Як створити безбарʼєрний молодіжний простір: новий серіал на Дія.Освіта

Освітній серіал допоможе працівникам та працівницям молодіжних просторів залучати молодь до своїх проєктів і заходів. А також навчить, як бути інклюзивними та працювати з різними молодіжними групами, зокрема з молоддю, що має інвалідність.

Молодіжний простір — це місце де можна безоплатно, цікаво й змістовно провести час. Наприклад, відвідати лекцію, завітати на показ фільму чи пограти в настільні ігри.

Освітній серіал виходить у межах реалізації Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні, яка створена з ініціативи першої леді Олени Зеленської. Він поєднує теорію, практичні інструменти та лайфхаки. Після перегляду ви здобудете базу знать, що допоможе зрозуміти тему інклюзивного підходу в роботі з молодими людьми, зокрема хлопцями та дівчатами, які живуть з інвалідністю.

Також на основі практичних порад від експертів та експерток серіалу ви зможете розробляти власні сценарії молодіжної роботи.

Ключові теми серіалу:

• права та можливості молоді
  • інклюзивний підхід у роботі з молоддю
  • виклики, з якими стикаються люди в молодому віці
  • як організовувати інклюзивні онлайн-заходи
  • кейси інклюзивної роботи з молодіжними просторами в містах України

Серед спікерів серіалу — фахівці з молодіжної політики та молодіжної роботи, зокрема:

• Массімо Діана, представник Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні
  • Тетяна Ломакіна, радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності
  • Владислав Яцук, директор департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України
  • Ольга Шелест, тренерка з інклюзивного підходу, директорка БФ «Даруємо радість»
  • Вікторія Клюшина, активістка національної правозахисної мережі «Боротьба за права»
  • Наталія Пархитько, заступниця керівника організації «Доступно.UA»
  • Уляна Пчолкіна, громадська діячка, лідерка ГО «Група активної реабілітації»

Освітній серіал «Інклюзивна молодіжна робота» — частина реалізації Національної стратегії зі створення безбарʼєрного простору в Україні, запровадженої з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Дивіться серіал за на платформі Дія.Освіта за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/inclusive-youth-work

Після перегляду курсу зможете перевірити свої знання у фінальному тесті та отримати сертифікат.

Освітній серіал «Інклюзивна молодіжна робота» створено з ініціативи Мінцифри для освітньої платформи Дія.Освіта, громадською організацією «Рада жінок Донеччини» за фінансування та в межах гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення спільно з Регіональним офісом UNFPA у Східній Європі та Центральній Азії, Міністерством молоді та спорту України й радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності.