Зроблено в Україні: Уряд розпочав фінансування програм у 2025 році
Кабінет Міністрів України розпочав фінансування держпрограм в межах економічної платформи «Зроблено в Україні». Виділені кошти спрямують, зокрема, на програми розвитку українського виробництва, фінансування індустріальних парків, програм компенсацій вартості сільгосптехніки та обладнання. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 14 лютого 2025 року.
– Уряд продовжує системну роботу з підтримки української економіки. Минулого року в межах політики «Зроблено в Україні» ми ініціювали низку програм, які продемонстрували результат. Із загального зростання ВВП у 2024 році реалізація політики «Зроблено в Україні» забезпечила 0,64%. Сьогодні надзвичайно важливо посилити досягнутий ефект. Завдяки прийнятому рішенню ми вчасно розпочнемо фінансування наших основних програм — 25% компенсація вартості сільгосптехніки, розвиток індустріальних парків, 15% компенсація вартості українського обладнання, підтримка проектів зі значними інвестиціями, — зазначила перший віце-прем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко.
Також, за її словами, у січні Уряд перерахував 1,5 млрд грн для вчасного виконання зобов’язань перед банками за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Ця програма допомагає підприємцям отримати доступний кредит за сприяння держави через механізм компенсації відсоткової ставки.
– Банки отримали кошти своєчасно і не мають підстав звертатись до позичальників щодо підвищення відсоткових ставок. У разі наявності таких звернень від банків прошу виробників направляти інформацію про це до Міністерства економіки та Національного банку, — додала Юлія Свириденко.
Уряд передбачив фінансування таких програм:
500 млн грн — на компенсацію 25% вартості української сільгосптехніки. Програма допомагає аграріям зменшити витрати та підтримує вітчизняне машинобудування. Завдяки цим коштам у 2025 році близько 2 000 фермерів отримають відшкодування. Очікується, що виробництво агротехніки зросте на 10-15%, а залежність від імпорту зменшиться.
500 млн грн — на розвиток індустріальних парків. Держава фінансує створення промислової інфраструктури та приєднання до мереж. Це стимулює інвестиції, створює робочі місця та зміцнює економіку регіонів.
500 млн грн — на держпідтримку проектів зі значними інвестиціями. Кошти підуть на компенсацію витрат інвесторів на будівництво та підключення об’єктів інфраструктури.
Понад 1,64 млрд грн — на дві програми: компенсація 15% вартості українського обладнання та програму «Національний кешбек». Завдяки програмі компенсацій приватні замовники, купуючи техніку українського виробництва, можуть отримати 15% її вартості: громадський транспорт, комунальна і спеціальна техніка, ліфти, енергообладнання. А програма «Національний кешбек» стимулює розвиток українського виробництва та підтримує виробників споживчих товарів. В межах програми держава повертає українцям 10% вартості придбаної ними продукції, виробленої вітчизняними підприємствами.
Довідково
Політика розвитку українських виробників «Зроблено в Україні» ініційована Президентом України в лютому 2024 року. Вона має на меті сприяти розвитку внутрішнього виробництва товарів з високою доданою вартістю, залученню інвестицій в реальний сектор економіки і збільшення несировинного експорту. В межах політики Міністерство економіки України реалізує низку програм.
За інформацією Урядового порталу
-
17:50Підтримка та партнерство: Черкащина співпрацює з Plan International Ukraine
Освіта, комплексна підтримка дітей і підлітків, які постраждали від війни, розвиток шелтерів для ВПО, підтримка родин військових і дітей ветеранів, розвиток молодіжних центрів. Область посилює…
17:50 -
16:12Ігор Табурець зустрівся зі студентством Черкащини
Студенти зможуть стажуватися в Черкаській обласній військовій адміністрації. Цей проєкт невдовзі стартує. Про це сказав очільник області Ігор Табурець на зустрічі з молоддю. Це вже…
16:12 -
16:09Як ветеранам з інвалідністю безоплатно навчитися водінню?
Ветерани з інвалідністю можуть безоплатно навчитися водити автомобіль. Держава повністю оплачує навчання на спеціально обладнаних авто. Які документи потрібні та де в Україні працюють такі…
16:09 -
15:42Українці зможуть подавати до Реєстру збитків заяви за шістьма новими категоріями
Відсьогодні українці матимуть можливість подавати заяви до Міжнародного Реєстру збитків, завданих агресією рф проти України, у шести нових категоріях. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис…
15:42 -
14:52Черкаські школярі здобули право представляти Україну на міжнародному конкурсі
Школярі із двох закладів освіти області здобули перемоги на національному конкурсі комп’ютерних проєктів “INFOMATRIX UKRAINE 2025”. Про це повідомляють в управлінні освіти та науки Черкаської…
14:52 -
13:30Черкаський шабліст – бронзовий призер Кубку світу
Шабліст з Черкащини Артем Манько здобув “бронзу” Кубку світу з парафехтування. Про це інформують в управлінні у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Світова…
13:30 -
13:24Державний архів Черкащини отримав технічну допомогу від партнерів
Архів області отримав благодійну допомогу від американської корпорації FamilySearch International (штат Юта, США). Йдеться про три моноблоки. Передання обладнання відбулося за підтримки офіційного представника FamilySearch…
13:24 -
13:21Визначено фіналістів шкільних ліг з футзалу на Звенигородщині
Зональний етап змагань «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» з футзалу відбувся на Звенигородщині. Про це повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОВА. У змаганнях серед…
13:21 -
13:13У ветпросторах Черкащини планують надавати комплексні психосоціальні послуги
Підсумки роботи Координаційного центру підтримки цивільного населення підбили в Черкаській ОВА. Також визначили пріоритети на цей рік. Серед них - втілення проєкту з надання комплексних…
13:13 -
11:11ФОП та самозайняті особи з інвалідністю зможуть отримати компенсацію за облаштування свого робочого місця
З 18 березня фізичні особи - підприємці та самозайняті особи, які є людьми з інвалідністю, зможуть отримати від держави компенсацію за облаштування своїх робочих місць. …
11:11 -
11:01Мапа інтернету під час знеструмлень від Мінцифри та ЛУН
В Україні понад дві тисячі провайдерів використовують технологію xPON, з якою інтернет може працювати до 72 годин без електроенергії. Хочете дізнатися, чи є такий у…
11:01 -
09:38В Україні офіційно запроваджується спеціальність операторів БПЛА, які виявляють вибухонебезпечні предмети
В Україні офіційно запроваджується нова категорія операторів – зовнішніх пілотів безпілотних літальних апаратів, які виконуватимуть завдання з аеророзвідки та виявлення вибухонебезпечних предметів. Відповідний стандарт ДСТУ 8820-4:2025…
09:38