Мінагрополітики підготувало рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам
Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн. Війна порушила плани бджолярів, але незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.
Мінагрополітики підготувало детальні рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам.
1. Реєстрація, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г угідь пестицидами.
Порядок реєстрації, розміщення пасік в умовах воєнного часу не змінився. Із порядком реєстрації можна детально ознайомитися на порталі Дія.
Пасічники мають отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки – для цього треба надіслати письмове звернення до територіального управління Держпродспоживслужби. У цей паспорт на постійній основі слід вносити дані про клінічний огляд бджіл та контроль хвороб.
Держпродспоживслужбу – інформувати про всі зміни в роботі паски.
2. Перевезення (кочівля) пасіки.
Під час обробітку с/г культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів.
Попередньо необхідно визначити кількість бджолиних сімей, які підлягають перевезенню. У державній лікарні ветеринарної медицини району – підтвердити благополуччя району щодо карантинних хвороб бджіл, з’ясувати ветеринарно-санітарний стан місцевих пасік і джерел водопостачання та можливість перевезення на медозбір і запилення. Також отримати власне дозвіл на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення – ветеринарне свідоцтво за формою №1.
Крім того, господар пасіки повинен отримати письмове запрошення від господарства на запилення культур, а також довідку від сільського голови про дозвіл на розміщення пасіки. Тільки тоді можна починати перевозити пасіку.
Після прибуття в район медозбору для запилення бджоляр зобов’язаний пред’явити в орган державної ветеринарної медицини району (міста) ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасік.
Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними головними управліннями Держпродспоживслужби областей.
Якщо процес перевезення (кочівлі) припадає на комендантську годину, про це обов’язково слід повідомити відповідну військову адміністрацію та поліцію. Адже в комендантський час не можна перебувати на вулиці без відповідного дозволу на переміщення транспортних засобів.
Перевезення (кочівлю) пасіки треба погоджувати з обласними військовими адміністраціями. Так, вони мають володіти даними про місце запланованого розташування пасіки (адреса або кадастровий номер земельної ділянки); час та дату запланованого прибуття та виїзду; кількість бджолиних сімей під час перевезення (кочівлі) пасіки; а також мати контактну інформацію власника пасіки або уповноваженої ним особи.
Мінагрополітики закликає пасічників максимально точно слідувати інструкціям, аби убезпечити бджіл від отруєння та загибелі, а також налагодити комунікацію з територіальними громадами, обласними військовими адміністраціями, поліцейськими, фермерами, приватними господарями, щоб узгодити між собою всі дії, необхідні для оперативної ізоляції бджіл та вирішення інших нагальних питань у сфері бджільництва.
Довідково:
Уряд наразі реалізує програму з релокації українських підприємств, які перебувають у зоні активних бойових дій. Бізнес може отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території, пошуку виробничих приміщень та розселенні працівників.
Наразі із зони бойових дій уже переміщено 98 підприємств. 48 компаній відновили свою роботу на новому місці, ще 50 – на етапі транспортування. Триває прийом заявок від бізнесу, який має намір перевезти потужності. Скористатися програмою може будь-яке підприємство, розташоване в зоні ризику та активних бойових дій. Детальна інформація – за цим посиланням.
-
15:21Економіка війни: кожна гривня податків піде на армію
У 2024 році Україна планує витратити на армію, оборону та безпеку майже 1,7 трлн грн. Усі 1,575 трлн грн податків, які заплатять в бюджет українці…
15:21 -
14:51Безпековий компонент – пріоритет №1, – Ігор Табурець
На Черкащині продовжують розширювати безпекову інфраструктуру в закладах освіти. Про це повідомив очільник області Ігор Табурець. Як він зауважив, ОВА спільно з громадами постійно шукає…
14:51 -
13:36В Україні створять регіональні координаційні ради з питань громадського здоровʼя
Координаційні ради працюватимуть на громадських засадах як консультативно-дорадчі органи. Вони здійснюватимуть координацію виконання програм та проведення заходів у сфері громадського здоров'я на загальнодержавному та регіональному…
13:36 -
11:11Жнива-2023: В Україні зібрано майже 78 млн тонн нового врожаю
10 регіонів України вже повністю завершили жнива. У решті областей аграрії ще закінчують збір кукурудзи, соняшнику та цукрових буряків. Станом на перший тиждень грудня вже…
11:11 -
09:58Навчання з реалізації ветеранської політики провели в області
Інтенсивні зустрічі, плідні дискусії, обмін досвідом. На Черкащині завершилася серія тренінгів «Реалізація ветеранської політики. Реінтеграція ветеранів у громади». Залучили до навчань представників органів місцевого самоврядування,…
09:58 -
09:16Олена Зеленська: Разом маємо віднайти справедливість та шлях до дому й до безпеки для наших дітей
Перша леді України Олена Зеленська провела зустріч із баронесою Геленою Кеннеді – британською правозахисницею, яка прибула до Києва. Гелена Кеннеді є головою Justice – організації…
09:16 -
09:13Загальні бойові втрати противника станом на 08 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24 лютого 2022 по 08 грудня 2023 орієнтовно склали: особового складу / personnel ‒ близько/ about 337220 (+990) осіб /…
09:13 -
09:10Звернення Президента Володимира Зеленського
https://youtu.be/xIOV5E8bi28 Бажаю здоровʼя, шановні українці, українки! Кілька підсумків за цей день. Перше – хочу подякувати Японії за дуже вчасне й потрібне рішення щодо підтримки України.…
09:10 -
18:17Черговий транш допомоги від Черкащини спрямували захисникам
Нове автопідсилення від області передали нашим захисникам і захисницям із різних підрозділів. Цього разу це 3 швидкі, 2 автівки, вантажівка з підйомником. Про це повідомив…
18:17 -
16:34Робоча група «Прозорість та підзвітність» при ОВА продовжує діяльність
Контроль і моніторинг за витратами бюджетних коштів продовжують здійснювати на Черкащині. Держаудитори та правоохоронні органи мають дієві інструменти для виявлення імовірних порушень у сфері публічних…
16:34 -
13:10Антон Царюк про контроль за витрачанням бюджетних коштів на Черкащині
https://youtu.be/Roe7E8rFlSQ Закупівлю на 38 млн грн з утеплення колегіуму «Берегиня», що у м. Черкаси, скасували. Все через виявлені порушення законодавства у сфері публічних закупівель.…
13:10 -
13:03Активну молодь Черкащини відзначили обласними преміями
Десятьох представників активної молоді Черкащини відзначено обласною премією за особливі заслуги в розбудові молодіжної політики. Серед напрямів їхньої діяльності – реалізація ініціатив для підтримки ЗСУ,…
13:03