Які повноваження мають зараз громади в земельній сфері
Передача державних земель у власність громад — процес важливий та історичний. Територіальні громади зможуть забезпечити кращий контроль та управління землями, а надходження до місцевих бюджетів покращать добробут містечок і сіл.
-
У який спосіб землі сільськогосподарського призначення передаватимуться територіальним громадам після набрання чинності Законом № 1423-ІХ?
Усі землі та земельні ділянки за межами населених пунктів (за нечисленними винятками) уже перейшли в комунальну власність із моменту набрання чинності Законом № 1423-ІХ, тобто з 27 травня 2021 року. Винятком є ділянки, право державної власності на які вже зареєстровано. Якщо це так, щоб відповідна державна земля перейшла в комунальну власність, треба внести відповідні зміни до Реєстру речових прав за заявою громади.
-
Які повноваження мають зараз громади щодо самоврядного контролю в земельній сфері?
Самоврядний контроль скасовується, але після введення в дію відповідних положень Закону № 1423- ІХ (із 26 травня 2022 року) виконавчим радам громад будуть делеговані певні функції державного контролю: їм надаються повноваження з контролю за самовільним зайняттям земельних ділянок, їх використанням за цільовим призначенням, боротьби з бур’янами тощо. Щоб отримати контрольні повноваження, відповідні ради повинні будуть прийняти окреме рішення.
-
На публічній карті знайдено земельні ділянки державної власності, які не передано ОТГ. Коли і в який спосіб вони будуть передані?
Після введення в дію Закону №1423- ІХ (із 27 травня 2021 року) органи державної власності вже не можуть розпоряджатися такими ділянками. Якщо такі земельні ділянки підлягають передачі в комунальну власність, відповідна громада, яка має намір розпорядитися такими землями, повинна сама звернутися для здійснення реєстраційної дії.
-
Чи потрібно укладати додаткові угоди про заміну сторін у договорах оренди на землі сільськогосподарського призначення, які Головне управління передало в комунальну власність територіальним громадам?
Укладати додаткові угоди необов’язково, але вони можуть бути укладені за домовленістю сторін.
-
Чи розробляється програма з обліку земель і землевласників (користувачів) для застосування в територіальних громадах?
Щоб вести облік земель і землевласників (користувачів, громада має створити власний геопортал. Передбачено, що відповідно до Закону № 711, який набирає чинності 24 липня 2021 року, дані комплексного плану просторового розвитку громад будуть опубліковані у відкритому доступі на геопорталах громад, національному геопорталі та інших геопорталах, які вибере громада. На розробку таких планів передбачається виділення субвенції з держбюджету.
-
Громада може фінансувати роботи із землеустрою лише на землях комунальної власності чи на землях усієї громади?
Громада може фінансувати роботи із землеустрою на території всієї громади на землях будь-якої форми власності, адже Законом № 1423 до законодавства було внесено відповідні зміни.
-
Як громаді обчислити площу або проінвентаризувати польові дороги та укласти договори оренди?
Потрібно звернутися до сертифікованого землевпорядника для виготовлення землевпорядної документації, зареєструвати ці земельні ділянки в Державному земельному кадастрі, а права на них — у Державному реєстрі речових прав, після чого можна передавати їх в оренду землекористувачам.
-
Чи мають переважне право на отримання земельної ділянки у власність жителі громади?
Ні, не мають.
За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України
-
16:17В ОВА обговорили перспективні напрями співпраці з УВКБ ООН
Допомога внутрішньо переміщеним особам, надання засобів першої необхідності, ремонт приміщень і виплата допомоги. Черкащина плідно співпрацює з Агентством Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.…
16:17 -
16:16«Діалог влади та бізнесу»: на щотижневій зустрічі обговорили питання держнагляду та контролю
У межах комунікаційної платформи «Діалог влади та бізнесу» представили платформу «ПУЛЬС», розроблену для збору зворотного зв’язку від бізнесу про взаємодію з державою для підвищення якості…
16:16 -
15:46Черкаський театр підкорює Полтаву: гастролі з національною класикою
Актори Черкаського академічного театру ім. Т. Шевченка виступили з гастролями в Полтаві. Презентувавши українську класичну драму в Полтавському театрі ім. М. Гоголя. Про це повідомляють…
15:46 -
14:34На Черкащині відбудовують поруйноване ворогом
У Паланці та Умані тривають відновлювальні роботи на понищених ворогом об’єктах. Ознайомився з перебігом їхньої відбудови заступник начальника Черкаської ОВА Антон Царюк під час виїзного…
14:34 -
13:40Оновлено критерії бронювання та критерії для отримання критичності
Під час засідання 15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Ці оновлення, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, стосуються дотримання принципу справедливості.…
13:40 -
13:20Уряд ухвалив порядок реалізації «Зимової єПідтримки»
Уряд під час засідання 15 листопада ухвалив порядок реалізації проекту зимової підтримки українських родин, повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За ініціативи Президента України Володимира Зеленського з…
13:20 -
13:09Уряд підтримав законопроект про системну реформу соціального страхування єПотенціал
Уряд підтримав розроблений Мінсоцполітики проект закону, який передбачає протягом 2025 року реформування системи соціального страхування. Запровадження змін забезпечить людині, яка зіткнулась з важкою хворобою чи…
13:09 -
12:07Мінекономіки та фонд «Жіночі можливості» обговорили шляхи підтримки українських підприємець
Заступник міністра економіки Андрій Телюпа разом з представницями благодійного фонду «Жіночі можливості в Україні» під час виставки ReBuild Ukraine обговорили роль жіночого підприємництва в економіці…
12:07 -
11:24У Варшаві відбулось засідання спецпредставників з відновлення України з 19 країн
У Варшаві в межах Інвестиційної конференції ЄС-Україна, співорганізатором якої цього року виступило Міністерство економіки України, відбулось засідання спецпредставників з відновлення України з 19 країн. Засідання…
11:24 -
09:42Де і як отримати безоплатне зубопротезування для військовослужбовців та ветеранів?
Військові та ветерани можуть безоплатно лікувати зуби в українських стоматологічних закладах. Уряд виділив на цю програму 750 млн грн. Куди звертатись за послугою та які…
09:42 -
09:33Зростання на 8%: аграрії області завершують господарський рік
Агровиробники області завершують господарський рік із суттєвими досягненнями. Сектор показав 8% приросту виробництва продукції. Про це інформують у департаменті агропромислового розвитку Черкаської ОВА. Зокрема, відзначають…
09:33 -
08:58Загальні бойові втрати ворога станом на 15 листопада
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 15.11.24 орієнтовно склали особового складу ‒ близько/ about 717590 (+1520) осіб, танків ‒ 9330 (+11) од, бойових броньованих…
08:58