ЄС мобілізує гуманітарну спільноту для допомоги українцям прийдешньої зими
У Брюсселі відбулася зустріч високого рівня, де обговорили шляхи подальшої мобілізації гуманітарної допомоги Україні, зокрема надання необхідної підтримки українським громадянам під час зимового періоду.
Зустріч відкрили Єврокомісар з питань кризового менеджменту Янез Ленарчич та Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина. Серед учасників – представники держав-членів ЄС, організацій ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста, Світового банку, різноманітних гуманітарних неурядових організацій, які ЄС фінансує в Україні, та інші основні донори.
Серед основних викликів, які зазначили учасники зустрічі: забезпечення гуманітарного доступу до всіх куточків країни для надання допомоги всім, хто потребує; підтримка та захист найбільш вразливих груп населення, забезпечення житлом ВПО, відновлення електро, водопостачання, іншої критичної інфраструктури. Також учасники обговорили реагування та протидію грубим порушенням міжнародного гуманітарного права росією.
«Ми високо цінуємо зусилля, яких докладають наші партнери, для всебічної допомоги Україні під час цієї кривавої війни. Ми розраховуємо і на подальшу підтримку, аж до перемоги України, – наголосила Віце-премʼєр-міністр Ольга Стефанішина. – Так, наразі є багато гострих потреб у контексті проходження зимового періоду. Маємо забезпечити житлом внутрішньо переміщених осіб, особливо вразливих груп населення, які втратили домівки та доступ до базових соціальних послуг внаслідок війни. Також необхідна належна соціальна підтримка незахищених верств населення на деокупованих територіях».
Вона додала, що Україна зокрема потребує допомоги із утепленням житлових приміщень і ремонту пошкоджених будинків, а також забезпечення опалювальними приладами та твердим паливом у віддалених і сільських районах східних і північних регіонів. Крім того, оскільки деокуповані території України забруднені вибухонебезпечними предметами, Україна потребує значної міжнародної підтримки у процесі розмінування.
Зі свого боку Єврокомісар Янез Ленарчич зазначив: «Майбутня зима буде однією з найсуворіших, з якою стикалися українці. Окрім нещадних нападів Росії, українцям загрожуватимуть морози через пошкоджене житло та системи опалення. Гуманітарне співтовариство має бути повністю готове допомогти постраждалим людям. Сьогодні ми зібрали разом ключових гравців гуманітарного сектору, щоб вирішити основні виклики доставки допомоги найбільш вразливим. Щоб допомогти Україні пережити цю зиму, потрібен єдиний і скоординований підхід. Позиція ЄС завжди була чіткою – ми продовжуватимемо підтримувати Україну у подоланні всіх майбутніх труднощів».
-
08:54Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 липня
Ніч на Черкащині минула без повітряних тривог. Водночас тут тривають відновлювальні роботи після негоди декількома днями раніше. Тоді град і шквальний вітер з дощем спричинили…
08:54 -
08:14Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 липня
На Черкащині з вечора і до ранку захисники неба відбивали численні ворожі атаки. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, у межах області знищили російську ракету,…
08:14 -
17:06Бойові «пташки» для оборонців: від Черкащини передали нову допомогу
FPV-дрони та квадрокоптери. Потужне бойове підсилення передали військовим, які тримають оборону на гарячих напрямках, від Черкащини. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. Допомогу розподілили…
17:06 -
15:49Понад 275 000 кваліфікованих працівників підготовлено для відновлення України завдяки Skills Alliance
Понад 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, вже пройшли якісне професійне навчання та підвищення кваліфікації в межах Skills Alliance. Про це оголосили на…
15:49 -
15:07Компенсація за зруйноване житло: Уряд спростив умови
Уряд ухвалив важливі рішення, які роблять компенсацію за знищене або пошкоджене житло більш зручною і реалістичною. Відтепер з урахуванням воєнної ситуації та складнощів, з якими…
15:07 -
13:33Все більше жінок опановують «чоловічі» професії завдяки Службі зайнятості
Жінки за кермом навантажувачів чи за пультом на виробництві — тепер це не виняток, а нова реальність. Все більше українських компаній приєднуються до експериментальної ініціативи…
13:33 -
12:05Земельний податок на Черкащині: майже 712 млн грн надійшло до місцевих бюджетів
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та ефективність. За 6 місяців 2025 року до місцевих бюджетів надійшло 711,7 млн грн за земельний податок. Такі дані…
12:05 -
11:28На Черкащині працюють над реабілітаційними потужностями
Реабілітаційну інфраструктуру продовжують розбудовувати на Черкащині. З акцентом на безбар’єрність. Про це йшлось на зустрічі заступника начальника ОВА Антона Царюка із представницею Урядового уповноваженого з…
11:28 -
11:24Ukraine Recovery Conference: проєкти Черкащини представляють у Римі
Представники від Черкащини беруть участь у міжнародній конференції з питань відновлення України – URC2025, що проходить у Римі. На заході зібралися учасники з понад ста…
11:24 -
10:58Прозорість і підзвітність: публічні закупівлі моніторять в області
На Черкащині відслідковують публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro. Здійснюють це в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 4 по 10 липня…
10:58 -
10:10Робочий тиждень завершується під впливом антициклону
В області п’ятниця пройде під впливом антициклону, що забезпечить суху та сонячну погоду. Про це повідомляють у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології. На 08:00 ранку…
10:10 -
09:40Діалог влади та бізнесу: зміни на ринку підакцизних товарів
Ліцензування, ідентифікація та нові вимоги до суб’єктів господарювання на ринку підакцизних товарів. Таку тему обговорювали на черговій онлайн-зустріч у межах діяльності регіональної платформи “Діалог влади…
09:40