З початку року держава профінансувала послуг з реабілітації на понад 1,5 млрд грн
Із них приблизно 1 мільярд сплачено за послуги зі стаціонарної реабілітації і 500 мільйонів – з амбулаторної. Всі послуги – безоплатні для пацієнтів та повністю покриваються Національною службою здоров’я в рамках Програми медичних гарантій.
Міністерство охорони здоров’я продовжує розвиток безоплатної реабілітаційної допомоги в Україні. Станом на кінець липня 2023 року 421 медичний заклад уклав договір з НСЗУ за пакетами реабілітації. 262 медзаклади надають послуги стаціонарно та 411 – амбулаторно.
Загалом, у бюджеті Програми медичних гарантій на 2023 рік закладено понад 4 мільярди гривень на послуги з реабілітації. З них більш ніж 2,6 мільярда – на реабілітацію в стаціонарних умовах і понад 1,5 мільярда гривень – на послуги за амбулаторним пакетом реабілітаційної допомоги.
Нагадаємо, що нова концепція психологічного та фізичного відновлення людини передбачає перехід від недієвих пострадянських стандартів надання послуг до найкращих світових практик згідно зі стандартами ВООЗ.
І хоча серед багатьох людей досі доволі поширена думка, що реабілітація після травм полягає в санаторно-курортному лікуванні, – це не так. Справжня, доказова реабілітація має повернути людині здатність робити те, що вона могла до травмування або захворювання. Для цього передбачений активний процес відновлення під наглядом та наставництвом фахівців. Проміжні задачі та кінцеву мету реабілітації підлаштовують під потреби кожного пацієнта. Щоб навчитися ходити – тренують ходу. Щоб навчитися ковтати – тренують процес ковтання. Щоб навчитися митися чи чистити зуби – тренують дії, які людина зазвичай робить під час відповідних гігієнічних процедур.
Грязі, басейни й електрофорез можуть коштувати значних грошей, але не допоможуть відновити втрачені рухові чи мовленнєві функції, бо вони нічому не навчають. Такі процедури прийнято називати «пасивною реабілітацією». Дехто може переконувати вас, що це нібито сприяє відновленню рухові функції. Втім, доведеної ефективності та наукового підґрунтя дані методи не мають. Тепло від електрофорезу – це, звісно, дуже приємно, але м’язи, які припинили працювати внаслідок поранення чи травми в такий спосіб не відновити. Недієвими також прийнято вважати гідромасаж та магнітотерапію. Справжня доказова реабілітаційна допомога передбачає тісну співпрацю мультидисциплінарної команди фахівців із пацієнтом за індивідуально складеним планом відновлення.
Головне, що слід розуміти, – лежачи або сидячи пацієнт не досягне жодних результатів у реабілітації. Процес комплексного відновлення людини – це, перш за все, рух. Реабілітація не дорівнює тисячам гривень, витраченим на санаторно-курортне лікування. Психологічне та фізичне відновлення – наполеглива та чітко структурована робота пацієнта з групою фахівців. Причому інколи досить довга і складна.
При цьому, робота з людиною, яка потребує реабілітації, повинна починатись із моменту її потрапляння до лікарні. В ідеалі, після стабілізації стану біля ліжка пацієнта мають з’явитись лікар із фізичної та реабілітаційної медицини, психолог, фізичний терапевт і ерготерапевт.
Нагадаємо, що в нашій країні доказова реабілітаційна допомога надається мультидисциплінарними реабілітаційними командами медичних закладів відповідно до Закону Про реабілітацію в сфері охорони здоров’я. Щоб дізнатись, як отримати послуги з реабілітації – перейдіть за посиланням.
За інформацією МОЗ України
-
16:41На Черкащині відбудеться масштабний економічний форум
Щотижнева комунікація влади та бізнесу цього разу відбудеться у форматі офлайн. В області проведуть «Черкаський міжнародний економічний форум-2024». Про це повідомив начальник ОВА Ігор Табурець.…
16:41 -
14:59Як приватизація землі наповнює бюджети: аналіз відкритих даних торгів
Станом на травень 2024 року в Україні продано 567 000 гектарів землі, з них через систему Прозорро.Продажі — 6 363 гектари на суму 2,06 мільярда…
14:59 -
14:17Виставка сучасного мистецтва триває в Черкасах
У Черкаському художньому музеї експонують виставку сучасного мистецтва, що передана Фондом Миколи Бабака в межах акції «Сучасне мистецтво України. Музейна колекція». Її приурочили до Дня…
14:17 -
14:02Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області
Із 18 по 24 листопада 2024 року в області захворіли 4 426 осіб на ГРВІ, включно із COVID-19. Більше половини пацієнтів – діти. Показник захворюваності…
14:02 -
13:40Черкаські виробники залучають державну підтримку на переробку
Понад 42 млн грн на розвиток переробки отримали від держави 9 підприємств Черкащини цьогоріч. Вони скористалися можливостями програми «єРобота: Новий рівень». Про це розповів начальник…
13:40 -
11:53Де отримати безоплатне лікування безпліддя в Україні
Цього року держава вперше покриває витрати на лікування безпліддя. Уже 977 жінок скористалися цією можливістю, і 368 з них завагітніли. Що входить у безоплатне лікування…
11:53 -
11:17«Кібернасильство: знаємо та протидіємо»: в Україні стартує інформаційна кампанія до «16 днів проти насильства»
Офіс віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Міністерством юстиції, Національною поліцією України, Кіберполіцією України та Координаційним центром з надання правничої допомоги, оголошує…
11:17 -
10:16Курс на зиму: синоптики прогнозують морози
За прогностичними розрахунками, на Черкащині очікуються від 7º морозу на заході до 5º морозу на решті території. Всього 2º морозу на Чигиринщині. Про це повідомляють…
10:16 -
10:00Без бар’єрів: доступних ЦНАП більшає в області
Ще три центри з надання адмінпослуг на Черкащині стали доступнішими для різних категорій населення. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку Черкаської ОВА. ЦНАП Городищенської…
10:00 -
09:57Черкаські спортсмени тріумфували на кубку України з таеквондо ІТФ
670 спортсменів з усієї України змагалися за нагороди кубку України з таеквондо ІТФ. Першість днями відбулася у Кременчуці. Черкащани вибороли низку нагород та здобули…
09:57 -
09:52Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 25 листопада
Ніч на Черкащині минула з тривогою, утім без наслідків. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. По ворожих цілях працювали сили та засоби ППО.…
09:52 -
09:24Зимова єПідтримка: як отримати 1 тис. гривень допомоги від держави
Одноразова державна допомога «Зимова єПідтримка» в розмірі 1 тисяча гривень надаватиметься українцям, які перебувають на території України, в тому числі дітям. Українці зможуть витратити отриману…
09:24