Які проблеми вирішує законопроєкт «Про основи національного спротиву»
В державі змінюється підхід до захисту України шляхом переходу до всеохоплюючої оборони, що було закріплено у схваленій наприкінці березня 2021 року Стратегії воєнної безпеки. Проєкт Закону України «Про основи національного спротиву» якраз і відповідає цій концепції всеохоплюючої оборони, оскільки охоплює усю територію та передбачає залучення усього населення України.
Хоча територіальна оборона організовувалась й раніше, до початку агресії РФ, вона потребувала суттєвих змін з урахуванням безпекової ситуації, продиктованої умовами розв’язаної Росією війни, а також з урахуванням досвіду розбудови територіальної оборони в країнах-членах НАТО, перш за все Польщі і країнах Балтії. Разом з тим, територіальна оборона не була врегульована належним чином у законодавчому полі. Її завдання та головні учасники були визначені статтею 18 Закону України “Про оборону України”. На основі цього було розроблене Положення про територіальну оборону України, затверджене Указом Президента України від 02 вересня 2013 року № 471, що обмежено врегулювало окремі питання територіальної оборони. Існуюча й на сьогодні структура територіальної оборони не в повній мірі відповідає сучасним викликам і загрозам та способам і методам захисту країни. Серед неврегульованих питань також були: розподіл повноважень між державними органами; порядок фінансування і матеріального забезпечення територіальної оборони; соціальний захист учасників територіальної оборони.
Поняття руху опору став складовою підготовки держави до оборони, відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України», що був схвалений у 2016 році. Водночас у законодавстві України не визначені поняття руху опору, його завдання, порядок організації і ведення, повноваження державних органів та органів місцевого самоврядування з питань руху опору. І найголовніше не були врегульовані питання соціального захисту учасників руху опору.
Організація та ведення територіальної оборони і руху опору потребує широкого залучення громадян України до захисту своєї держави. Тому введено відповідне нове поняття.
Зазначені питання врегульовуються законопроєктом «Про основи національного спротиву».
-
17:07За попередній тиждень на ковід в області захворіло майже 150 осіб
Із 27 січня по 02 лютого на Черкащині зареєстровано 146 випадків захворювання на COVID-19. Це на 5,8% більше, ніж за попередній тиждень. Про це інформують у…
17:07 -
15:47«Наше завдання – робити все, аби ситуація в області була контрольованою», – Ігор Табурець
https://youtu.be/cI65PACx_NI Перші обстріли, від яких досі оговтується Уманщина, дефіцит продовольства, енергодифіцит. Черкащина продовжує долати виклики, зумовлені повномасштабною війною. Чим живе область нині, розповів начальник ОВА…
15:47 -
14:45Черкащина розпочинає співпрацю з Норвезькою радою у справах біженців
Продовольча та непродовольча допомога внутрішньо переміщеним особам, надання психологічної та юридичної підтримки, освітні програми для дітей та молоді. Неурядова гуманітарна організація «Норвезька рада у справах…
14:45 -
13:42Про стан енергосистеми в Україні
Споживання електроенергії зростає. Причиною цього є не тільки початок робочого тижня, але і суттєве похолодання. Відтак в країні зберігається дефіцит потужності, який особливо відчутний у…
13:42 -
13:18Мережа пунктів незламності на Черкащині: АДРЕСИ (ОНОВЛЕНО)
182 пункт незламності готовий до роботи в області. Водночас їхня кількість зростатиме, відзначає начальник ОВА Ігор Табурець. Зокрема, 147 пунктів незламності діють у територіальних громадах…
13:18 -
12:55Захист кожної дитини – пріоритет: підсумки колегії Служби у справах дітей
Захист прав дітей, зокрема забезпечення виховання дитини у сімейному оточенні, надання своєчасної психологічної підтримки та профілактика дитячої бездоглядності – пріоритетні завдання на 2023 рік. Про…
12:55 -
11:19Змінений механізм іпотечного кредитування молоді
З 1 лютого Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву оновив умови іпотечного кредитування молоді для придбання власного житла. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад,…
11:19 -
11:09Допомога й підтримка: Черкащини продовжують реєструватися у чат-боті «Дитина не сама»
Черкащини продовжують реєструватися у чат-боті «Дитина не сама». Про це поінформувала під час колегії начальниця Служби у справах дітей Черкаської ОВА Оксана Покатілова. Чат-бот створено…
11:09 -
10:31До «Гвардії Наступу» за перший день набору звернулися тисячі потенційних добровольців
У структурі МВС України розпочався набір добровольців до штурмових бригад у складі Національної гвардії, Національної поліції та Держприкордонслужби. Уже фіксується позитивна динаміка щодо подачі заявок…
10:31 -
09:48Генератори, придбані за кошти UNITED24, продовжують надходити в медичні заклади
Генератори, придбані за кошти, зібрані на фандрейзинговій платформі UNITED24, оперативно розподіляються в медзаклади регіонів. Так, близько 150 генераторів вже доставлені у медичні заклади країни, а…
09:48 -
09:44Україна планує започаткувати з ЄС масштабну програму виробництва сонячної енергії домогосподарствами та громадами
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль разом із Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн відкрили 2 лютого в Києві спільні консультації…
09:44 -
09:41Закликаю критично ставитися до інформації про можливий наступ рф та вірити у Сили оборони України, — Олексій Резнікова
Днями у Києві відбулася пресконференція Міністра оборони України Олексія Резнікова для представників вітчизняних і закордонних засобів масової інформації. Під час зустрічі зі ЗМІ Міністр оборони…
09:41