Яке грошове забезпечення отримують військові ЗСУ
Громадяни України, які стають до лав Збройних сил України, з першого дня служби отримують грошове забезпечення. Фахівці Департаменту соціального забезпечення Міноборони підготували довідку про його складові.
Грошове забезпечення військовослужбовців — це сукупність гарантованих державою виплат, які надаються військовослужбовцям за виконання ними військових обов’язків.
Ці виплати включають:
- Основні виплати: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років.
- Додаткові виплати: підвищення посадового окладу, різноманітні надбавки, доплати та винагороди постійного характеру, а також премія.
- Одноразові виплати: винагороди та допомоги, які надаються за певних обставин.
Метою грошового забезпечення є підтримання належного рівня життя військових та їхніх сімей, мотивації до виконання службових обов’язків, а також компенсація за специфічні умови та ризики військової служби.
Основи грошового забезпечення регулюються Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також іншими нормативно-правовими актами, які враховують складність, інтенсивність і ризикованість військової діяльності.
Щомісячні основні види грошового забезпечення для військовослужбовців Збройних сил України охоплюють постійні складові, які виплачуються кожному військовому залежно від його звання, посади та тривалості служби. До таких видів забезпечення належать:
- Посадовий оклад – це основна частина грошового забезпечення, яка залежить від посади військового. Вищі посади мають більші оклади, що визначають базовий рівень грошового забезпечення.
- Оклад за військовим званням — це складова грошового забезпечення військовослужбовця, яка виплачується йому залежно від присвоєного військового звання (наприклад, рядовий, сержант, лейтенант) незалежно від посади, яку обіймає військовослужбовець.
- Надбавка за вислугу років — це виплата, яку отримує військовослужбовець за тривалість своєї служби в Збройних силах чи інших силових структурах. Ця надбавка нараховується у відсотках до окладів (посадового та за військовим званням) і збільшується зі зростанням кількості років служби починаючи з 5% (для 1 року служби) до 50% (для 25 років і більше).
До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ належать:
1. Підвищення посадового окладу — це базове збільшення окладу для військових, які проходять військову службу на території населених пунктів, яким надано статус гірських, та на острові Зміїний. Наприклад, у гірських пунктах, визначених Урядом, посадові оклади підвищуються на 25% від суми посадового окладу. Якщо посадовий оклад становить 2 550 грн, сума підвищення становитиме 638 грн.
2. Надбавки — це виплати за особливості проходження служби, за службу в Силах спеціальних операцій Збройних сил, кваліфікацію, кваліфікаційну категорію, виконання функцій державного експерта з питань таємниць, роботу в умовах режимних обмежень, безперервний стаж на шифрувальній роботі, почесні та спортивні звання, військовослужбовцям-донорам. Наприклад, надбавка за особливості проходження служби виплачується в розмірі 65% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років. Якщо посадовий оклад становить 2 550 грн, оклад за військове звання – 530 грн та надбавка за вислугу років – 770 грн, то надбавка за особливості проходження служби становитиме 2 503 грн на місяць.
3. Доплати — це виплати за здобутий науковий ступінь, наприклад, кандидата наук або доктора наук, а також за отримане вчене звання, наприклад, доцента чи професора. Військовослужбовці, які обіймають визначені посади, можуть отримати додатково від 5% до 10% посадового окладу, залежно від рівня досягнень у науковій та професійній діяльності.
4. Винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту — це спеціальна форма матеріального стимулювання для осіб, які займаються критично важливими функціями у сфері кіберзахисту національної безпеки. Військовослужбовці, які працюють із кіберзахистом, отримують винагороду, що може становити до 100% посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від рівня виконуваних завдань.
5. Винагорода за особливості проходження служби (навчання) під час воєнного стану (особливого періоду) — це щомісячна виплата у розмірі 2 350 грн курсантам вищих військових навчальних закладів, які перед зарахуванням на навчання не перебували на військовій службі.
6. Премія — щомісячна виплата військовослужбовцям відповідно до їхнього особистого внеску у загальні результати служби. У середньому премія становить від 15 000 до 30 000 грн.
До одноразових додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ належать:
Винагороди — це одноразові виплати за виконання особливих завдань в умовах військової служби та призначені для військовослужбовців, які здійснюють службові або бойові завдання в підвищено ризикованих умовах. Винагороди охоплюють заходи, що передбачають специфічні навички або виконання обов’язків в умовах підвищеної небезпеки (наприклад, морські операції, стрибки з парашутом, розмінування, тралення мін, водолазні роботи, бойове чергування), або виконання завдань в особливий період, зокрема під час дії воєнного стану.
На період дії воєнного стану військовослужбовцям додаткова винагорода згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 виплачується в таких розмірах:
- 100 000 грн – тим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
- 50 000 грн – військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно, а також у складі командування та штабу військової частини (зведеного підрозділу) (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій).
