Європейська Рада ще на один рік пролонгувала дію «економічного безвізу»

Європейська Рада 25 травня ще на один рік пролонгувала дію «економічного безвізу». Це означає, що українські підприємці й далі будуть експортувати свої товари до ЄС без мит, квот і тарифів. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«ЄС — ключовий для України торговий партнер. На європейський ринок припадає понад 63% нашого експорту. Минулого року ми ввезли до країн Євросоюзу товарів майже на 28 млрд доларів, це на 4% більше, ніж до повномасштабної війни», — підкреслив очільник Уряду.

Крім того, цього тижня Україна отримала від ЄС 1,5 млрд євро макрофінансової допомоги. За словами Прем’єр-міністра, це ресурси на пріоритетні бюджетні видатки, зокрема на зарплати та пенсії.

Прем’єр-міністр додав, що днями місія МВФ розпочала перегляд програми розширеного кредитування. Мета — синхронізувати її з економічними та фінансовими реаліями. Денис Шмигаль нагадав, що програма розрахована на 4 роки, має обсяг 15,6 млрд доларів, перший транш — 2,7 млрд доларів — вже надійшов до держбюджету.