Земельна реформа в дії: як громаді охороняти свої землі
Передача державних земель у власність громад — процес важливий та історичний. Територіальні громади зможуть забезпечити кращий контроль та управління землями, а надходження до місцевих бюджетів покращать добробут містечок і сіл. Про охорону земель та питання, які стосуються кадастру, відповідають юристи та фахівці Держгеокадастру.
Які розширення повноважень сільської ради передбачено у сфері охорони та раціонального використання земель громади?
Згідно із Законом № 1423, відповідні положення якого набирають чинності 26 травня 2022 року, після затвердження комплексного плану просторового розвитку громади в разі прийняття радою відповідного рішення виконавчі органи відповідної громади можуть набувати повноваження зі здійснення державного контролю у сфері охорони та використання земель за дотриманням цільового призначення земельних ділянок, щодо самовільного зайняття та забур’янення.
Чи можна отримати в оренду чи власність землі історико-культурного призначення?
Землі історико-культурного призначення передаються в оренду з урахуванням режимності використання таких земель, які передбачає Закон № 1423, і без зміни цільового призначення.
Якими є повноваження та функції інспектора з контролю за використанням та охороною земель у територіальній громаді після набрання чинності Законом № 1423?
Повноваження інспектора визначаються відповідно до Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».
Як громаді отримати копії укладених Держгеокадастром договорів оренди на земельні ділянки, що були передані до комунальної власності?
Громада може надіслати запит до територіального управління Держгеокадастру.
Коли в кадастрі можна буде побачити відомості про всі земельні ділянки, зареєстровані до 1 січня 2013 року, і де брати інформацію про їхню приналежність?
Законом України № 340 (про протидію рейдерству) Кабінету Міністрів доручено до 1 січня 2022 року забезпечити складання електронних документів, що містять відомості про результат робіт із землеустрою, за якими здійснювалося формування земельних ділянок, та правовстановлюючих документів на земельні ділянки, речові права на які (документи, що посвідчують права на них) зареєстровано до 1 січня 2013 року, але відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі, а також здійснення державної реєстрації таких ділянок.
У разі відсутності такої документації або якщо вона не містить потрібної інформації, необхідно провести відповідні роботи із землеустрою.
Як розв’язати проблеми накладання земельних ділянок?
Закон України про Державний земельний кадастр та порядок його ведення визначає порядок виправлення помилок у відомостях. Зокрема, це стосується проблеми накладання земельних ділянок. Якщо помилку можна виправити без змін метричних характеристик земельної ділянки, таке виправлення може здійснюватися кадастровим реєстратором без розробки документації із землеустрою. В інших випадках виправлення здійснюється з розробкою відповідної документації.
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України
-
10:18Зима прийшла: синоптики прогнозують тумани
Робочий тиждень на Черкащині розпочинається під впливом антициклону «CLEMENS» з стабільно хмарної та вологої погоди з середньодобовою 1-2º тепла. Про це повідомляється в Черкаському обласному…
10:18 -
10:09Понад 2 млн українців подали заяви на виплату 1000 грн «Зимової єПідтримки» у перший день програми
За перший день реалізації програми «Зимова єПідтримка» понад 2,1 млн українців подали у застосунку Дія заявки на отримання державної допомоги в розмірі 1000 гривень. З них…
10:09 -
08:56Загальні бойові втрати ворога станом на 2 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 02.12.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 743920 (+1790) осіб,танків ‒ 9478 (+9) од,бойових броньованих машин ‒ 19397 (+28)…
08:56 -
08:49Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні в нас активний дипломатичний день: в Україні з візитом – Президент Європейської ради Антоніу Кошта, також – Кая Каллас,…
08:49 -
08:46Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 2 грудня
Уночі на Черкащині працювали сили ППО. Вони захищали наші громади від ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У підсумку на рахунку наших…
08:46 -
10:551 000 грн Зимової єПідтримки: відсьогодні українці можуть подавати заявки
Відсьогодні українці можуть подавати заявки, щоб отримати 1 тисячу гривень від держави за програмою «Зимова єПідтримка». Це один з елементів комплексного пакета «Зимової підтримки» для…
10:55 -
08:56Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 1 грудня
Тривоги в області лунали з ночі. Минулось без наслідків завдяки нашим оборонцям, повідомляє начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табунець. - У межах нашої території…
08:56 -
08:27Звернення Президента України
Дорогі українці, українки! Зараз на Дніпровщині рятувальна операція після ракетного удару. Пошкоджена звичайна цивільна забудова: житловий будинок, магазин у селищі Царичанка. На цей час відомо:…
08:27 -
08:20Загальні бойові втрати противника станом на 1 грудня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 01.12.24 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 742130 (+1730) осіб, танків ‒ 9469 (+6) од, бойових броньованих машин…
08:20 -
16:57Економіка відновлення: на Черкащині відбувся міжнародний економічний форум
«Діалог влади та бізнесу» в офлайні. В області відбулась наймасштабніша бізнес-подія року - Черкаський міжнародний економічний форум-2024. Захід зібрав близько 200 учасників. Серед них -…
16:57 -
15:52Синоптики попереджають про туман та низьку видимість на дорогах
Із зимовими антициклонами, на відміну від літніх, які завжди формують погоду «мільйон на мільйон», тісно пов’язані тривалі тумани та ожеледні явища. Тому на 30 листопада…
15:52 -
15:37В Україні створять мережу центрів ментального здоровʼя
На третьому дні Форуму ментального здоров’я «Стійкість людини – стійкість системи» заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін розповів про кроки, що впроваджує МОЗ у сфері…
15:37