Холодний Яр єднає Україну

Героїв Холодного Яру вшановують сьогодні на Чигиринщині. Понад півтисячі бійців добровольчих формувань прибули сюди, щоби віддати шану пращурам, які теж боролись за незалежність України.

Заходи розпочалися зранку на Замковій горі в Чигирині. Тут Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів молебень за Україну та полеглих героїв. На бастіоні Дорошенка він також освятив бойові прапори, аби вони стали оберегами для бійців.

– Церква нині всіляко допомагає нашій армії, – наголошує Патріарх Філарет. – Ми повинні зараз підіймати дух наших воїнів. Бо саме дух перемагає, а не зброя. З нами Бог! А тому нашою буде і перемога!

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко вручив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України почесну відзнаку «За заслуги перед Черкащиною», а настоятелю релігійної громади парафії Святого АрхистратигаМихаїла Черкаської єпархії УПЦ КП Анатолію Лещенку – орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Водночас комбатів нагородив ювілейними відзнаками «Холодний Яр». Також Юрій Ткаченко передав присутнім на заході вітання від Президента України Петра Порошенка.

– Сьогодні відбувається справді всенародне віче пам’яті героїв Холодного Яру, – зауважує очільник області. – Їхній жертовний приклад не лише гідний наслідування, він укотре засвідчив: не в силі Бог, а у правді. Холодний Яр – особливе місце. Я б сказав, знакове, а зараз ще й надто символічне. Бо нащадки нині повторюють подвиги пращурів. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає!

Командир роти батальйону «Айдар» Ігор Лапін у Холодному Яру вперше. Але каже, що патріотичний дух тут надто відчутний. Із перших днів АТО чоловік був на Сході.

– Сьогоднішня відзнака «Холодний Яр», яку я отримав, дуже важлива, – каже військовий. – Воназасвідчує, що я роблю добру справу для людей. Невдовзі із хлопцями знову вирушимо на Схід до своїх побратимів. До останнього боронитимемо незалежність рідної країни.

Нинішні вшанування холодноярівців ювілейні – двадцяті за ліком. Цієї весни минає 95 років, відколи загинувголовний отаман Холодного Яру Василь Чучупак, а також від створення Холодноярської бригади та Степової дивізії. Це – добровольчі підрозділи, які прославилися в боях проти московських поневолювачів.Уже завтра гостей зі всієї України зустрічатимуть Мельники й хутір Буда.

 

Стрічка новин