На Черкащині ще в одному закладі соціальної сфери встановили твердопаливні котли
У Смілянському дитячому будинку-інтернаті встановили 2 твердопаливних котли. Це вже четвертий заклад соціальної сфери на Черкащині, що перейшов на альтернативні види палива.
Директор будинку-інтернату Анатолій Богдан розповів, що нові котли номінальною теплопродуктивністю в 400 та 200 кВт/год. виготовлені в Коростені Житомирської області та призначені для потреб теплопостачання й гарячого водопостачання. Вони працюють на різних видах палива. Це: дрова, тирса, стружка, фрезерний торф та ін. «Раніше на території інтернату працювали котли старого типу. Це призводило до значних витрат – протягом опалювального сезону на майже 1 млн 200 тисяч гривень, а саме: на опалення та технічне обслуговування котельні, – каже керівник закладу. – А відтепер ми зможемо зекономити 50 % коштів, враховуючи, що вартість 1 кубометра дров становить 450 грн, а ми використовуємо на день менше куба».
– В області вже протягом півтора роки активно впроваджується програма з енергозбереження, – зазначив під час робочої поїздки до Смілянського інтернату заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. – У рамках поставлених Урядом завдань ми мали скоротити використання газу в області на 30 %. Так, на Черкащині в різних об’єктах, зокрема соціально-культурної сфери, житлово-комунального господарства, впроваджено енергозберігаючих котлів та інших технологій на близько 37 млн грн. Нині ми вже зменшили використання газу на 34 %.
Віталій Володимирович зазначив, що для встановлення котлів у тутешньому інтернаті використано понад 900 тисяч гривень з обласного бюджету. Зекономлені ж кошти спрямовуватимуться на потреби закладу, зокрема на покращення його матеріально-технічного стану, й на додаткові виплати працівникам. Між іншим, протягом останніх двох років у цьому інтернаті за спонсорські кошти проведено ряд ремонтних робіт у спортивному залі, дитячих кімнатах та утеплено приміщення шляхом заміни вікон на енергозберігаючі, що в комплексі зі встановленими котлами забезпечить комфортне проживання 185-ти підопічних.
За словами Віталія Коваля, робота з упровадження енергозберігаючих технологій в області продовжуватиметься, адже подібні заходи дають нам змогу сподіватися в подальшому на потенційну енергонезалежність України від Російської федерації.
-
09:18Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 30 березня
Знову тривожна ніч на Черкащині. Через ворожі дрони в нашому небі. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. У межах нашої території силами та…
09:18 -
09:01Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 29 березня
Під час нічних тривог наші оборонці збили в небі над Черкащиною 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без…
09:01 -
16:16В області збільшують кількість точок доступу до адміністративних послуг
Адміністративні послуги стають ближчими. «Мобільну валізу» для ЦНАП придбала Корсунь-Шевченківська громада. А в Чорнобаївській – створили віддалене місце адміністратора. Про це інформують у департаменті регіонального…
16:16 -
15:46Цифрові лідери Черкащини: нові можливості для розвитку громад
Освітній онлайн-захід для лідерів цифрової трансформації місцевих громад відбувся на Черкащині. Увагу зосередили на використанні нових можливостей порталу «Дія. Цифрова громада» та методиці визначення рівня…
15:46 -
15:25З 1 квітня на водоймах країни стартує нерестова заборона на вилов риби
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців з 1 квітня 2025 року на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається щорічна весняно-літня нерестова заборона…
15:25 -
14:39Діалог бізнесу і влади на Черкащині: кадри, дуальна освіта і практика
Зустріч представників влади, бізнесу та закладів профтехосвіти відбулась за ініціативи Черкаської ОВА. Участь у ній взяли як офлайн, так і онлайн-учасники. Ключова тема — підготовка…
14:39 -
13:39Як військовим та їхнім родинам діяти в разі порушення прав
Міністерство оборони України продовжує системну роботу із захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей. Грошові виплати, направлення на військово-лікарську комісію, доступ до медичної допомоги, право…
13:39 -
13:19«Новий друг» у соцмережах, який пропонує підзаробити: як рф вербує дітей
З початку повномасштабного вторгнення рф активно використовує інформаційні технології для маніпуляції свідомістю українських громадян, зокрема дітей. Через соціальні мережі та месенджери окупанти вербують неповнолітніх, втягуючи…
13:19 -
11:40Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
На Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Його здійснюють у межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 21 по 28…
11:40 -
09:53Доступність освіти: як на Черкащині забезпечують це право для дітей із тимчасово окупованих територій
Понад 9,7 тис. дітей-переселенців здобувають освіту в закладах області. Про це йшлося на профільній нараді в ОВА під головуванням заступника очільника області Олександра Шамрая. Як…
09:53 -
09:49єОселя – це інвестиції в економіку: кожна вкладена гривня повертається 2,6 гривнями
Урядова програма пільгового іпотечного кредитування єОселя забезпечує українців доступним житлом та стимулює додаткове зростання економіки. єОселя має один з найбільших мультиплікаційний ефект серед всіх програм…
09:49 -
09:26Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому
Українці отримали 384 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва у лютому. Кошти виплатили 3,2 млн людей. - За лютий Уряд виплатив майже стільки…
09:26