- 30 000 грн – військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями).
Військовослужбовцям, які одночасно мають право на отримання додаткової винагороди за різними умовами, ця додаткова винагорода виплачується в більшому розмірі, у розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань.
Також додатково виплачується одноразова винагорода в розмірі 70 000 гривень за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання бойових (спеціальних) завдань.
Допомоги — це сукупність одноразових та регулярних виплат, що надаються військовослужбовцям для підтримки їхнього соціального та матеріального становища, полегшення адаптації до служби, підтримки здоров’я та вирішення особистих і побутових питань. Вони включають допомоги при укладенні першого контракту, для оздоровлення, для вирішення соціально-побутових потреб та у разі звільнення з військової служби.
У 2024 році мінімальний розмір грошового забезпечення становить 20 100 грн. Розмір грошового забезпечення військовослужбовця також залежить від виду (роду) військ, в якому проходить службу цей військовослужбовець. Зокрема, у Сухопутних, Десантно-штурмових військах та Силах спеціальних операцій розмір грошового забезпечення відрізняється.
Розрахувати грошове забезпечення можна за допомогою калькулятора за основними видами виплат військовослужбовцям ЗСУ.
З більш детальною інформацією про грошове забезпечення та його структуру можна ознайомитися на сайті Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України: https://social.mil.gov.ua/
За інформацією міністерства оборони України
-
17:15На Черкащині вже діють 99 «єдиних вікон» для обслуговування захисників і захисниць
Понад 800 тисяч послуг надали у ЦНАП області торік. Про це повідомив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. В області діє розвинена мережа центрів, які функціонують…
17:15 -
16:43Військова служба за контрактом у ЗСУ: грошове забезпечення, соціальні гарантії та кар’єрний ріст
Військова служба в Збройних Силах України за контрактом гарантує стабільний дохід, соціальну підтримку та право вибору місця служби, що є важливою альтернативою мобілізації під час…
16:43 -
15:41За минулий тиждень підприємці отримали 433 пільгові кредити на 1,5 млрд грн за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%»
За минулий тиждень у межах Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» підприємці отримали від уповноважених банків 433 пільгові кредити на загальну суму 1,5 млрд грн, з…
15:41 -
15:12Розбудова розподіленої генерації: затверджено паспорти енергонезалежності регіонів
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством енергетики затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України. Це важливий крок до ефективної розбудови розподіленої генерації,…
15:12 -
11:54Бюджет області-2024 за доходами цілком виконано
До місцевих бюджетів понад план надійшло 495 млн грн додаткових надходжень, із них до загального фонду – 396 млн грн. Загалом головний кошторис області за…
11:54 -
11:42Національний кешбек: 436 мільйонів гривень накопичили українці за грудень
За четвертий місяць дії програми українці накопичили 436 млн грн Національного кешбеку, що на 180 млн більше, ніж місяцем раніше. Виплата кешбеку за грудень та…
11:42 -
11:23Черкащан запрошують доєднатися до флешмобу до 90-річчя Василя Симоненка
Черкаська бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка запрошує всіх охочих долучитися до відеофлешмобу «90 поезій до 90-річного ювілею Василя Симоненка». Про це повідомляють в управлінні…
11:23 -
11:08Епідситуація щодо грипу та ГРВІ у Черкаській області станом на 6 січня
У Черкаській області із 30 грудня до 5 січня на ГРВІ, включно з COVID-19, захворіли 2 919 осіб. З них 1 467 діти. Про це інформують…
11:08 -
10:26Як продовжити статус інвалідності у 2025 році
В Україні з 1 січня 2025 року замість МСЕК розпочато новий процес оцінювання повсякденного функціонування особи. Реформа передбачає електронне направлення до експертної команди з оцінювання.…
10:26 -
10:10«Моменти стійкості щодень»: в Черкасах запрацює інтерактивна виставка для підтримки ментального здоров’я
З 13 по 29 січня у Черкасах відкриється інтерактивна виставка «Моменти стійкості щодень», покликана допомогти українцям знайти внутрішню рівновагу та зміцнити власну стійкість. Експозиція створена…
10:10 -
10:06Витяги про місце проживання, субсидії та допомога сім’ям з дітьми знову доступні в Дії
Реєстри ДРАЦС поступово відновлюються, тож популярні сервіси в Дії знову стають доступними для громадян. Нагадуємо, що Дія не зберігає персональні дані, а лише підтягує їх…
10:06 -
09:38Ветерани отримуватимуть грошову допомогу для заняття спортом
Ветерани війни отримуватимуть грошову допомогу для заняття фізичною культурою та спортом. Кабінет Міністрів України ухвалив відповідну постанову. Незабаром учасники бойових дій та особи з інвалідністю…
09:38