать такі:

014 Середня освіта (математика, біологія, фізика, хімія, інформатика)
016 Спеціальна освіта
091 Біологія
103 Науки про Землю
104 Фізика та астрономія
105 Прикладна фізика та наноматеріали
111 Математика
131 Прикладна механіка
132 Матеріалознавство
133 Галузеве машинобудування
134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка
135 Суднобудування
136 Металургія
141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
142 Енергетичне машинобудування
143 Атомна енергетика
144 Теплоенергетика
145 Гідроенергетика
184 Гірництво
185 Нафтогазова інженерія та технології

 

– Система вищої освіти переорієнтовується з кількісних на якісні показники, – зауважує Валерій Данилевський. – Граничний відсоток кількості стипендіатів, які матимуть право на академічну стипендію, становитиме не більше 40-45%. Відтак кращі студенти отримуватимуть стипендію вищу, ніж зараз, відповідно до їхнього рейтингу. Порядок же формування рейтингу успішності студентів чи курсантів невійськових вищих навчальних закладів для призначення стипендій обговорюють нині в Міністерстві освіти і науки України.

За словами обласного освітянина, Міністерство освіти і науки України отримало доручення спільно з Міністерством соціальної політики та Міністерством фінансів України доопрацювати пропозиції студентства щодо механізму виплати академічних стипендій.

Поки що більшість повноважень щодо вказаної процедури нарахування зберігається за стипендіальними комісіями при ВНЗ.

Зауважимо, що на академічну стипендію у бюджеті виділено майже 4 млрд грн для ВНЗ, що підпорядковані МОНУ, Міноборони, МВС, МОЗУ, у бюджетних програмах яких передбачено підготовку відповідних кадрів.

Детально про соціальні стипендії за посиланням ТУТ.

Стрічка новин