«Буремна Україна» – на тлі полотен

???????????????????????????????У художньому музеї презентували виставку картин «Буремна Україна». Її автором є справжня патріотка країни, представниця Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» Дана Виноградова. Картини ж – натхненні боротьбою українського народу за право жити на своїй землі, реаліями Майдану, війни та емоціями тих солдатів, котрі стоять на варті Незалежності України.???????????????????????????????

У виставці представлено 23 живописних графічних роботи, поєднаних спільною тематикою та стилістикою. Стиль символічного сюрреалізму дозволив художниці розкрити атмосферу боротьби українського народу: брутальну, «трешову», часом на межі сприйняття і несприйняття свідомістю. Роботи виконані у стриманій гаммі кольорів, де переважають темні тони, на тлі яких контрастно пробивається світло й барви.???????????????????????????????

Образотворче мистецтво Дана полюбила ще з дитинства. А першими творчими успіхами завдячує батькові. Так, малюнок став для дівчини способом спілкуватися з людьми, торкаючись найвіддаленіших куточків їхніх душ.???????????????????????????????

Перший іспит боротьби художниця Дана пройшла на Майдані в 2014 році. Після чого, як боєць Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор», брала участь у проведенні антитерористичної операції на Донбасі.???????????????????????????????

– Виставка робіт «Буремна Україна » – це багаторічна робота викладення моїх думок на папір та полотно, – каже Дана. – Це – німа промова націоналіста, в яку вилиті всі враження, все те, що бентежить мою душу українки, що болить та про що хочеться кричати. Цією виставкою я хотіла нагадати всім, що ми борці, і мусимо перемогти, що Україна – незалежна, соборна, самостійна держава, а ми – не малороси, а народ український, який має власну давню історію.

На думку Дани, мистецтво – це універсальна мова, здатна донести емоції, переживання, проговорити власні думки вголос:

– Адже після війни дуже складно про неї говорити вголос, згадувати та розповідати, а мова мистецтва в цьому допомагає, – говорить Дана.???????????????????????????????

У цілому ж виставка створена з метою привернути увагу до проблем демобілізованих бійців, які повернулися додому з війни, але з яких ще не «повернулася» війна.

Перший заступник голови ОДА Віталій Коваль привітав художницю з відкриттям виставки в Черкасах. Каже: з Даною мав честь познайомитись ще півтора роки тому в Чигирині та був вражений багатогранністю її особистості. Вона і учасниця АТО на Сході країни, й інструктор патріотичного табору для дітей, і талановита художниця…

???????????????????????????????– Мені насправді дуже приємно бути присутнім на цій виставці. Тим більше, що на деяких картинах зображені ті події, які й сам переживав, зокрема на Майдані в Києві. Сподіватимемося, те, що відбувається нині на Сході, невдовзі завершиться і залишиться лише в пам’яті. А ми єдиною нацією будуватимемо нашу соборну незалежну державу.

Вперше ця виставка була відкрита в столиці та вже об’їхала багато міст України. На Черкащині ж вона діятиме до початку вересня.

Стрічка новин