Будівництво сучасних обʼєктів із утилізації та переробки сміття – пріоритет, – голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук (фото)
20 жовтня вперше у Черкасах відбулося засідання Національної платформи «Перспективи розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів».
У заході взяли участь представники органів державної влади та місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, бізнес-структури, які працюють у сфері поводження з відходами, науковці та природоохоронні громадські організації.
Перед початком засідання відбувся прес-брифінг для представників регіональних засобів масової інформації.
Метою Національної платформи є поліпшення державно-приватного партнерства у питаннях захисту здоров’я людини та навколишнього середовища шляхом безпечного виведення з обігу та належного управління промисловими та небезпечними відходами.
Учасники засідання обговорили питання загроз надзвичайних ситуацій внаслідок незаконного розміщення небезпечних відходів, перспектив розвитку в Україні технологічних парків з перероблення відходів та формування правових засад їх створення. А також впровадження екологічно дружніх технологій у сферу поводження з небезпечними та промисловими відходами.
Голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Сергійчук акцентував увагу на важливості державно-приватного партнерства у сфері поводження з промисловими та небезпечними відходами. У Черкаській області таке партнерство вже має певні позитивні результати, але для його розвитку потрібне вдосконалення правової бази для залучення інвестицій як на національному, так і на міжнародному рівні.
На Черкащині, наприклад, щороку утворюється більше 350 тисяч тонн твердих побутових відходів. Їх захоронюють на 21 полігоні та 456 сміттєзвалищах. Але в області немає жодного сучасного сміттєпереробного заводу.
– Тому одним із пріоритетних напрямків моєї діяльності на посаді голови Черкаської ОДА є розвиток інфраструктури у сфері поводження з відходами. Будівництво нових обʼєктів з їх утилізації та переробки. Впровадження сучасних технологій у цій сфері. Саме тому ми сьогодні розробляємо Регіональний план управління відходами в Черкаській області до 2030 року. Це дозволить системно підійти до вирішення проблеми. План дасть старт розбудові інфраструктури у цій сфері. Вже в листопаді цього року плануємо презентувати його на сесії обласної ради, – зауважив Сергійчук.
У цьому документі особлива увага приділяється утилізації небезпечних відходів. У планах є до 2030 року зменшити обсяг їхнього захоронення до 30% та збільшити утилізацію до 70 %.
Згаданий план також дасть необхідні гарантії та стимули для інвестицій в сферу переробки відходів. Він стане фундаментом для залучення коштів в сміттепереробку.
Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, наголосила, що в Україні нині відсутня цивілізована система поводження з промисловими та небезпечними відходами. Це призводить до забруднення вод, ґрунтів і атмосферного повітря і, як наслідок, є причиною захворювань українців. Уряд і зокрема Міндовкілля у співпраці з Верховною Радою України мають терміново підготувати, прийняти систему нормативно-правових актів у цій сфері, що відповідали б європейській практиці поводження з промисловими та небезпечними відходами.
Директор компанії «UKRAVIT» Віталій Ільченко розповів про досвід підприємства та успішну реалізацію ідеї створення на базі існуючого майнового виробничого комплексу технологічного рисайклінг парку.
Нині компанія є партнером Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку. Вже найближчим часом Україна може отримати важливий позитивний досвід створення індустріального парку кластерного типу для перероблення та екологічно безпечної утилізації промислових та небезпечних відходів.
Холдинг має виробничі компоненти, всю необхідну інфраструктуру, науковий інститут і надсучасну лабораторію, фахові кадри і забезпечує сучасні безпечні умови праці. А головне, ідея створення сучасного технологічного парку схвально є дуже актуальною для розвитку Черкаської області.
Демонстрація успішних бізнесових і виробничих моделей сприятиме залученню нових міжнародних інвестицій, промислового розвитку і розбудови економіки держави, а також підвищенню її соціально-позитивного іміджу на міжнародному рівні.
А у практичній площині створення сучасних технологічних парків забезпечить розв’язання багатьох застарілих проблем у сфері належного управління промисловими та небезпечними відходами і, як наслідок, реалізує конституційне право українців на безпечне для життя і здоров’я довкілля.
-
11:49Ігор Табурець про ситуацію в області на 22 грудня
У ніч на неділю ворог атакував країну понад сотнею ударних БПЛА. Повітряні цілі фіксували і в небі над Черкащині. В області працювали сили та засоби…
11:49 -
09:53Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 21 грудня
З вечора п'ятниці ворог не давав спокою захисникам неба Черкащини. За попередніми даними, в межах області вони знищили 4 "шахеди". Про це повідомив начальник ОВА…
09:53 -
16:59На Черкащині відкрили обласний «Ветеран ПРО»
Простір для адаптації, розвитку, дружнього спілкування та навчання. Для українських захисників і захисниць, які повернулися з фронту, їхніх близьких. На Черкащині запрацював обласний осередок «Ветеран…
16:59 -
16:13Понад 590 тисячам українських дітей спрямовано фінансову допомогу “Тепла зима”
У межах програми “Зимова підтримка”, ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським, Міністерство соціальної політики запровадило нову виплату “Тепла зима” для вразливих категорій українців. Станом на 20…
16:13 -
15:59Направлення на ВЛК можна буде отримати через Резерв+ без потреби йти до ТЦК
Військовозобовʼязані зможуть отримати електронне направлення на проходження ВЛК через застосунок Резерв+ без необхідності відвідувати територіальні центри комплектування. Відповідний механізм Міністерство оборони планує напрацювати до кінця…
15:59 -
15:11З нового року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту»
З 1 січня 2025 року починає діяти Закон України «Про дошкільну освіту». Це важливий крок для поліпшення якості дошкільної освіти в Україні. Нововведення стосується багатьох…
15:11 -
14:12Діалог із молоддю: як розвивати студентське самоврядування
Участь у грантових проєктах, розвиток студентського самоврядування та волонтерська діяльність. Про такі ініціативи йшлося під час зустрічей молоді на Уманщині. Заступник начальника Черкаської ОВА Олександр…
14:12 -
13:56Масштабна кібератака на держреєстри України: Мін’юст призупинив роботу систем
Віце-прем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина разом з т.в.о. керівника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Володимиром Карастельовим…
13:56 -
13:25Бути в безпеці: в ОВА напрацьовують рішення для удосконалення системи оповіщення про тривогу
Удосконалення оповіщення населення про повітряні тривоги через офіційні інформаційні канали стало пріоритетною темою робочої наради під головуванням заступника начальника Черкаської обласної військової адміністрації Сергія Свєрчкова…
13:25 -
12:57«Діалог влади та бізнесу» на Черкащині: нові ринки та інструменти підтримки бізнесу
На десятій онлайн-зустрічі підприємців, що відбулась в ОВА в межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу», обговорили доступ до фінансування та вихід регіонального підприємництва на…
12:57 -
12:34Ігор Табурець про сесію обласної ради (ПРЯМА МОВА)
Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець про результати сесії обласної ради: Сесія обласної ради. Через брак кворуму так і не розпочалась. Хочу ще раз перепросити в…
12:34 -
12:00Загальнонаціональне опитування: найвищий рівень довіри в суспільстві — до військових, які зараз воюють
95 % опитаних українців зазначають, що довіряють та скоріше довіряють військовим ЗСУ, які служать на передовій, 96 % — ветеранам АТО, які зараз знову воюють.…
12:00