Зручні локації для всіх: перевіряйте лікарню, парк чи ЦНАП на безбар’єрність у сервісі «Доступно!»

За даними Міністерства соціальної політики, у вересні 2023 року в Україні нараховувалося 3 мільйони людей з інвалідністю. Одне з пріоритетних завдань — зробити їх проживання та пересування комфортним. Це також стосується інших маломобільних груп населення — людей літнього віку, батьків з малими дітьми та інших.

Команди ГО «Український центр суспільних даних» та ГО «Доступно.ЮА» за участі ГО «ЛУН Місто» розробили цифровий сервіс «Доступно!» для зручного й швидкого пошуку безбар’єрних локацій. Відтепер люди з інвалідністю, люди літнього віку та батьки з малими дітьми можуть знайти найближче безбарʼєрне громадське місце — парк, лікарню чи ЦНАП — і перевірити його доступність у чатботі «Доступно!»:

Розробники опрацювали та додали до чатбота дані понад 5 тис. обʼєктів із різних джерел:

  • відкриті дані про доступність будівель для осіб з інвалідністю та маломобільних груп з Єдиного державного вебпорталу відкритих даних та міських порталів відкритих даних;
  • дані з реєстру ЦНАПів порталу Дія;
  • інформацію сайтів та карт місцевої влади, списків укриттів;
  • дані мапи ГО «ЛУН Місто» про доступність об’єктів міського простору Києва, Тернополя, Вінниці, Рівного, Дніпра, Хмельницького, Чернівців.

Також у сервісі «Доступно!» є інструмент перевірки локацій у містах. Адже дані про елементи безбарʼєрності обʼєктів можуть відрізнятися від заявлених параметрів. Наприклад, пандус має завеликий кут нахилу або підйомник не працює. Користувачі можуть оцінювати обʼєкти, а результати згодом можна переглядати в чатботі «Доступно!» й на онлайн-мапі «Місто без меж», яку створила команда ЛУН Місто.

Минулого року проєкт «Доступно!» став переможцем національного конкурсу Open Datathon reUkraine для рішень, що підвищують прозорість діяльності державних структур та запобігають корупції.

Платформу розроблено ГО «Український центр суспільних даних» та ГО «Доступно.ЮА» за участі ГО «ЛУН Місто» на основі відкритих даних місцевої влади і публічних даних громадського сектору за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» і за сприяння Міністерства цифрової трансформації України. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.

Нагадаємо, онлайн-карту безбар’єрності представили в ОВА.

Стрічка новин