Парк стане одним із найважливіших “магнітів” Черкащини, – Сергій Сергійчук (ФОТО)
На Черкащині створять національний природний парк “Холодний Яр”. Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук підписав відповідний лист щодо створення парку до профільного Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Унікальне поєднання цінних природних та історико-культурних холодноярських об’єктів створюють можливості для розвитку туристичної та рекреаційної діяльності.
– Холодний Яр – це те місце сили, яке у багатьох людей в першу чергу асоціюється із Черкащиною. Героїчна історія, унікальні ландшафти… Холодноярські підсніжники відомі на всю Україну. Ми зобов’язані зберегти Холодний Яр для наших нащадків. Тому ініціюємо сторення національного природного парку „Холодний Яр“. Уже скоро майже 7 тисяч гектарів унікальних природних масивів стануть національним парком! – говорить голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.
Спільно із науковцями, представниками громадських організацій екологічного спрямування, представниками Держлісагентства України у Черкаській ОДА провели нараду щодо створення парку.
Створення національного природного парку „Холодний Яр“ передбачено Додатком 3 до обласної програми охорони навколишнього природного середовища на 2016 – 2020 роки, затвердженої
рішенням обласної ради від 03.06.2016 № 5-2/VII . Клопотання про необхідність створення НПП підготовлене Черкаським національним університетом ім. Б. Хмельницького, схвалене Міністерством екології та природних ресурсів України.
Метою створення національного природного парку „Холодний Яр“ є збереження унікальних природних та історико-культурних комплексів та упорядкування туристично-рекреаційної діяльності на зазначеній території.
Пропонована до заповідання територія включає близько 150 цінних природних, історичних, археологічних, культурних об’єктів, що потребують застосування цілісного підходу щодо їх збереження, охорони та використання основаного на результатах наукових дослідженнях.
До складу НПП запропоновано включити території 12 об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та 1 загальнодержавного значення загальною площею 1464,02 га.
– комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення „Холодний Яр“ площею 1039 га
– заповідного урочища „Атаманський парк“ площею 397 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Грушківський» площею 1,6 га
– гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Маляреве», площею 4,1 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Білосніжний», площею 1,5 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Зубівський», площею 0,2 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Оля», площею 0,1 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Тюльпан дібровний», площею 4,5 га
– ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Дуб Максима Залізняка», площею 0,02 га
– ботанічна пам’ятка природи місцевого значення «Сквер учасників партизанського руху», площею 0,5 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Землянки», площею 4,0 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Гульбище», площею 10,0 га
– ботанічний заказник місцевого значення «Касьянове», площею 1,5 га
За результатами попередніх обстежень на ділянках, пропонованих для заповідання зафіксовано зростання 467 видів судинних рослин, 215 видів грибів, перебування 32 видів ссавців, 143 видів птахів та значної кількості видів безхребетних. Серед них трапляються багато видів, що занесені до Червоної книги України, Зеленої книги України та охороняються відповідно інших міжнародних договорів.
Особливої уваги заслуговують популяції підсніжника складчастого, цибулі ведмежої, бруслини карликової, булатки довголистої, тюльпана дібровного, любки дволистої, гніздівки звичайної та ін.
Ліси мають типову природну структурованість і високу репрезентативність та належить до флористичного комплексу східноєвропейських свіжих широколистяних лісів.
У національному природному парку (НПП) заборонено рубки, санітарні рубки дозволені в господарській зоні.
Територію парку відвідувати НЕ заборонено. Заборона існує тільки в заповідних зонах національних природних парків. Місця таких зон узгоджують із землекористувачами і землевласниками! В інших зонах НПП відвідування, рибальство, збір грибів, ягід і трав дозволені.
Капітальне будівництво також заборонене в національних природних парках. Окрім зони стаціонарної рекреації та господарської зони, винятково якщо воно відповідає меті та завданню парку.
– Я переконаний, що створення національного природного парку “Холодний Яр” – це стратегічне рішення, яке давалося нам складно, але за яке нам дякуватимуть наші нащадки! Парк стане безперечно одним із найважливіших “магнітів” Черкащини. Який у комплексі із реконструйованою дорожньою інфраструктурою, унікальними історичними пам’ятками та іншими рекреаційними складовими в рази збільшать туристичну привабливість регіону. А відповідно і економічний розвиток в цілому, – наголосив Сергій Сергійчук.
-
18:17Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 листопада
З ранку і аж до вечора ворог тероризував Черкащину з повітря. За попередніми даними, у межах області знищено 7 БпЛА противника. Про це інформує начальник…
18:17 -
16:19Черкащани з медалями всеукраїнських змагань з таеквондо
Низку золотих, срібних та бронзових нагород здобули спортсмени Черкащини на всеукраїнських змаганнях з таеквондо серед юнаків, юніорів та Кубку України. Ці змагання днями відбулися у…
16:19 -
16:00«Цифрова Черкащина»: область долучиться до проєкту з кібербезпеки
На виконання завдань, визначених регіональною програмою «Цифрова Черкащина», відбулася робоча зустріч під головуванням заступника очільника області Сергія Свєрчкова. Вона була присвячена питанням кібербезпеки. Про це…
16:00 -
15:17«Діалог влади та бізнесу»: в межах комунікаційної платформи обговорили кадрові питання
Проєкт «Діалог влади та бізнесу» продовжує збирати представників приватного бізнесу та влади для вирішення пріоритетних питань на Черкащині. Цього разу увагу зосередили на темі співпраці…
15:17 -
15:05Прозорість і підзвітність: на Черкащині моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 14 листопада по 21…
15:05 -
14:5334 зрадники України позбавлені державних нагород України: Президент підписав відповідний указ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким увів у дію рішення РНБО щодо позбавлення державних нагород зрадників України. До першого списку увійшло 34 особи. Серед…
14:53 -
14:49єОселя: Видано перший кредит для молоді за новими умовами
Уряд оновив умови програми доступної іпотеки єОселя, за якими українці віком до 26 років можуть отримати іпотеку, сплативши вдвічі нижчий перший внесок — від 10 %…
14:49 -
14:42Понад 4 млн грн транспортного податку сплатили власники елітних автівок Черкащини
Із початку року власники преміальних автомобілів Черкащини сплатили 4,3 млн грн транспортного податку. Про це інформують в ГУ ДПС області. За словами в.о. начальника ГУ…
14:42 -
14:15Українські аграрії обмолотили вже 98% від прогнозованих площ
В Україні намолочено 72,9 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур. Його зібрали на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,4 млн тонн зернових…
14:15 -
14:12Держава виплатила українцям 119 млн грн Національного кешбеку за жовтень
21-22 листопада громадяни отримали на рахунки кешбек, накопичений в жовтні за купівлю українських товарів. Сума виплати становила 119,2 млн грн, кошти отримали 1,22 млн українців.…
14:12 -
11:33Мінветеранів спільно з МОЗ та НСЗУ анонсували новий пакет медпослуг для ветеранів і ветеранок
Відомства презентували пілотний проєкт щодо розширення доступу до медичних послуг для ветеранів війни. На заході були присутні міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова, міністр…
11:33 -
09:05Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! 21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи – згадує дві українські революції, вшановує те, які українці насправді. Сьогодні ж наш божевільний…
09:05