Запобігати корупції не менш важливо, ніж карати винних: спільний брифінг голови НАЗК і начальника Черкаської ОВА

Розбудова антикорупційної інфраструктури, виявлення корупційних ризиків, підготовка відповідних програм та всебічна комунікація. На Черкащині з робочим візитом перебуває голова Національного агентства з питань запобігання корупції Віктор Павлущик.

Спільно з очільником області Ігорем Табурцем у медіацентрі ОВА він поспілкувався із медіа регіону щодо впровадження антикорупційної реформи в Україні та напрацювання Черкащини у цьому напрямі зокрема.

– 73% населення України вважають корупцію другою за важливістю проблемою нашої країни після війни, – наголосив голова НАЗК. – Реальна цифра людей, які стикаються із корупцією у житті, – значно нижча. Вона  становить приблизно 19%. Водночас таке несприйняття корупції свідчить про прагнення наших громадян жити у країні, де всі процеси прозорі та відкриті. Ми маємо максимально співпрацювати з активним суспільством спільно з регіональними адміністраціями та органами місцевого самоврядування для донесення інформації про роботу НАЗК та всієї антикорупційної інфраструктури держави, щоб виявляти факти корупційних правопорушень та працювати над їхнім усуненням.

Він зауважив, що посилення комунікації з регіонами – надважливе для Агентства. Його фахівці готові надавати необхідну інформацію та консультації антикорупційним органам у регіонах.

– Важливим етапом нашої співпраці в областях є допомога у формуванні антикорупційних програм, виявлення корупційних ризиків у діяльності державних органів, – додав Віктор Павлущик. – Ми маємо чимало проєктів, які готуємо до запуску. І в цьому нам важливо співпрацювати з усіма активними учасниками процесу.

Як зауважив очільник Черкащини, Обласна військова адміністрація по суті є частиною антикорупційної інфраструктури. У правоохоронних органів свій функціонал. Її завдання – мінімізувати корупційні ризики та вчасно їх виявляти.

– Надважливо створити середовище нетерпимості до корупції як на рівні держави, так і на рівні обласної адміністрації, територіальних громад, – наголосив Ігор Табурець. – Для цього необхідна дієва антикорупційна інфраструктура держави, де кожен – її активний учасник. На рівні області ми впроваджуємо антикорупційну програму, у нас працює робоча група «Прозорість та підзвітність». У її межах ми систематично моніторимо закупівлі. Адже подекуди саме закупівлі мають найбільші корупційні ризики.

Також поміж ризиків начальник ОВА назвав придбання гуманітарної допомоги, а також декларування доходів держслужбовцями.

– В ОВА діють органи внутрішнього контролю, а через Єдиний портал викривачів приймаємо повідомлення про ймовірні факти корупційних порушень цілодобово, – зауважив Ігор Табурець. – Для зрілого суспільства вимога до органів влади працювати прозоро та підзвітно – основоположна. І ми маємо спільно працювати, щоб досягти цих результатів на рівні держави, області, територіальної громади, побутових взаємодій.

Детальніше – у відео: