«Якщо нам вдасться реалізувати все, що запланували, це буде справжня революція», – Олександр Скічко про проєкти в медичній галузі

Медицина – пріоритетна галузь розвитку області. Які медичні заклади реконструюватимуть та які обладнання закуповуватимуть, розповів голова Черкаської ОДА Олександр Скічко у студії ТРК «Ільдана».

«В нас є амбітні плани повністю оновити і змінити Черкаську обласну лікарню. Починаємо з енергозберігаючих технологій, зовнішнього вигляду, пластикових вікон. Триповерхова будівля реанімації знаходиться в катастрофічному стані. Також плануємо її відремонтувати. Тому якщо нам вдасться реалізувати все, що запланували, це буде справжня революція», – каже очільник області.

В обласній лікарні планують утеплити три корпуси – трьох-, семи- та дев’ятиповерховий комплекс і перехід.

Ще один пріоритетний об’єкт – Черкаський обласний кардіологічний центр, який є одним з кращих в Україні.

«Плануємо в межах програми Президента України Володимира Зеленського #ВеликеБудівництво збудувати нове приймальне відділення загальною вартістю більше 6 мільйонів гривень. Ми вже заклали гроші на проектно-кошторисну документацію на будівництво нового корпусу кардіоцентру. Це буде проект рівня, якого немає в Україні», – каже Олександр Скічко.

Також в ОДА планують оновити обладнання в Черкаському обласному кардіологічному центрі, Черкаській обласній дитячій лікарні, Черкаському обласному онкологічному диспансері.

«Ми повинні обов’язково придбати лінійний прискорювач в онкодиспансер. Це дуже важливе обладнання. Пацієнти, які мають онкозахворювання, отримують випромінювання на старому рентген-апараті, якому більше 40 років. Такий аппарат не може забезпечити того, щоб людина отримувала випромінювання в те місце, де потрібно, а не на весь організм. Тому лінійний прискорювач дасть абсолютно новий рівень лікування», – каже Олександр Скічко.