Валерій Данилевський про вступну кампанію до закладів освіти області

На Черкащині триває вступна кампанія до закладів вищої, фахової передвищої та професійної (професійно-технічної) освіти. Серед абітурієнтів попитом користуються професії металообробної, сільськогосподарської та будівельної галузей. Про це повідомив начальник обласного управління освіти і науки Валерій Данилевський на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як він зауважив, цього року збільшено регіональне замовлення для обласних закладів фахової передвищої освіти та профтехів. Зокрема, йдеться про робітничі професії.

Наразі понад 1400 осіб подали заяви до профтехів, – розповів Валерій Данилевський. –  4 730 – до закладів фахової передвищої освіти.

Цьогоріч  серед вступників профтехів найбільшим попитом користуються професії галузі громадського харчування, сільського господарства, оброблення металу, будівництва та автомобільного транспорту.

Спеціальності, пов’язані з IT, аграрними науками  й продовольством, управлінням та адмініструванням обирають вступники закладів фахової передвищої освіти.

Принагідно начальник управління поінформував про вступну кампанію в університетах області. За оперативною інформацією, до ЗВО Черкащини подано 8 929 заяв. Серед абітурієнтів популярністю користуються такі спеціальності, як: інженерія програмного забезпечення, медсестринство, терапія та реабілітація, психологія, фізична культура і спорт.

Додамо, що терміни вступу до профтехів заклади визначають самостійно. Зазвичай, вступна кампанія триває до 1 жовтня. Проте, за ініціативи МОНУ, термін може  бути продовжено до 1 листопада. Для вступу не потрібно складати НМТ. Конкурсний відбір формується за такими критеріями:

рейтинговий список вступників, результати співбесіди, середній бал свідоцтва після 9 або 11 класу, результати вступних випробувань. Цьогоріч документи можна подати як у паперовому вигляді, так і через електронний кабінет. Подати заяву на вступ можна до будь-якого профтеху, незалежно від місця проживання.

Прийом заяв на вступ до ЗФПО на основі свідотства про повну загальну середню освіту триватиме:

• для вступу за співбесідами, творчими конкурсами – до 31 липня
  • із сертифікатом НМТО (ЗНО) – до 18.00 9 серпня