Аграрії Черкащини намолотили перший мільйон зерна нового врожаю

Сільгосптоваровиробники області обмолотили 195 тисяч гектарів ранніх зернових та зернобобових культур. Та намолотили один мільйон тонн зерна при середньому показнику врожайності 53,1 ц/га. У минулому році намолотили 44,3 ц/га. Цього року погодні умови для ранніх зернових склалися більш сприятливо, тому середня врожайність вища.
Найбільший показник врожайності мають господарства Кам’янського – 56,6 ц/га, Канівського – 55,9 ц/га та Чорнобаївського – 55,1 ц/га районів.
Зараз биральну кампанію ранніх культур завершують. Сільгоспвиробники зібрали:
– озимої пшениці, якої намолочено 824 тис. тонн при середній врожайності 56,0 ц/га (в минулому році 47,4 ц/га),
– озимого ячменю намолочено 82 тис. тонн з середньою урожайністю 51,8 ц/га, (в минулому році 42,2 ц/га),
– жита намолочено 3,4 тис. тонн з середньою урожайністю 33,9ц/га (в минулому році 40,6 ц/га),
– гороху – 17 тис. тонн (29,2ц/га),
– ярої пшениці – 4,2 тис.тонн з середньою врожайністю 48,4 ц/га,
– ярого ячменю – 105 тис. тонн (43,3ц/га).
Крім того, зібрали озимого ріпаку з площі 42,5 тисяч гектарів, намолотили 134 тисяч тонн з середньою врожайністю 31,5 ц/га та ярого ріпаку намолотили 1,7 тисяч тонн з середньою врожайністю 24,1 ц/га.
Також підготували ґрунт під посів озимих культур на площі 10 тисіч гектарів.
За сприятливих погодних умовах аграрії області планують завершити збір ранніх зернових культур до кінця тижня.
За інформацією Департаменту агропромислового розвитку