Дії смілянської влади ставлять під загрозу безпеку громадян, – Сергій Сергійчук про опалювальний сезон в місті

Підготовку до нового опалювального сезону повністю завершено. Теплогенеруючі підприємства області на 100 % забезпечені паливом. Про це під час наради із теплопостачальниками повідомив голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук. 
Окремо він зупинився на опаленні у місті Сміла.
– У цей вівторок я провів нараду з представниками комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» та керівництвом Сміли щодо початку опалювального сезону. За її результатами міська влада обіцяла протягом 2-х діб провести оплату за вересень 2020 року по договору реструктуризації з НАК «Нафтогаз України».
За останні два дні відбулось 2 засідання виконкому Смілянської міської ради. Але на них так і НЕ ухвалили рішення про виділення коштів КР для розрахунків перед «Нафтогазом» в сумі 2 млн 68 тис грн.
Відсутність оплати – це порушення умов договору реструктуризації з компанією. На цій підставі НАК має повне право не подавати газ комунальному підприємству,  – наголосив Сергій Сергійчук.
У такому випадку на початку листопада до несплаченого боргу за вересень додасться ще й борг за жовтень. Тож його сума одразу зросте удвічі. А якщо заборгованість триватиме більше як три місяці, то НАК матиме право взагалі розірвати договір реструктуризації.
Сміла може втратити можливість бути споживачем НАКу, а відтак продовжити розрахунки по договорах і буде змушена сплатити НАКу 40 млн грн за повторне підключення. Ці витрати ляжуть тягарем на бюджет Сміли і на плечі її жителів.
– І це при тому, що у міської влади необхідні кошти є. От чого немає, – то це совісті.
Подібне беззаконня має імена. І ці імена мають бути оприлюднені у ЗМІ. Країна повинна знати своїх «героїв», які систематично не голосують за рішення на благо смілян. Ми звернемось до прокуратури щодо притягнення до відповідальності за ці дії, а також за невиконання ними протиепідемічних вимог щодо дотримання карантину, тобто за бездіяльність, яка означає скасування рішень Уряду. Це ставить під загрозу безпеку і життя громадян. Сподіваюся, правоохоронні органи дадуть відповідну оцінку таким діям, – заявив голова Черкаської ОДА.
Стрічка новин