Які протиепідемічні заходи порушують у «червоній» зоні на Черкащині

У Каневі, який із 5-ого жовтня віднесено до «червоного» рівня епідемічної небезпеки, припинили навчальний процес у закладах освіти, призупинили роботу громадського транспорту, функціонування торгівельно-розважальних центрів, спортивних закладів, об’єктів громадського харчування та ін.

Водночас фахівці Канівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в області спільно з Канівським відділенням поліції Золотоніського відділу ГУ нацполіції в області посилили контроль за дотриманням карантинних норм на території Канівської ОТГ.

На сьогодні за результатами 30 комісійних перевірок виконання протиепідемічних та карантинних заходів, виявили порушення на 20-ти об’єктах. Зокрема: відсутні маркування для дотримання дистанції між відвідувачами, працівники не забезпечені  захисними щитками та окулярами, відсутні дані щодо  проведення температурного скринінгу персоналу, не проводиться належне вологе прибирання. Відтак складено 9 протоколів про адмінправопорушення у сфері санітарного законодавства, на адресу суб’єктів господарювання направили 20 пропозицій щодо усунення виявлених порушень.

За участі працівників Держпродспоживслужби за порушення карантинних заходів працівниками Національної поліції складено 3 протоколи за ст.443 КУпАП.

Загалом з початку жовтня фахівці Держпродспоживслужби Черкащини  провели 644 перевірки. Порушення санітарного законодавства встановлені у третині випадків. Відповідно склали 60 протоколів про адмінпорушення у сфері санітарного законодавства. Керівникам суб’єктів господарювання направили 205 приписів та пропозицій щодо усунення виявлених порушень.

Очолюють антирейтинг щодо недотримання санітарного законодавства заклади продовольчої та непродовольчої торгівлі, заклади громадського харчування  та агропродовольчі ринки.

За інформацією ГУ Держпродслужби в Черкаській області