Отримати субсидію стало ще простіше

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

З червня нинішнього року субсидії оформлюють за новим, більш спрощеним зразком. З основних нововведень – у новій формі декларації вже не потрібно вказувати дані про розмір доходів, адже органи соціального захисту населення самостійно отримують необхідну інформацію про особу від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду. Такі зміни  на початку літа ухвалив Уряд у відповідній постанові.

– У декларації громадяни повинні вказувати лише вид свого доходу, – зазначає голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – А також джерело, з якого отримані кошти. Важливим нововведенням є і відмова від штрафних санкцій за допущені громадянами помилки, які мали стягуватися в подвійному розмірі отриманої субсидії.

За словами керівника області, до 1 вересня та 1 листопада цього року громадяни можуть очікувати на бланки заяв і змінену форму декларації, котрі виготовлять і доставлять у кожну домівку.

На сьогодні ж понад 101 тисячі родин Черкащини вже призначено субсидію. У цілому ж опрацьовано 102,5 тис. справ (82,5 %). Для призначення субсидії за новим порядком до органів соціального захисту населення області на 14 серпня цього року надійшло понад 59 тис. заяв. Найбільше звернень у містах Черкаси, Смілі, Шполянському та Звенигородському районах. Водночас 65 тисячам сімей, які одержували субсидії в опалювальний період 2014-2015 років, здійснюється автоматичне призначення субсидії на новий термін без необхідності подання нового пакета документів і звернення до управлінь соціального захисту населення.