Економіка області поступово відновлюється

423d48b5bd3e5b9d94d9a9da655649ca_650x410Аналіз сукупності основних економічних показників на Черкащині свідчить про переважну відновлювальну динаміку. Про це зазначає директор Департаменту регіональної розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік.

1– Посилюються тенденції збільшення промислового виробництва, – каже Роман Володимирович, – яке за підсумком 9 місяців року зросло на 10,7 відсотків. Драйверами зростання тут стали хімічна, харчова промисловість та машинобудування. Зазначені процеси супроводжуються збільшенням капітальних інвестицій. Це, по суті, оновлення та створення нових засобів виробництва. За І півріччя обсяг капітальних інвестицій зріс у 1,6 рази, щоправда більше 80 відсотків – це власні кошти підприємств. Лідером за освоєнням капітальних інвестицій є сільське господарство.

2 34 5Як повідомляє керівник Департаменту, позитивною тенденцією є збільшення реальної заробітної плати на 9,5 відсотків, що в першу чергу відбувається завдяки суттєвому зменшенню інфляційних процесів. За 9 місяців індекс споживчих цін зріс на 6,9 відсотків, проти 44 відсотків за аналогічний період минулого року. Зазначена тенденція є одним із факторів збільшення внутрішнього споживання. Індекс фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі – 103,2 відсотка.

5 6– У цілому ж з початку року відбувається поступове відновлення економіки області, – сказав Роман Карманнік. – Досить передчасним є твердження про економічне зростання, але водночас очікуємо на посилення позитивних тенденцій в подальшому.

7 8

Стрічка новин