Завдання Уряду — максимально розширити іпотечні програми, щоб забезпечити українців доступним житлом
Роботу державних установ, які мають забезпечити доступне житло для українців, зокрема для пільгових категорій, обговорили на нараді в Уряді під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.
Також були присутні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна, Міністр оборони Андрій Таран, представники Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ та Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Представники Міністерства розвитку громад та територій України доповіли про стан реалізації проектів Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло). Зокрема, в межах програми «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», яка фінансується Урядом Німеччини через KfW, вже було проведено перший етап відбору отримувачів кредиту та визначено 150 кандидатів із числа зареєстрованих у проекті. Загалом на фінансування цієї програми Урядом Німеччини через банк KfW було виділено грант у розмірі 25,5 млн євро.
У Міністерстві фінансів зі свого боку доповіли, що наразі в Україні працює дві основні програми доступного іпотечного кредитування: «Доступна іпотека» під 7% та програма фінансового лізингу під 5%. Представники міністерства також відзначили, що наразі триває процес об’єднання Державної іпотечної установи та Української фінансової житлової компанії. Після завершення відповідного процесу передбачено випуск державних облігацій на суму 20 млрд грн. Це дозволить активізувати процес іпотечного кредитування в Україні.
Прем’єр-міністр відзначив дієвість програми «Доступна іпотека 7%», яку цьогоріч ініціював Президент України Володимир Зеленський. Нею скористалися вже понад півтисячі родин, а загальний розмір кредитних договорів склав пів мільярда гривень.
«Загалом на сьогодні учасниками пільгових житлових програм є тисячі родин. Наше завдання — максимально розширювати такі програми, аби українці змогли вже сьогодні покращити свої житлові умови. Особливо це стосується громадян, які втратили власне житло внаслідок війни на Сході, та інших пільгових категорій громадян. Розширення діяльності Держмолодьжитла та Укрфінжитла — це свідчення того, що питання забезпечення українців власних житлом на вигідних умовах дійсно є пріоритетом роботи Уряду», — відзначив Денис Шмигаль.
За підсумками наради Прем’єр-міністр дав доручення Мінрегіону передбачити в проекті державного бюджету на 2022 рік докапіталізацію ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» за умови паритетного залучення зовнішніх джерел фінансування.
Міністерство фінансів у свою чергу протягом двох тижнів має підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів рішення, які дозволять розширити умови пільгових іпотечних та лізингових програм. Зокрема, це стосується розширення кола їх учасників, щоб якнайбільше українців могли отримати власне житло.
-
08:57Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 березня
Тривоги вночі лунали в усіх районах Черкащини через загрозу ворожих БпЛА. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. - Наші оборонці знищили 4 повітряні цілі…
08:57 -
15:36Прозорість і підзвітність: в області відслідковують публічні закупівлі
У межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність” на Черкащині триває моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro. Так, з 07 по 14 березня у…
15:36 -
15:35На Черкащині стартувала посівна
Нова битва за врожай. В області розпочалася посівна кампанія. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Почали аграрії з ярого ячменю та гороху. Вже посіяли…
15:35 -
15:29На Черкащині готуються до обласного етапу гри «Сокіл» («Джура»)
В області триває підготовка до ІІ етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри. На засіданні штабу в ОВА обговорили його організацію та умови участі. Про це повідомляють в…
15:29 -
14:24Пільги для ветеранів війни
Законодавством України передбачено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Серед таких прав, зокрема, право на соціальний захист, яке…
14:24 -
14:20Як перетворити ШІ на власного помічника — поради для публічних службовців
Мінцифра спільно з експертами розробила для публічних службовців рекомендації про ефективне та безпечне використання штучного інтелекту в роботі. Ці поради допоможуть вам зробити ШІ своїм…
14:20 -
13:24Діалог влади та бізнесу: презентація цифрової платформи «Пульс» (АНОНС)
Масштабна онлайн-зустріч відбудеться в межах національної платформи «Діалог влади та бізнесу». На ній презентують цифрову аналітичну платформу «Пульс» і нові механізми взаємодії між підприємцями та…
13:24 -
11:36Дитячі роботи на Кобзареву тематику експонують у Черкасах
Юні художники Черкащини представили свої роботи на обласній виставці образотворчого мистецтва. Її приурочили до річниці з дня народження Тараса Шевченка. Про це повідомляють в управлінні…
11:36 -
10:22Штрафи за порушення військового обліку можна буде оплатити через сервіс в Резерв+
Військовозобов’язані зможуть сплатити штраф за порушення військового обліку зі знижкою 50% у застосунку Резерв+. А військовослужбовці, які мали такий штраф, звільнятимуться від його сплати. Сьогодні…
10:22 -
09:40Діалог бізнесу та влади: податкові накладні
Основні причини блокування податкових накладних і способи вирішення цього питання обговорили на онлайн-зустрічі в межах діяльності платформи "Діалог влади та бізнесу". Про це повідомляють у…
09:40 -
09:06Загальні бойові втрати противника станом на 14 березня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 14.03.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 891660 (+1410) осіб, танків ‒ 10313 (+6) од, бойових броньованих машин…
09:06 -
09:03Звернення Президента України
Бажаю здоровʼя! Сьогоднішній день. Візит делегації парламенту Нідерландів. Я подякував за підтримку. Обговорили подальшу спільну роботу в Євросоюзі. Візит делегації Туреччини – урядовців та бізнесу…
09:03