Безпека, якість, доступність: в області обговорили розвиток дошкільної освіти

Розвиток дошкільної освіти. Зокрема, організація безбар’єрного простору в закладах. Можливості для професійного розвитку вихователів. Ці та інші питання обговорили на зустрічі із заступницею міністра освіти і науки України Євгенією Смірновою. Вона із робочим візитом сьогодні відвідала Черкащину.

До обговорення долучилися освітяни області та представники органів місцевого самоврядування.

– Маємо на Черкащині потужну базу дошкілля, – наголосив на зустрічі заступник очільника області Олександр Шамрай. – Першочерговим в організації освітнього процесу є безпекова складова.  Нині 99% садочків мають власні чи орендовані укриття. Ще у трьох плануємо завершити роботи до грудня цього року. Наступне, не  менш важливе – здорове харчування.  У всіх закладах дошкільної освіти, що працюють у очному режимі, забезпечено гаряче харчування. Все  відповідно до нормативів.

За словами Олександра Шамрая, якісна та доступна дошкільна освіта залишається незмінним пріоритетом на рівні області.

– Зокрема, нині в наших закладах діти п’ятирічного віку стовідсотково здобувають дошкільну освіту і готуються стати школярами, – додав Олександр Шамрай. –  Освітні послуги вони отримують в очному або змішаному форматах.

Заступниця міністра ознайомила присутніх із особливостями нового Закон України «Про дошкільну освіту». Також поінформувала про нові можливості для розвитку працівників дитячих садочків.

– Маємо спільно працювати над розвитком дошкільної освіти, – сказала Євгенія Смірнова. – Продовжувати наближати освітні послуги до дитини. Комунікація з усіма учасниками освітнього процесу надважлива. Зокрема, йдеться і про співпрацю на рівні громад.

Водночас Євгенія Смірнова закликала працівників закладів дошкілля використовувати можливості для розвитку: міжнародні та вітчизняні. А також активно долучатися до всеукраїнських обговорень проєктів у сфері дошкільної освіти.

Окрім цього, учасникам зустрічі надано практичні поради та консультації від представників Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ – фахівців у галузі дошкілля та партнерів.

Довідково:

Нині мережа закладів дошкільної освіти Черкащини – це 348 садочків і 175 дошкільних підрозділів закладів загальної середньої освіти.  З 1 вересня цьогоріч до закладів дошкільної освіти зараховано 24953 дитини. 97% відсотків дітей віком від 3 до 6 років відвідують діючі заклади дошкільної освіти. Цей показник  є одним із найвищих в Україні. Ще майже тисяча дітей охоплені іншими формами дошкільної освіти. Зокрема, сімейним вихованням, навчанням у консультаційних центрах тощо.