Зроблено в Україні: ще 8 виробників отримають понад 49 млн грн грантів на розвиток переробки
Вісім підприємств отримають понад 49 млн грн грантів на створення або розвиток переробних виробництв. Відповідний наказ про надання грантів ухвалило Міністерство економіки 2 грудня 2024 року.
– Ще 8 українських підприємств скористалися можливостями, які надає грантова програма для переробників в межах політики «Зроблено в Україні». Завдяки грантовим коштам виробники модернізують обладнання збільшать обсяги виробництва чи асортимент продукції, створять нові робочі місця. Всього з початку роботи програми схвалено вже понад 1000 заявок про надання грантів на суму понад 5 млрд грн, — зазначив заступник міністра економіки Андрій Телюпа.
Серед виробників, які отримають гранти за наказом Мінекономіки – підприємства, що працюють у сфері металообробки, виробництва будівельних матеріалів з дерева, харчових продуктів, виробляють дрони тощо. Компанії подавали заявки на отримання грантів від 1,5 млн грн до 8 млн грн, тобто максимальної передбаченої програмою суми гранту.
Рішення щодо надання грантів на суму понад 59,8 млн грн ще 11 виробникам, які також стали переможцями хвилі ухвалюватиме Державний центр зайнятості.
Як отримати грант?
Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50% вартості покриває грант, решту — сплачує переробник. Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БПЛА чи належить до поліграфічного сектору, держава компенсує до 80% вартості проєкту, а грантоотримувач покриває 20%.
Програма фінансується з двох джерел:
- бюджетних коштів (включаючи донорські внески до «Фонду відновлення та трансформації економіки»). Накази про надання грантів з бюджету видає Мінекономіки в межах плану щомісячних бюджетних асигнувань.
- з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Накази про надання грантів видає Державний центр зайнятості на основі інформації від Мінекономіки.
За інформацією Міністерства економіки України
-
15:50На Черкащині працюють з кандидатами в усиновлювачі
В області на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувають 69 подружніх пар і 16 громадян. Про це інформують у Службі у справах дітей ОВА. Усиновлення є…
15:50 -
15:50Земельний банк: майже 600 млн грн надходжень за пів року торгів
За підсумками півріччя онлайн-аукціонів «Земельного банку» понад 20 тисяч гектарів державних земель передали в законне користування на прозорих і конкурентних умовах. 584,9 млн грн з…
15:50 -
14:50Психологічна допомога ветеранам та їхнім близьким: як на Черкащині вибудовують систему підтримки
Створення маршрутів послуг, відкриття ветеранських просторів і наповнення сервісами й послугами, необхідними для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. Про те, як розвивають послугу з психологічної…
14:50 -
14:35Аутизм у дітей: лікар розповів про ознаки та спеціалізовану підтримку
У Черкасах на обліку з аутизмом перебувають понад 170 дітей. Більшість із них мають інвалідність. Про це повідомив завідувач дитячого відділення обласного психоневрологічного диспансеру Дмитро…
14:35 -
13:45Синоптики прогнозують похолодання на Черкащині
Після рекордно теплого початку цьогорічної весни знову настає похолодання. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. За прогнозами синоптиків, 3-4 квітня на Черкащині…
13:45 -
13:28Відеоінструкція від МВС щодо комунікації із ветеранами
В умовах війни підтримка ветеранів набуває особливого значення. Вони віддали і продовжують віддавати своє здоров’я, сили та звичне життя заради нашої безпеки, тому суспільство має…
13:28 -
13:20Доступні кредити 5-7-9%: 12,5 млрд грн уже залучено аграріями у 2025 році
Програма «Доступні кредити 5-7-9%» залишається головним фінансовим інструментом підтримки аграрного сектору України у 2025 році. Цьогоріч 2 194 агропідприємства залучили 12,5 млрд грн за цією…
13:20 -
11:40Про розвиток ШІ в Україні та роботу над національною LLM
Штучний інтелект змінює світ, і Україна має шанс стати повноцінним гравцем у цій сфері. Один із ключових напрямів — розробка великої мовної моделі (LLM), яка…
11:40 -
10:46На Черкащині діє нерестова заборона на вилов риби
На водних об’єктах області триває щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомляють в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОВА. Як…
10:46 -
09:50Мобільна амбулаторія ЦКПХ надала понад тисячу послуг
У лютому та березні мобільна амбулаторія Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб здійснила 24 виїзди в міста та села регіону. Під час виїздів мультидисциплінарна команда надала понад…
09:50 -
09:21Хто може отримати слухові апарати безоплатно?
У2024 році Україна вперше централізовано закупила понад 24 тисячі слухових апаратів. Безоплатно їх можуть отримати діти, дорослі з інвалідністю та військові з порушенням слуху. Як…
09:21 -
09:15В Армія+ з’явилися шість нових рапортів
У застосунку Армія+ з’явилися шість нових рапортів, які стосуються звільнення з військової служби за сімейними обставинами чи станом здоров’я. Вони доступні у новій версії, яку…
09:15