РІК НЕЗЛАМНОСТІ. Ігор Табурець про 365 днів життя Черкащини в умовах повномасштабної війни
365 днів гуртування, взаємопідтримки та невпинної роботи на перемогу. Рік повномасштабного вторгнення показав силу кожного українця. Про те, чим жила область увесь цей час, розповів на прес-конференції начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
Зокрема, очільник області нагадав про ключові виклики для Черкащини, переформатування роботи всіх галузей, підтримку армії, допомогу вимушено переміщеним особам.
– Я вдячний кожному черкащанину за те, що ми разом йдемо цим шляхом боротьби до перемоги! – відзначив посадовець. – Мене часто запитують, який виклик за рік повномасштабної війни був найважчим. Очевидно, що кожен вимагав максимальної уваги та відпрацювання. Завдяки тому, що наші Збройні Сили тримають удар на лінії зіткнення, де вона зараз, ми маємо ось такі підсумки 365-ти днів повномасштабної війни для Черкащини. Але повинні докладати всіх зусиль для нашої перемоги, виграючи битви абсолютно на всіх фронтах!
- Наслідки ворожої агресії
764 рази на Черкащині лунала повітряна тривога, загальною тривалістю понад 770 год. І не завжди відбій був без наслідків, зауважив Ігор Табурець.
– У перший день повномасштабки ворог завдав ракетних ударів по Уманщині, – нагадав очільник області. – Там маємо найбільше наслідків: руйнації інфраструктури, забруднені вибухонебезпечними предметами території, з яких уже знешкоджено понад 36 тис. Далі ми мали ракетні та дронові атаки і в інших районах.
Загалом на сьогодні до «Системи обліку руйнувань» внесено дані про пошкодження 218 об’єктів на Черкащині. За рахунок місцевих бюджетів і спонсорських коштів відновлено 24 об’єкти: 15 об’єктів комунальної, 1 об’єкт державної та 8 об’єктів приватної власності.
- Прийом внутрішньо переміщених осіб
Загалом із початку повномасштабної війни область перетнули понад 267 тис. людей. На сьогодні на постійне проживання на Черкащині лишились понад 103 тис. вимушених переселенців.
– Це значне навантаження на нашу інфраструктуру, – зауважив Ігор Табурець. – Однак ми постійно в пошуку резервів для розселення вимушених переселенців. Тому що в разі загострення ситуації – очікуємо нові хвилі.
- Медицина
– Про багато подвигів (не побоюсь цього слова) наших медиків ви дізнаєтеся згодом, – відзначив очільник регіону. – Зараз, із міркувань безпеки, у цих питаннях публічність не потрібна. Але завдяки нашим медичним колективам жоден заклад не зупинив свою роботу, а продовжував надавати допомогу.
Працівники Обласного центру екстреної медичної допомоги задіюються для надання екстреної медичної допомоги та евакуації поранених і постраждалих із території бойових дій. А лікарі Черкащини на добровільних засадах працюють у закладах охорони здоров’я на деокупованих територіях.
– Навіть за умов воєнного стану на Черкащині продовжується реалізація пілотного проекту МОЗ України із трансплантації, – відзначив Ігор Табурець. – За 2022 рік проведено 51 трансплантацію кісткового мозку, 9 трансплантацій нирок, 1 трансплантацію серця. Враховуючи ресурс, ми намагаємось оновлювати матеріально-технічну базу наших лікувальних закладів.
- Освіта
До 1 вересня спільними зусиллями в області зуміли забезпечити укриттями близько 60% закладів освіти, починаючи від садочка і завершуючи закладом вищої освіти. Наразі цей показник – вже 82%.
– Заклади освіти мають стати повноцінними місцями безпеки, – сказав Ігор Табурець. – Крім своїх прямих обов’язків із надання освітніх послуг, освітяни нині виконують низку нетипових для себе завдань: обладнують укриття, зустрічають і підтримують внутрішньо переміщених осіб, організовують численні благодійні акції, заходи щодо збору допомоги для наших захисників.
Додамо, загалом в області на старті фонд захисних споруд нараховував 356 об’єктів. Наразі рекомендовано до використання вже 869 найпростіших укриттів.
- Економіка
– Битву виграє армія, а війну – саме економіка, і вона у нас працює, – наголосив очільник Черкащини. – Ми в постійній комунікації з нашими підприємцями, щоб вони мали змогу працювати на оптимальних потужностях. Область також стала учасницею урядової програми з релокації підприємств із територій, де відбуваються чи є загроза бойових дій.
Так, до Черкащини релоковано 38 підприємств. Ще 6 підприємств у процесі. Загальна площа вільних приміщень під бізнес – 700 тис. м2.
