Міжнародні партнери задоволені співпрацею з Черкащиною

20150910_100920Проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» в області реалізують успішно. Про це на зустрічі з її керівництвом сказали представники Регіонального аудиторського центру країн Центральної Європи, СНД і Близького Сходу.

Цей міжнародний проект на Черкащині впроваджують із 2008 року. Він має три фази. Спочатку у 8 пілотних районах утворили 42 громадські організації. За два роки вони реалізували 54 мікро-проекти на понад 7 млн грн. Половину цих коштів сільські громади отримали від міжнародних донорів. За них облаштували вуличне освітлення, проклали та відновили водогони, поремонтували школи й медзаклади. У 2011 році стартувала друга фаза проекту вже із 69 мікро-проектами на суму в майже 12 млн грн. І знову на умовах співфінансування.

– Це підтверджує, що і влада різних рівнів, і громади зацікавлені в розвитку, у співпраці з міжнародними партнерами, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Особливо це важливо нині, коли Україна за ініціативи Президента взяла курс на децентралізацію. Громади, де реалізують мікро-проекти, вже вміють залучати грантові кошти та прозоро їх витрачати. При цьому результат очевидний. Й інші беруть із них приклад. Так, створення багатофункціональних кооперативів у межах цього проекту так би мовити надихнуло інші райони переймати досвід. На Чигиринщині, приміром, планують створити кооператив із вирощування горіхів тощо.

20150910_101012   Уже рік, як на Черкащині впроваджують третю фазу проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Участь у ній беруть уже 11 районів. Там планують реалізувати 36 мікро-проектів і створити 4 багатофункціональних сільськогосподарських обслуговувальні кооперативи.

– Приклад Черкаської області – це той досвід, яким ми пишаємося, – говорить спеціаліст із аудиту Регіонального аудиторського центру країн Центральної Європи, СНД і Близького Сходу Олінда Сайчо. – Ми його можемо показувати всьому світові. На Черкащині маємо активну співпрацю із громадами та підтримку обласної влади. Тобто всі можливості проекту тут повноцінно використовують.

Аудитори запропонували обласній владі обговорити подальші напрями співпраці. Серед перспективних голова Черкаської ОДА назвав інвестування в екологію, туризм і місцевий бізнес.

Стрічка новин