Завдання Уряду — максимально розширити іпотечні програми, щоб забезпечити українців доступним житлом
Роботу державних установ, які мають забезпечити доступне житло для українців, зокрема для пільгових категорій, обговорили на нараді в Уряді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Також були присутні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, Міністр оборони Андрій Таран, представники Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Представники Міністерства розвитку громад та територій України доповіли про стан реалізації проектів Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло). Зокрема, в межах програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», яка фінансується Урядом Німеччини через KfW, вже було проведено перший етап відбору отримувачів кредиту та визначено 150 кандидатів із числа зареєстрованих у проекті. Загалом на фінансування цієї програми Урядом Німеччини через банк KfW було виділено грант у розмірі 25,5 млн євро.
У Міністерстві фінансів зі свого боку доповіли, що наразі в Україні працює дві основні програми доступного іпотечного кредитування: «Доступна іпотека» під 7% та програма фінансового лізингу під 5%. Представники міністерства також відзначили, що наразі триває процес об’єднання Державної іпотечної установи та Української фінансової житлової компанії. Після завершення відповідного процесу передбачено випуск державних облігацій на суму 20 млрд грн. Це дозволить активізувати процес іпотечного кредитування в Україні.
Прем’єр-міністр відзначив дієвість програми «Доступна іпотека 7%», яку цьогоріч ініціював Президент України Володимир Зеленський. Нею скористалися вже понад півтисячі родин, а загальний розмір кредитних договорів склав пів мільярда гривень.
«Загалом на сьогодні учасниками пільгових житлових програм є тисячі родин. Наше завдання — максимально розширювати такі програми, аби українці змогли вже сьогодні покращити свої житлові умови. Особливо це стосується громадян, які втратили власне житло внаслідок війни на Сході, та інших пільгових категорій громадян. Розширення діяльності Держмолодьжитла та Укрфінжитла — це свідчення того, що питання забезпечення українців власних житлом на вигідних умовах дійсно є пріоритетом роботи Уряду», — відзначив Денис Шмигаль.
За підсумками наради Прем’єр-міністр дав доручення Мінрегіону передбачити в проекті державного бюджету на 2022 рік докапіталізацію ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за умови паритетного залучення зовнішніх джерел фінансування.
Міністерство фінансів у свою чергу протягом двох тижнів має підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів рішення, які дозволять розширити умови пільгових іпотечних та лізингових програм. Зокрема, це стосується розширення кола їх учасників, щоб якнайбільше українців могли отримати власне житло.
-
08:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 липня
Ніч на Черкащині минула без повітряних тривог. Водночас тут тривають відновлювальні роботи після негоди декількома днями раніше. Тоді град і шквальний вітер з дощем спричинили…
08:54 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40