На Черкащині ще в одному закладі соціальної сфери встановили твердопаливні котли

на_головну2У Смілянському дитячому будинку-інтернаті встановили 2 твердопаливних котли. Це вже четвертий заклад соціальної сфери на Черкащині, що перейшов на альтернативні види палива.

Директор будинку-інтернату Анатолій Богдан розповів, що нові котли номінальною теплопродуктивністю в 400 та 200 кВт/год. виготовлені в Коростені Житомирської області та призначені для потреб теплопостачання й гарячого водопостачання. Вони працюють на різних видах палива. Це: дрова, тирса, стружка, фрезерний торф та ін. «Раніше на території інтернату працювали котли старого типу. Це призводило до значних витрат – протягом 3опалювального сезону на майже 1 млн 200 тисяч гривень, а саме: на опалення та технічне обслуговування котельні, – каже керівник закладу. – А відтепер ми зможемо зекономити 50 % коштів, враховуючи, що вартість 1 кубометра дров становить 450 грн, а ми використовуємо на день менше куба».

– В області вже протягом півтора роки активно впроваджується програма з енергозбереження, – зазначив під час робочої поїздки до Смілянського інтернату заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – У рамках поставлених Урядом завдань ми мали скоротити використання газу в області на 30 %. Так, на Черкащині в різних об’єктах, зокрема соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, впроваджено енергозберігаючих котлів та інших технологій на близько 37 млн грн. Нині ми вже зменшили використання газу на 34 %.

4Віталій Володимирович зазначив, що для встановлення котлів у тутешньому інтернаті використано понад 900 тисяч гривень з обласного бюджету. Зекономлені ж кошти спрямовуватимуться на потреби закладу, зокрема на покращення його матеріально-технічного стану, й на додаткові виплати працівникам. Між іншим, протягом останніх двох років у цьому інтернаті за спонсорські кошти проведено ряд ремонтних робіт у спортивному залі, дитячих кімнатах та утеплено приміщення шляхом заміни вікон на енергозберігаючі, що в комплексі зі встановленими котлами забезпечить комфортне проживання 185-ти підопічних.

5За словами Віталія Коваля, робота з упровадження енергозберігаючих технологій в області продовжуватиметься, адже подібні заходи дають нам змогу сподіватися в подальшому на потенційну енергонезалежність України від Російської федерації.

Стрічка новин