Національно-природничому парку «Холодний Яр» – бути
У Міністерстві екології та природних ресурсів України беруться розробити проект Указу Президента щодо створення на території Черкащини національного природничого парку «Холодний Яр». Про це йшлося сьогодні на засіданні у Верховній Раді, на якому обговорювали питання створення природно-охоронних території в Україні.
У засіданні під головуванням першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, а також представники керівництва району та громади Кам’янщини.
Сьогодні площа заповідних територій не перевищує 6 % від площі України, що в рази менше, ніж в країнах Євросоюзу. Згідно ж із затвердженою державною Стратегією регіонального розвитку до 2020 року та, враховуючи програму Президента, що була ухвалена два роки тому, перед Україною стоїть завдання: збільшити природно-заповідний фонд у 2017 році до 11 % від площі усієї держави. Це, звичайно, як відзначає Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, значно нижчий показник, ніж в інших країнах ЄС. Проте, за підтримки лідерів держави, до 2021 року ці площі вже мають сягти до 15 %.
– Національно-природничий парк «Холодний Яр» важливий, насамперед, як історичний майданчик, – зазначає Остап Семерак. – Бо це території трипільської культури, гайдамацьких повстань, боротьби бійців УПА під час Другої світової війни. Саме тут в 20-і роки минулого століття формувалися національно-визвольні рухи. Нині ті історичні події, які розгорталися в Холодному Яру, вивчаються та описуються. Ми маємо відслідковувати таке історичне надбання нашого народу, популяризувати цю місцевість. При правильному плануванні й стратегії відбувався, так би мовити, правильний розвиток Черкаського регіону, як це сталося з курортом Буковель у Карпатах.
Від створення природно-охоронних територій на теренах України та Черкащини зокрема виграли б також й місцеві села з громадами, переконана перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.
– Сьогодні у Черкащини є унікальна можливість приєднатися до світового політичного тренду щодо поціновування природніх багатств, зокрема створення національно-природничих парків, – говорить перший віце-спікер Верховної Ради. – Для регіону це додасть туристичної привабливості, дасть змогу розвивати малий та середній бізнес, а також залучати громадськість до вивчення історії. Оскільки території, на яких планується створення парку, є одним із осередків нашого національно-визвольного руху. Відвідуючи ці унікальні місця, українці зможуть відчути сам дух епохи.
В області ще з 2014 року працюють над створенням парку «Холодний Яр», відзначає перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Оскільки це є одним із стратегічних напрямків розвитку Черкащини якраз є охорона довкілля й розвиток природно-заповідного фонду.
– Вже маємо певні напрацювання у цьому напрямку, – відзначає Віталій Коваль. – Так, вперше за роки незалежності обласна рада затвердила програму охорони навколишнього природного середовища Черкащини на 2016-2020 роки. Її ми розробляли спільно з науковцями й громадськістю. Крім того, Стратегією розвитку Черкащини передбачено створення парку «Холодний Яр». ОДА послідовно виступає прихильником його створення. З червня 2014 року як голова робочої групи облдержадміністрації брав участь у низці засідань, зокрема й виїзних, на яких спілкувався з громадами сіл Кам’янщини. Люди переживають, зокрема лісники, за робочі місця. Сьогодні, окрім того, що є позиція обласного управління лісового та мисливського господарства, подекуди стикаємося і з несприйняттям громадськості. Водночас за останні три роки ми втричі збільшили історично-культурно-просвітницькі заходи в Холодному Яру. Це стало поштовхом до популяризації цих місцин. Тож у подальшому будемо активно співпрацювати з Мінекології над розробкою проекту Указу Президента.
У свою чергу представники Держлісагентства України та обласного управління лісового та мисливського господарства в цілому підтримали ідею створення парку. Землі під нього пообіцяли виділити із власних володінь та за рахунок земельного запасу.
-
09:11Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 5 липня
Ніч в області минула з повітряними тривогами. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, наші оборонці знешкодили 13 російських БпЛА. — За попередніми даними, минулось…
09:11 -
16:00Команди Черкащини зі «сріблом» шкільних ліг
Наймасштабніший спортивний захід в Україні серед школярів фінішував. Підсумки цього сезону змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» підбили на Черкащині. Тут відзначили команди, які здобули призові…
16:00 -
15:55«Відстань»: театральна подія літа
Відверта розмова про сьогодення: війну, втрату дому, вимушений вибір і жіночі історії сили. Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка відкриває нову театральну…
15:55 -
15:54Більше 2 млн грн спрямували державні кадастрові реєстратори до бюджетів Черкащинии
Із початку року 2,2 млн грн спрямували державні кадастрові реєстратори до бюджетів Черкащини за надані адмінпослуги. Спеціалісти Головного управління Держгеокадастру за цей період надали 16 227 таких послуг. Найбільше –…
15:54 -
14:12Експорт Черкащини демонструє стабільне зростання
Підприємства області продовжують нарощувати експорт. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. За перші чотири місяці року Черкащина експортувала товарів на 461,5 млн…
14:12 -
12:30Громади області продовжують налагоджувати міжмуніципальне співробітництво
Громади області уклали ще 4 договори міжмуніципального співробітництва. Їх зареєстрували у Міністерстві розвитку громад та територій України. Про це інформують в департаменті регіонального розвитку Черкаської…
12:30 -
11:18Держава частково покриє оренду житла для ВПО: як дізнатися суму допомоги
Для внутрішньо переміщених осіб, які були змушені покинути свої домівки через війну і орендують житло в інших регіонах, з'явилися нові можливості допомоги. Мінсоцполітики разом із…
11:18 -
10:34Діалог влади та бізнесу: робота проєкту Дія.Бізнес
Проєкт «Дія.Бізнес: підтримка та розвиток підприємництва». Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустрічі в межах діяльності регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Про це інформують у…
10:34 -
10:03Тропічне повітря над Черкащиною: синоптики прогнозують спеку
На Черкащині 4 липня повітря прогріється до +30-34 градусів. Про це інформують в обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 годину температура становила 23°, західний вітер…
10:03 -
09:15Понад 10 тис. наборів LEGO отримала Черкащина
Черкащина отримала понад 10 тис. наборів LEGO Six Bricks для четвертокласників у межах меморандуму про співпрацю з The LEGO Foundation. Їх уже направили в навчальні…
09:15 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 4 липня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 04.07.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 024 210 (+1 120) осіб; танків ‒ 10 988 (+2);…
08:45 -
08:36Звернення Президента до учасників гала-вечері з нагоди початку данського головування в Раді ЄС
https://youtu.be/sjL9XTA99oo?si=U1cAscu2fIH-ONY1 Дуже дякую! Ваші Величності, щиро дякую! І дорога Метте, моя подруго, дуже дякую за запрошення до такого прекрасного міста! Такий сильний народ – дякую…
08:36