Юлія Норовкова про ситуацію з пожежами в екосистемах області

З початку року у природних екосистемах Черкащини виникло 255 пожеж. Про це повідомила речниця обласної ДСНС Юлія Норовкова на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Як вона розповіла, з метою забезпечення пожежної безпеки проведено 356 комісійних обстежень населених пунктів, прилеглих до лісу. Такі заходи рятувальники проводять спільно з філіями лісового господарства ДП “Ліси України”, підрозділами поліції, органами місцевого самоврядування та іншими користувачами лісових і торф’яних масивів.

– Здійснено 1410 спільних рейдів найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, – додала Юлія Норовкова. – А також територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Головний акцент – на дотриманні вимог пожежної безпеки лісокористувачами, населенням і підприємствами.

Також громадянам нагадують про кримінальну та адміністративну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки та за самовільне випалювання рослинності або її залишків.

В області під час проведення рейдів за самовільне випалювання рослинності або її залишків до адміністративної відповідальності вже притягнуто 31 громадянина.  А  за порушення правил пожежної безпеки в лісах – 11.