Як правильно отримати кредит, захиститися від шахраїв та грамотно керувати фінансами – Дія.Освіта
Серіал «Кредитна історія: що це і чому вона важлива» буде цікавим та корисним для тих, хто хоче зберігати хороші відносини з банком, розширить знання українців про відповідальне формування кредитної історії та гарну фінансову репутацію.
Кредитна історія — це досьє людини, у якому міститься інформація про всі взяті нею кредити. Саме ці дані враховує кредитор, щоб визначитися, чи варто видавати клієнту позику. Зокрема, найбільша в державі онлайн-база Українського бюро кредитних історій містить інформацію про кредитні історії 27 мільйонів українців. Ці історії в компанії збирають, зберігають, обробляють і надають.
«Протягом останніх чотирьох років індекс фінансової грамотності українців стабільно зростає. Для того щоб ще більше наших громадян могли краще орієнтуватися у фінансових питаннях, ми створили освітній серіал — про планування фінансових цілей, правильне розпоряджання грошима та захист своїх прав. Фінансова грамотність українців сьогодні — це шлях до розбудови економіки та потужної цифрової держави майбутнього», — зазначає Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
Серіал містить чотири епізоди. Серед ключових тем — основні правила отримання кредитів, робота кредитних бюро та їх взаємодія з особами як суб’єктами кредитної історії, важливість кредитної історії та кредитного рейтингу, способи запобігання та захисту від шахрайства.
«Підвищення фінансової грамотності та покращення кредитної поведінки споживачів стає все більш важливим для стабільності фінансового сектору України, — сказала Ліза Кестнер, регіональний менеджер IFC в Україні та Молдові. — Ми віримо, що цей новий освітньо-розважальний підхід надасть українцям необхідні знання для покращення фінансової спроможності».
Серіал містить підказки та поради, які допоможуть стати більш фінансово грамотними та уникнути кредитного шахрайства. Після перегляду серіалу можете пройти фінальний тест та отримати сертифікат, який можна додати до своєї кредитної історії або CV.
«Місія бюро, яку ми сповідуємо всі роки своєї діяльності, — забезпечити взаємовигідну співпрацю між позичальником і кредитором, що базується на взаємній довірі та відповідальності сторін. Розуміння позичальником переваг дотримання фінансової дисципліни та наслідків її порушення дасть змогу свідомо підходити до користування кредитами, розширювати власні фінансові можливості та рівень добробуту. Проєкт, який ми запускаємо, покликаний легко та доступно кожному донести інформацію, що дасть змогу ухвалювати ефективні фінансові рішення», — підкреслив Богдан Пшеничний, директор Українського бюро кредитних історій.
Переглянути серіал можна на платформі за посиланням — https://osvita.diia.gov.ua/courses/credit-history
Освітній серіал «Кредитна історія: що це і чому вона важлива» створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта за підтримки програми IFC «Фінансова інклюзія задля економічного зростання» у партнерстві з Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), Фондом ефективного врядування Великобританії (GGF) та Українським бюро кредитних історій.
За інформацією Міністерства цифрової трансформації України
-
13:54З початку 2025 року 549 агрогосподарств отримали 2,3 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
З початку 2025 року 549 господарств, які беруть участь у державній програмі «Доступні кредити 5-7-9», профінансовано на 2,3 млрд грн. У тому числі, 491 господарство…
13:54 -
13:06У Черкаській ОВА підбили проміжні підсумки виконання Плану дій щодо комплексного вирішення проблем басейну річки Рось
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук спільно з начальником Черкаської обласної військової адміністрації Ігорем Табурцем, народними депутатами Андрієм Стріхарським та Олегом Бондаренком,…
13:06 -
12:20Мінветеранів і відповідальний бізнес разом посилять турботу про дітей полеглих Захисників та Захисниць
Щодня Україна втрачає своїх Героїв. Разом із цими втратами зростає кількість дітей, які залишаються без одного або обох батьків. Щоб забезпечити цим дітям необхідну допомогу,…
12:20 -
11:50Ветеранська політика: в ОВА призначили керівника профільного управління
Управління з питань ветеранської політики Черкаської ОВА очолив Володимир Прядко. Представив його керівникам структурних підрозділів адміністрації очільник Черкащини Ігор Табурець. - Цей напрям потребує уваги…
11:50 -
11:27Уряд затвердив порядок виплат грошової компенсації вартості бейбі-бокса
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України, розробленої Мінсоцполітики, батьки можуть і надалі отримувати одноразові виплати замість натуральної допомоги. - Перші місяці після народження дитини –…
11:27 -
11:14Як знайти найближчий Хаб цифрової освіти
На платформі Дія.Освіта запрацювала оновлена інтерактивна мапа Хабів цифрової освіти. Відтепер ви можете швидко знайти найближчий хаб, щоб розвинути потрібні цифрові навички. Це безоплатні навчальні офлайн-простори, де…
11:14 -
10:14Як ОСББ та ЖБК стати енергонезалежними: програми підтримки від держави
ОСББ та ЖБК можуть стати енергонезалежними, встановивши сонячні станції чи теплові насоси з допомогою держави. Це частина Зимової підтримки – ініціативи Президента України Володимира Зеленського…
10:14 -
09:28Педагоги з мінімальною зарплатою отримають «вчительську тисячу» додатково до неї
Виплата доплати за роботу в несприятливих умовах праці («вчительська тисяча») не призведе до зменшення доплати до мінімальної заробітної плати, яку отримують ці вчителі. Нагадаємо, що…
09:28 -
09:20Україна повертає додому своїх: ще трьох черкащан визволили з полону
Найочікуванішу звістку отримали три родини з Черкащини. Їхніх рідних визволили з ворожого полону. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець. У межах нового обміну полоненими…
09:20 -
08:57Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 6 лютого
З тривогами через ворожі БпЛА минула і ця ніч в області. Особливо гучно було на Уманщині. За попередніми даними, наші оборонці знищили 6 "шахедів" у…
08:57 -
08:30Загальні бойові втрати ворога станом на 6 лютого
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 06.02.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 845310 (+1240) осіб,танків ‒ 9965 (+18) од,бойових броньованих машин ‒ 20737 (+16)…
08:30 -
08:24Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Щойно підписав указ, який надає чинності рішенню РНБО за підсумками засідання, яке відбулось напередодні. Все детально опрацьовано. Будуть продовжені всі…
08:24