На Золотоніщині запрацювало відділення соціально-медичних послуг (фото, відео)
У Золотоніському міському центрі соціальної допомоги відкрили відділення соціально-медичної реабілітації для осіб з інвалідністю. Що охопить послугами з фізичної та психологічної реабілітації близько 190 дітей, в тому числі й з інвалідністю. А також 325 дорослих осіб, які потребують реабілітації.
Цей проєкт – поєднання соціальної та медичної складової в єдине ціле. Загальна вартість проєкту майже 1 млн грн, з яких 428 тисяч гривень кошти Фонду, решта – кошти місцевого самоврядування.
Голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук зауважив, що такий Центр – успішний кейс для прикладу іншим районам області.
– Такі соціальні проєкти популярні та важливі для людей з інвалідністю не лише з Золотоноші, а й інших районів. Жителі Золотоноші матимуть змогу відвідувати відділення безкоштовно за призначенням лікаря. Разом із соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні цей проєкт стає цілісним реабілітаційним комплексом.
Майстерня успіху «Моє здоров’я – моє майбутнє» складається із чотирьох локацій:
- кімнати, де проходитиме відновлення після інсультів та поновлення навичок ходьби, тобто, тренування рук і ніг – парези;
- великого залу лікувальної фізкультури за методикою Київського реабілітаційного центру «Самотужка»;
- локації, призначеної для адаптації дітей та осіб з інвалідністю, які мають психічні та інтелектуальні вади;
- кімната психологічного розвантаження.
– Тепер не потрібно буде особі з інвалідністю їхати в інший регіон за професійною допомогою. Разом з соціальними перевезеннями на Черкащині та роботою гончарної майстерні цей проєкт полегшить життя тим, хто найбільше цього потребує, – говорить Віта Миколаюк, директорка Фонду родини Нечитайло.
Половину коштів забезпечила Золотоніська міська рада.
– У нас навіть зростає престиж професії соціального працівника. І мені приємно, що в нас відкривається такий центр. Тепер наше завдання – цінувати цих людей, підтримувати. Будемо продовжувати роботу в тому ж напрямку, – зазначив міський голова Золотоноші Віталій Войцехівський.
За словами Руслана Чикала, директора Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації, Фонд співпрацює із адміністрацією вже майже 5 років. Протягом цього часу у соціальну сферу Черкащини Фондом інвестовано майже 7 млн грн. Спільно встигли реалізувати низку важливих соціальних проектів.
Один із напрямків – забезпечення соціальним перевезенням, на сьогодні придбано вже 6 автомобілів для перевезення людей із інвалідністю. Розвивають також так звані «Університети третього віку», які збільшують можливості соціальної адаптації.
-
17:331 500 грн на заняття спортом для ветеранів: стартує прийом заяв на отримання коштів
15 січня розпочинається програма Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1 500 грн для оплати…
17:33 -
17:15Психологів та психотерапевтів в Україні сертифікуватимуть
Верховна Рада України більшістю голосів ухвалила у другому читанні Закон №12030 «Про систему охорони психічного здоров’я». Його мета — створення сучасної, ефективної та злагодженої системи, яка…
17:15 -
16:47Права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування будуть розширені
Верховна Рада України 228 голосами народних депутатів підтримала напрацьований за участі Мінсоцполітики законопроєкт №5344-д, який суттєво розширює права та можливості людей з інвалідністю на працевлаштування.…
16:47 -
15:50Звістки надії. Двоє черкащан повернулися з полону
Ще двох черкащан вдалось визволити з полону. Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець. На Батьківщину повернулися матрос Іван Діброва, який був у неволі з…
15:50 -
15:46Можливості для імпакт-бізнесів: долучайтеся до каталогу на порталі Дія.Бізнес
На порталі Дія.Бізнес зʼявився Інвестиційний каталог імпакт-підприємств, який містить профілі готових до інвестування мікро-, малих та середніх бізнесів із соціальною складовою. Імпакт-бізнеси — це підприємства,…
15:46 -
15:36Як отримати «Доступні ліки» у прифронтових територіях і віддалених громадах?
Держава робить ліки більш доступними для всіх громадян. Мобільні аптеки працюють у 13 областях України, а їхні маршрути охоплюють 644 населених пункти. Це частина Зимової…
15:36 -
13:59Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
Завдяки підтримці партнерів Україна повністю закрила потреби бюджету у 2024 році, які складали $41,6 млрд. А також Уряд має розуміння того, як будуть покриватися потреби…
13:59 -
13:50Онлайн-платформа про державну програму протезування діє в Україні
Міністерство соціальної політики України спільно з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю запускають онлайн-платформу protez.msp.gov.ua — на ній зібрана вся актуальна інформація про державну програму протезування. У…
13:50 -
10:39Про процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Урядом приведено у відповідність до вимог Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» процедуру отримання відстрочки на військову службу під час мобілізації…
10:39 -
09:18МОН про зміни у сертифікації вчителів
Удосконалення процедури. Сертифікація вчителів зміниться з 1 вересня. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову. Мета сертифікації — виявити й заохотити педагогів із високим рівнем майстерності,…
09:18 -
09:16Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 січня
Доба в області почалась з повітряних тривог. Спершу через ворожі БпЛА в нашому небі. Далі - ракети. Наші оборонці додали до загального результату протиповітряної оборони…
09:16 -
09:12Нові строки для перебронювання працівників: Уряд ухвалив постанову
Уряд змінив строки опрацювання заяв на бронювання працівників критично важливих підприємств. Раніше керівникам для отримання бронювання потрібно було чекати 72 години. У цьому проміжку працівник…
09:12