1500+ освітніх просторів: наймасштабніше оновлення освітньої інфраструктури в Україні
Міністерство освіти і науки України реалізує найбільший в історії проєкт із модернізації освітньої інфраструктури. У 2024–2025 роках уряд виділив фінансування на створення підземних шкіл-укриттів, сучасних лабораторій, майстерень у профтехах, модернізацію харчоблоків та осередків “Захисту України”.
Будівництво та оновлення освітніх просторів триватиме у 2026 році. Загалом у цей період буде збудовано та модернізовано понад 1500 освітніх просторів. Це не просто відновлення — це системна трансформація освіти, яка охоплює як змістові рішення, так й інфраструктурні.
– Протягом останніх двох років спільно з МОН ми трансформуємо систему освіти. Наша місія – побудувати систему, здатну формувати професійних та щасливих людей для нової інноваційної економіки. Один із треків для досягнення цієї місії – наймасштабніше оновлення освітньої інфраструктури. Простори стають безпечнішими, сучаснішими та технологічнішими. У прифронтових містах вже побудовані підземні школи, паралельно оновлюємо майстерні у профтехах, осередки для уроків «Захисту України» тощо. Усе це інфраструктурні рішення, що формують нову якість освіти та створюють умови для розвитку дітей, – зазначив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Освітня інфраструктура в цифрах:
- 200 підземних шкіл-укриттів – очне та безпечне навчання в умовах війни;
- 200 майстерень у профтехах – практична освіта світового рівня;
- 100+ сучасних лабораторій – інноваційні підходи до навчання;
- 210 оновлених шкільних харчоблоків – здорове харчування для дітей;
- 963 осередки “Захисту України” – формування в молоді національної ідентичності та базових навичок для захисту себе й інших.
– Освітня інфраструктура – це не просто класи, у яких перебувають діти, це насамперед освітні середовища. Вони є важливими, адже саме в середовищі формуються смаки дітей, їхні уявлення про важливі наукові феномени та факти. Від якості середовища залежить, зокрема, навчальний процес і якість тих знань, які діти здобудуть у закладах освіти. Саме тому, попри війну та всі виклики, ми робимо великий акцент на інфраструктурі: оновлюємо та розбудовуємо нові класи, лабораторії і навчальні осередки. Саме тому ми будуємо не просто укриття, а підземні школи, облаштовані повноцінними навчальними просторами. Ми розуміємо, що інвестуємо не просто в інфраструктуру, а в якісну освіту наших дітей, нашого майбутнього покоління українців, – зазначає міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Як ці зміни вплинуть на освіту?
- Безпечне та очне навчання для дітей – підземні школи забезпечують безперервний освітній процес навіть під час повітряних тривог. Це рішення гарантує, що діти можуть навчатися в очному форматі, незалежно від безпекової ситуації, – це мінімізує освітні втрати.
- Інновації в освіті – сучасні лабораторії, технологічні майстерні у профтехах та нові навчальні осередки дають учням доступ до сучасного обладнання, технологій та практичного навчання, що відповідає світовим стандартам освіти.
- Інвестиції в майбутнє країни – створення сучасних освітніх просторів впливатиме на конкурентоспроможність української освіти. Це не лише підготовка нових поколінь, а й залучення сучасних підходів, які допоможуть Україні розвивати людський капітал та впливати на економічне зростання країни.
Усі простори відповідають вимогам безбар’єрності та доступності для учнів.
Як фінансується проєкт?
Загальний обсяг державних інвестицій в освітню інфраструктуру за 2024-2025 роки сягає 22,56 млрд гривень. Окрім цього, об’єкти фінансуються з місцевих бюджетів та донорських коштів.
Що далі?
Уже за січень-лютий 2025 року відкрито та оновлено понад 1000 освітніх просторів. Масштабні відкриття об’єктів триватимуть протягом 2025 року, а частину проєктів, які отримали фінансування, буде реалізовано у 2026 році, забезпечуючи сталий розвиток освітньої інфраструктури.
Міністерство освіти і науки продовжує комплексну роботу над розвитком освітньої інфраструктури, щоб кожна українська дитина отримала доступ до безпечного, якісного та сучасного навчання.
За інформацією Міністерства освіти і науки України
-
17:07Весняне лісовідновлення на Черкащині набирає обертів
Масштабна весняна кампанія зі створення нових лісів триває в області. Тут планують висадити понад 2,8 млн сіянців на понад 536 га. Лісівники відходять від монокультур…
17:07 -
16:27День довкілля: на Черкащині тривають весняні толоки
Працівники обласної адміністрації долучились до традиційної весняної акції. Її приурочили до Дня довкілля. Цього разу спільно прибирали узбережжя Дніпра. Участь в екологічній ініціативі також взяли…
16:27 -
14:53У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до національного спротиву
Центри підготовки громадян до національного спротиву запрацюють у кожному регіоні України. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка затверджує порядок створення та функціонування центрів, а також вимоги…
14:53 -
14:17На Черкащині СБУ та Нацполіція затримали ще одного організатора «ухилянтської схеми»
Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нову схему ухилення від мобілізації, яка діяла у Черкаській області. За результатами комплексних заходів затримано організатора оборудки. Ділок пропонував…
14:17 -
13:53Уряд розширив програму «Доступні кредити 5-7-9» під будівництво овочесховищ
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, яке розширить можливості аграріїв щодо будівництва овочесховищ. Відповідна постанова «Про внесення зміни до пункту 9 Порядку надання фінансової державної підтримки…
13:53 -
13:43Прозорість і підзвітність: в області моніторять публічні закупівлі
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, продовжують відслідковувати на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 11 по 18 квітня квітня…
13:43 -
12:41Розрахувати субсидію на оренду житла можна самостійно
Для підтримки українців, які змушені були через війну залишити свої домівки і винаймати житло в інших регіонах країни Мінсоцполітики розробило і запровадило новий інструмент підтримки…
12:41 -
12:22Міжсекторальне співробітництво: на Черкащині розбудовують систему психологічної підтримки населення
Обʼєднання експертів, практиків і науковців у сфері психічного здоров’я. В області провели захід «Міжвідомча взаємодія: ефективні психологічні практики та актуальні виклики». Захід відбувся на базі…
12:22 -
11:05Плани на 2025: на Черкащині обговорили перспективи посилення співробітництва між тергромадами
Курс на посилення співробітництва між громадами в різних галузях. Як покращити взаємодію — говорили на онлайн-нараді під головуванням заступника начальника ОВА Олександра Турченяка представники місцевого…
11:05 -
10:49Весняний антициклон подарує Черкащині комфортну погоду на Великдень
В області протягом Великодніх свят очікується переважно сонячна та суха погода. Про це повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Середньодобова температура стабільно переходить за позначку…
10:49 -
10:11Діалог влади та бізнесу: як підприємцям діяти в умовах нових екологічних вимог
Екологічні питання для бізнес-сфери роз'яснили фахівці під час чергової зустрічі в межах платформи “Діалог влади та бізнесу”. Про це інформують у департаменті регіонального розвитку Черкаської…
10:11 -
09:24Бронювання працівників онлайн: що потрібно знати про оновлену процедуру
Щоб забронювати працівників на порталі Дія, у компанії має бути чинний статус критичного підприємства. Дізнайтеся, як це працює: від подання заявок на бронювання та переліку…
09:24