Національно-природничому парку «Холодний Яр» – бути
У Міністерстві екології та природних ресурсів України беруться розробити проект Указу Президента щодо створення на території Черкащини національного природничого парку «Холодний Яр». Про це йшлося сьогодні на засіданні у Верховній Раді, на якому обговорювали питання створення природно-охоронних території в Україні.
У засіданні під головуванням першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, а також представники керівництва району та громади Кам’янщини.
Сьогодні площа заповідних територій не перевищує 6 % від площі України, що в рази менше, ніж в країнах Євросоюзу. Згідно ж із затвердженою державною Стратегією регіонального розвитку до 2020 року та, враховуючи програму Президента, що була ухвалена два роки тому, перед Україною стоїть завдання: збільшити природно-заповідний фонд у 2017 році до 11 % від площі усієї держави. Це, звичайно, як відзначає Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, значно нижчий показник, ніж в інших країнах ЄС. Проте, за підтримки лідерів держави, до 2021 року ці площі вже мають сягти до 15 %.
– Національно-природничий парк «Холодний Яр» важливий, насамперед, як історичний майданчик, – зазначає Остап Семерак. – Бо це території трипільської культури, гайдамацьких повстань, боротьби бійців УПА під час Другої світової війни. Саме тут в 20-і роки минулого століття формувалися національно-визвольні рухи. Нині ті історичні події, які розгорталися в Холодному Яру, вивчаються та описуються. Ми маємо відслідковувати таке історичне надбання нашого народу, популяризувати цю місцевість. При правильному плануванні й стратегії відбувався, так би мовити, правильний розвиток Черкаського регіону, як це сталося з курортом Буковель у Карпатах.
Від створення природно-охоронних територій на теренах України та Черкащини зокрема виграли б також й місцеві села з громадами, переконана перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.
– Сьогодні у Черкащини є унікальна можливість приєднатися до світового політичного тренду щодо поціновування природніх багатств, зокрема створення національно-природничих парків, – говорить перший віце-спікер Верховної Ради. – Для регіону це додасть туристичної привабливості, дасть змогу розвивати малий та середній бізнес, а також залучати громадськість до вивчення історії. Оскільки території, на яких планується створення парку, є одним із осередків нашого національно-визвольного руху. Відвідуючи ці унікальні місця, українці зможуть відчути сам дух епохи.
В області ще з 2014 року працюють над створенням парку «Холодний Яр», відзначає перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Оскільки це є одним із стратегічних напрямків розвитку Черкащини якраз є охорона довкілля й розвиток природно-заповідного фонду.
– Вже маємо певні напрацювання у цьому напрямку, – відзначає Віталій Коваль. – Так, вперше за роки незалежності обласна рада затвердила програму охорони навколишнього природного середовища Черкащини на 2016-2020 роки. Її ми розробляли спільно з науковцями й громадськістю. Крім того, Стратегією розвитку Черкащини передбачено створення парку «Холодний Яр». ОДА послідовно виступає прихильником його створення. З червня 2014 року як голова робочої групи облдержадміністрації брав участь у низці засідань, зокрема й виїзних, на яких спілкувався з громадами сіл Кам’янщини. Люди переживають, зокрема лісники, за робочі місця. Сьогодні, окрім того, що є позиція обласного управління лісового та мисливського господарства, подекуди стикаємося і з несприйняттям громадськості. Водночас за останні три роки ми втричі збільшили історично-культурно-просвітницькі заходи в Холодному Яру. Це стало поштовхом до популяризації цих місцин. Тож у подальшому будемо активно співпрацювати з Мінекології над розробкою проекту Указу Президента.
У свою чергу представники Держлісагентства України та обласного управління лісового та мисливського господарства в цілому підтримали ідею створення парку. Землі під нього пообіцяли виділити із власних володінь та за рахунок земельного запасу.
-
10:27Загальні бойові втрати противника станом на 01 жовтня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 до 01 жовтня 2023 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 278570 (+440) осіб, танків ‒ 4702 (+11)…
10:27 -
10:20Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» представляє спеціальний проєкт до Дня захисників і захисниць України
https://youtu.be/5d46QBtzsgI?si=zZ0bTsM30LeG7Pq4 Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської, представляє спеціальний проєкт, створений у партнерстві з громадською організацією Gen.Ukrainian,…
10:20 -
10:17Звернення Президента Володимира Зеленського з нагоди Дня захисників і захисниць України
https://youtu.be/JO7sUR9cnms?si=ODk4JOfAIbmn9ik6 Шановні громадяни! Дорогий народе! Що можна встигнути за хвилину? Яке значення вона може мати для історії? Які доленосні кроки можна зробити протягом цієї хвилини?…
10:17 -
07:39Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 1 жовтня
Уночі ворог масовано атакував Черкащину ударними безпілотниками. На жаль, є влучання по промисловій інфраструктурі в Умані. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У результаті…
07:39 -
16:16Уряд вдосконалив процес подачі заяв до кадрового резерву для роботи на деокупованих територіях
Відтепер вступити до резерву для державної служби на деокупованих територіях стало ще простіше. Відповідне рішення було ухвалене Кабінетом Міністрів під час засідання 29 вересня. Зокрема,…
16:16 -
16:02Ігор Табурець розповів про реконструкцію будинку в Умані, в який влучила російська ракета
Департамент будівництва Черкаської обласної державної адміністрації вже оголосив тендер на реконструкцію житлового будинку в Умані, куди 28 квітня цьогоріч поцілила російська ракета. Про це інформує…
16:02 -
15:01Захисників і захисниць вітали на Черкащині
Ті, хто не здався й бореться. Напередодні Дня захисників і захисниць України на Черкащині відзначили сильних, незламних і нескорених. Нагороди їм вручив очільник області Ігор…
15:01 -
14:07Бустерна доза щеплення проти COVID-19: МОЗ затвердило рекомендації щодо додаткової вакцинації та пріоритетних груп населення
Наказом від 27 вересня 2023 року №1700 МОЗ затвердило позицію НТГЕІ щодо визначення пріоритетних груп для вакцинації проти COVID-19 та отримання бустерних доз вакцини проти…
14:07 -
13:14Перше місце серед хвороб: черкащан закликають подбати про здоров’я власного серця
Щохвилини, щогодини, щодня. Наше серце працює безупинно. У Всесвітній день серця медики нагадали про важливість профілактики серцево-судинних захворювань та вчасного виявлення й діагностування хвороб «головного…
13:14 -
12:18Президент України ушанував пам’ять жертв Бабиного Яру
У 82-гі роковини трагедії Бабиного Яру Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять жертв масових розстрілів нацистами мирних жителів в окупованому Києві в роки Другої світової…
12:18 -
11:45Укрпошта презентувала новий поштовий блок «Зброя Перемоги. Світ з Україною»
Укрпошта офіційно ввела в обіг поштовий блок «Зброя Перемоги. Світ з Україною», на якому відтворено найкращі зразки іноземної техніки, яку було надано країнами-союзниками. Новий поштовий…
11:45 -
11:12В Україні вшановують пам’ять десятків тисяч жертв Бабиного Яру
Урочище на північному заході Києва увійшло до світової історії через події 1941 року, коли нацистські окупанти протягом лічених днів розстріляли там майже 34 тисячі євреїв.…
11:12