Лариса Кошова про безпеку під час навчального процесу

Заступниця голови ОДА Лариса Кошова на своїй сторінці у Facebook нагадала черкащанам про безпеку під час навчання в умовах пандемії.
– Перебування в “зеленій” карантинній зоні не повинно відміняти дотримання протиепідемічних заходів, – написала пані Лариса.
Які ж заходи мають бути дотримані в школах.
Згідно з постановою Головного державного санітарного лікаря від 26 серпня 2021 року на період карантину в закладах освіти мають бути дотримані такі заходи:
🔸персонал, який потребує самоізоляції, не має бути допущеним до роботи;
🔸доступ до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;
🔸співробітники з температурою тіла понад 37,2°C та ознаками ГРВІ не допускається до роботи;
🔸у разі підтвердження коронавірусу в одного зі здобувачів освіти, усі інші учні відповідної групи визначаються такими, що потребують самоізоляції;
🔸вхід та перебування в закладі освіти інших учасників освітнього процесу дозволяється за умови наявності ЗІЗ та проведення термометрії за умови попереднього узгодження з керівником закладу. Доступ супроводжуючих осіб дозволений без попереднього узгодження.
🔸вхід до закладів батьків учнів дозволений за умови наявності ЗІЗ;
🔸усі працівники закладу мають забезпечуватися ЗІЗ у розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи. Засоби індивідуального захисту мають бути наявними у розрахунку на 5 робочих днів;
🔸керівник закладу має забезпечити централізований збір ЗІЗ;
🔸після кожного навчального заняття варто проводити провітрювання не менше 10 хв;
🔸не дозволяється функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу;
🔸медичні пункти закладу мають бути забезпечені безконтактними термометрами, дезінфекційними, у тому числі антисептичними, засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту;
🔸ЗІЗ можуть не використовуватись під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Водночас використання ЗІЗ є обов’язковим під час пересування приміщеннями закладу усім, крім учнів 1-4 класів;
🔸на усіх входах до закладу має бути організовано місця обробки рук;
🔸у розкладі занять варто передбачити можливість визначення різного часу початку та закінчення занять для різних класів та груп;
🔸у санітарних кімнатах потрібно забезпечити наявність рідкого мила та паперових рушників або електросушарок для рук. Використання багаторазових рушників заборонено;
🔸під час організації харчування потрібно забезпечити дистанцію між учнями в 1,5 м та розміщення за столом не більше 4 осіб;
🔸працівник їдальні, який видає страви та здійснює розрахунок, має бути забезпечений ЗІЗ та одноразовими рукавичками.
Також нагадую, що на сьогодні в МОН є три варіанти початку навчального року. Вони залежатимуть від епідситуації.
1-ий варіант. За умови низького рівня захворюваності (“зеленої” зони): дозволено відвідувати заклади освіти у звичайному режимі. Може бути запроваджене “змішане” навчання за рішенням педради.
2-ий варіант. За умови середнього рівня захворюваності (“жовта” і “помаранчева” зони): заклади освіти працюють у звичайному режимі. ❕Водночас забороняється відвідування учнями навчальних закладів, якщо не вакциновано 80% працівників.
+коли фіксується, що на самоізоляції через контакт із хворим перебуває більше 50% учнів, може бути запроваджено дистанційний режим навчання.
3-ій варіант. За умови високого рівня захворюваності (“червоної” зони): заборонено відвідувати навчальні заклади, крім закладів дошкільної освіти та учнів 1-4 класів. В очному чи змішаному режимі навчатимуться учні початкових класів, має вирішувати педагогічна рада закладу. Решта класів навчається дистанційно.