- Фінансова галузь
Минулий рік місцеві бюджети області завершили з перевиконанням планових показників майже на 800 млн грн. Ці кошти спрямовували передовсім на:
- підтримку територіальної оборони області;
- підтримку ЗСУ та інших сил безпеки та оборони;
- підтримку внутрішньо переміщених осіб;
- запобігання та ліквідацію надзвичайних ситуацій, викликаних воєнним часом;
- відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок військової агресії.
– Сьогодні ми вкотре говоримо дякую, що вистояли і кожного дня боремось за нашу Україну, – підсумував начальник ОВА. – Нашим захисникам, які боронять кожен метр нашої землі, рятувальникам і всьому силовому блоку, які завжди на варті безпеки, волонтерам, які не втомлюються допомагати, енергетикам, які не дали росіянам занурити нас у пітьму, лікарям і освітянам, які надійно тримають свій фронт, підприємцям і аграріям, які здобувають перемоги на економічному фронті. Кожному та кожній, хто на своєму полі бою б’ється за нашу перемогу! У пам’ять про всіх українців, наших земляків, які віддали за всіх нас найцінніше – власне життя.
Детальніше дивіться у відео:
Офіційну інформацію читайте на наших ресурсах:
-
16:41«Наше здоров’я у ваших надійних руках», – Наталія Кравченко
Заслужене визнання та подяка. Медичну спільноту Черкащини вітали з професійним святом. У переддень Дня українських медичних працівників їм вручили обласні та міські відзнаки. Від імені…
16:41 -
14:37Військові та цивільні медики стали героями нової поштової марки від Укрпошти
Напередодні Дня медика Укрпошта представила новий марковий аркуш із благодійною складовою під назвою «Героїчні професії. Янголи війни». Він включає дві марки — «Медики. На полі…
14:37 -
14:22В Україні розпочали реформу центрів профтехосвіти ДСЗ, щоб збільшити підготовку фахівців за запитом бізнесу
Починаємо реформу центрів профтехосвіти Державної служби зайнятості, аби вони були сучасним навчальним простором, який допомагатиме бізнесу шукати кваліфіковані кадри. Маємо намір значно збільшити підготовку потрібних…
14:22 -
13:54В Україні вже намолочено понад 22 млн т зернових та олійних
Україні тривають жнива ранніх зернових культур. Вже зібрано понад 19 млн тонн зернових та понад 3 млн тонн олійних. Загалом обмолочено понад 5 871,9 тис.…
13:54 -
13:52Сервіс єПідприємець: як відкрити бізнес “під ключ” за однією заявою
Відкрити чи розширити свою справу можна за однією заявою, заощаджуючи час та уникнувши зайвої бюрократії. Уряд працює над створенням максимально зручних умов для започаткування та…
13:52 -
10:40Жителі Черкащини задекларували право на податкову знижку до повернення з бюджету 15,5 млн грн
Жителі Черкаського регіону поступово декларують право на податкову знижку. Податкова знижка – це можливість повернути частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб із доходів у…
10:40 -
10:17СБУ затримала диверсанта рф, який підпалював електропідстанції на Черкащині
Служба безпеки затримала диверсанта, який за завданням розвідки рф вчинив серію підпалів енергетичних об’єктів на Черкащині. Про це інформують в управлінні СБ України у Черкаській…
10:17 -
10:12Державна підтримка оздоровлення дітей: хто може отримати кошти на путівки
Держава виплачує українським родинам гроші на оздоровлення та відпочинок дітей за програмою єОздоровлення. Батьки мають змогу самостійно обрати заклад і придбати путівку. Виплата на одну…
10:12 -
09:21Пів року “Зроблено в Україні”: перша інвестиційна угода за програмою компенсацій від держави готується до підписання
Однією зі складових політики “Зроблено в Україні” є залучення інвестицій у реальний сектор — це зокрема програма компенсацій для проектів зі значними інвестиціями, компенсації за…
09:21 -
09:15Ідентифікація кожні пів року: ВПО-пенсіонери в Ощадбанку повинні підтвердити особу
Це стосується внутрішньо переміщених осіб, які були взяті на облік до 24 лютого 2022 року. Відповідне питання розглянули на нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук.…
09:15 -
09:11Більше вибору для учнівства: Уряд затвердив державний стандарт профільної середньої освіти
Кабінет Міністрів України затвердив Державний стандарт профільної середньої освіти. Стандарт будуть застосовувати в академічних ліцеях (10–12 класи), закладах професійної (професійно-технічної), а також фахової передвищої та…
09:11 -
09:10Загальні бойові втрати противника станом на 26 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 26.07.24 орієнтовно склали:особового складу ‒ близько 572300 (+950) осіб ,танків ‒ 8320 (+7) од,бойових броньованих машин ‒ 16050…
09:10