Слід якнайшвидше поставити крапку в декомунізації, – очільник області

9Ще раз проаналізувати всі топоніми закликав керівників на місцях голова Черкаської ОДА. А ще – проїхати районами та перевірити, чи всі пам’ятники комуністичним діячам і відповідну символіку там демонтували. Про це Юрій Ткаченко сказав на координаційній нараді в ОДА.

Нині процес декомунізації на Черкащині добігає кінця. Згідно із Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», місцева влада мала ще до кінця лютого перейменувати об’єкти топоніміки, на які поширюється його дія. Опісля це право перейшло до облдержадміністрації.

– В Уманському районі лишився ще один пам’ятник Леніну, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Там його найближчим часом замінять на пам’ятник Шевченку. Ще маємо в області кілька недемонтованих пам’ятників комуністичним діячам. Те ж стосується і символіки. Ці питання мають бути на особистому контролі керівників на місцях, подекуди маємо неналежну увагу міських і сільських голів. Слід якнайшвидше поставити крапку в декомунізації. Це ж стосується і перейменування вулиць, провулків тощо. Треба ще раз перевірити, чи всі топоніми охопили.

Нагадаємо, 18 травня голова Черкаської ОДА видав розпорядження «Про перейменування об’єктів топоніміки Черкаської області». Ознайомитися з ним можна тут: https://ck-oda.gov.ua/docs/rozp/2016/245.pdf.