З 20 січня громади зможуть подати заявки на будівництво й ремонт укриттів у школах і профтехах
З 20 до 26 січня громади зможуть подавати заявки на будівництво й ремонт укриттів у закладах, що надають загальну середню освіту (школи й профтехи), коштом державної субвенції.
Отримати кошти зможуть:
- військово-морські й військово-спортивні ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою;
- заклади з 200+ учнями;
- заклади до 200 учнів, якщо вони є єдиними в громаді, працюють очно / змішано й до яких підвозять учнів щонайменше з двох інших шкіл.
Розмір субвенції цьогоріч становить 6,2 млрд грн, 460,5 млн грн з них спрямують на завершення проектів, розпочатих 2024 року. На решту коштів зможуть претендувати інші громади.
Проекти, які отримають фінансування, відбиратиме комісія МОН через цифрову платформу DREAM. Вона також врахує належність громади до зони ризику, відповідно до Методики оцінювання ризиків у системі освіти.
Обсяги фінансування встановлено для рівнів ризику, до яких належать громади, пропорційно до кількості учнів:
- дуже високий — 50% субвенції;
- високий — 40%;
- помірний і задовільний — 10%.
Щоб претендувати на фінансування, заклад має відповідати таким умовам:
- дистанційне або змішане навчання;
- будівлі не мають пошкоджень, спричинених війною, або їхнє усунення не потребує будівельних робіт;
- відсутність укриття (або є лише найпростіше) чи воно потребує капітального ремонту / реконструкції;
- готовність проектно-кошторисної документації;
- завершення робіт до кінця 2025 року;
- підтвердження співфінансування з місцевого або обласного бюджету.
– У 2025 році держава виділяє рекордні 6,2 мільярда гривень на укриття, оскільки очна освіта залишається пріоритетом. Водночас під час війни потрібно формувати безпеку в школах, що передбачає не лише сучасну інфраструктуру, а й багаторівневу систему заходів для захисту дітей. Саме тому цьогоріч передбачено й субвенцію на протипожежну безпеку та металодетектори, пріоритет у розподілі яких надаватимуть школам, які долучилися до експериментального проекту з посилення безпеки, — зазначила заступник Міністра освіти і науки України Надія Кузьмичова.
Як буде здійснено розподіл коштів на укриття
Громади подаватимуть проект через систему DREAM. Після цього кожен проект буде автоматично пріоритизовано за ключовими критеріями: підготовленість проекту, безпека, співфінансування, сталість, фінансова ефективність і посилення спроможності громади. Детальніше про критерії читайте в постанові Уряду (додаток 1).
Бали для окремих закладів освіти розраховуватимуть за підвищеними коефіцієнтами:
- 10 — для військових ліцеїв і закладів-учасників експериментального проекту з посилення безпеки під час воєнного стану;
- 1,5 — для закладів освіти, які єдині в громаді працюють очно й куди підвозять учнів із двох і більше шкіл.
Також кожна обласна військова адміністрація матиме можливість розподілити свої 50 балів між громадами в межах кожного з рівнів ризику. На це в областей буде 5 робочих днів.
Комісія МОН проаналізує всі проекти, починаючи з найпріоритетніших з урахуванням рівнів ризику. Сформований список буде передано уряду для затвердження. Після його ухвалення кошти перерахують до місцевих бюджетів.
Інструкції щодо подання заявок на платформу DREAM можна знайти за посиланням.
Якщо у вас будуть запитання щодо роботи з платформою DREAM, звертайтеся на info@dream-office.org.
У разі виникнення запитань щодо розподілу субвенцій на укриття, автобуси, протипожежний захист, участі в експериментальному проекті з посилення безпеки в школах звертайтеся на гарячу лінію урядового контактного центру: 1545, кнопка «5».
За інформацією МОН України
-
16:13Діалог влади та бізнесу: відбулась зустріч підприємців і влади в межах комунікаційної платформи
Регіональна платформа “Діалог влади та бізнесу” продовжує діяти при Черкаській ОВА. Цього разу тема зустрічі стосувалася податкових змін. Про це повідомляють у департаменті регіонального розвитку…
16:13 -
16:10Споживачі з електроопалювальними установками платитимуть пільговий тариф за спожиту електроенергію до 2 тис. кВт/год
Споживачі, які використовують електроопалювальні установки, відтепер платитимуть повний тариф лише за ті обсяги електрики, які перевищують ліміт в 2 тисячі кВт/год. За решту спожитої електроенергії…
16:10 -
16:08337 жителів Черкащини скористалися державними грантовими програмами для розвитку бізнесу
Ефективний супровід – якісний результат. Фахівці регіональних офісів «Зроблено в Україні» продовжують консультувати черкащан, які хочуть залучити гранти на розвиток власної справи. Так, минулоріч 337…
16:08 -
14:31Черкащина збільшує експорт продукції агропромислового комплексу
Черкаська область має високий експортний потенціал та входить у десятку лідерів по Україні. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку ОВА. За підсумками січня –…
14:31 -
14:06Черкащина – лідер зариблення Кременчуцького водосховища у 2024 році
Черкащина є лідером у зарибленні водойми державного значення – Кременчуцького водосховища. Туди у 2024 році вселено більше 66 тонн дворічки малька товстолоба, завважки від 200…
14:06 -
12:38Ветеранський спорт: за першу добу — понад 5000 заяв
Менш ніж за добу після старту нової програми Мінветеранів, за якою учасники бойових дій та ветерани з інвалідністю внаслідок війни зможуть щоквартально отримувати по 1…
12:38 -
12:04Для ветеранів, військових та їхніх родин запускають безкоштовний ІТ-курс з основ DevOps
Український ветеранський фонд, рекрутингова платформа Lobby X та ІТ-компанія SoftServe оголошують про старт набору на безплатний курс "DevOps Fundamentals" для ветеранів, ветеранок, військових, членів їхніх…
12:04 -
11:04Прозорість і підзвітність: на Черкащині відслідковують публічні закупівлі
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, триває в області. Проводять цю роботу в межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 10 січня…
11:04 -
11:02Мінрозвитку провело моніторинг та оцінку ступеня безбар’єрності об’єктів
Важливим нововведенням стало розширення об’єктів дослідження: вперше проведено обстеження стану вулиць, зупинок громадського транспорту та об’єктів благоустрою. У 2024 році Міністерство провело масштабний моніторинг стану…
11:02 -
10:03Зимова єПідтримка: 10 млн заявок на виплату 1000 грн у Дії
Вже 10 млн українців подали заявки на отримання виплат за програмою «Зимова єПідтримка» в застосунку Дія. Серед них майже 2,5 млн — виплати на дітей.…
10:03 -
10:00Укрпошта презентує у День Соборності України нові марки
22 січня в День Соборності України Укрпошта випустить поштові марки із зображенням одягу українців Кубані, Білгородщини та Курщини. Ця особлива марка присвячена річниці підписання Президентом…
10:00 -
09:50Робота в екосистемі DREAM: на Черкащині провели навчання
Як працювати в електронному кабінеті користувача DREAM навчалися представники структурних підрозділів обласної адміністрації та територіальних громад Черкащини. Організували та провели захід департамент регіонального розвитку ОВА…
09:50