Як працюватиме «Зроблено в Україні»
Заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма під час виступу на KIEF TALKS розповів про плани щодо підтримання українського виробника в межах програми «Зроблено в Україні».
За його словами, підтримка українського товаровиробника ґрунтуватиметься на трьох засадах: стимулюванні попиту за допомогою кешбеку в споживчому та промисловому сегментах, інвестиційному кредитуванні та дерегуляції.
«В індустріальному сегменті діє програма – кешбек на купівлю агротехніки, яка непогано себе показала. Подібна програма буде запущена і в споживчому сегменті. Покупець отримуватиме гідний кешбек за купівлю локального товару», – пояснив Ростислав Шурма.
Він додав, що умовою кешбеку буде безготівкова оплата з фіскальним чеком, що сприятиме прозорості. Крім того, продавець має бути платником податків на загальній системі оподаткування.
За словами заступника керівника Офісу Глави держави, Кабінет Міністрів та Офіс Президента працюють над удосконаленням механізму державних закупівель, щоб купували продукти з більшим ступенем локалізації, ніж тепер.
Ще один важливий напрям підтримки українського виробника – пільгове кредитування.
«Ми плануємо змінити програму «5–7–9», щоб змістити фокус на інвестиційну діяльність. Якщо ви подивитеся на структуру виданих кредитів, побачите, що левова частка береться під оборотні кошти. Найімовірніше, ці напрями будуть обмежені. Усе буде сфокусовано на інвестиційній діяльності, а також буде розширено ліміт кредитів до 10 мільйонів доларів», – заявив заступник керівника Офісу Президента.
Ростислав Шурма зазначив, що також планують спростити отримання кредитів на нові бізнеси.
«Добре, якщо у вас наявний бізнес – три заводи. Ви закладаєте один, будуєте четвертий. А якщо ви підприємець-початківець або займалися трейдингом, а тепер щось будуєте, що дати в заставу? Ми ж не перші, хто відповідає на таке запитання, у світі. Багато країн через це пройшли. Є проєктне фінансування. Ми працюємо з НБУ, щоб його запустити», – пояснив він.
Ще один напрям, над яким працює держава, – дерегуляція для українських виробників.
«В України мають з’явитися переваги порівняно з нашими сусідами: Румунією, Болгарією, Словаччиною, Польщею. Тому нам важливо, щоб наша дозвільна система була простішою, ніж у цих країнах. Дозволи видаються за п’ятьма напрямами: земля, муніципально-архітектурні погодження, приєднання до мереж, екологічні погодження і сам дозвіл на будівництво. Щодо землі і в нас уже ухвалено закон, який спрощує зміну її призначення. Працюємо над тим, щоб дерегулювати й інші напрями», – наголосив заступник керівника Офісу Президента.
-
08:37Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 13 квітня
З тривогами минула ця ніч у Золотоніському та Черкаському районах. Як інформує начальник ОВА Ігор Табурець, наші оборонці мінуснули 5 ворожих БпЛА. - Травмованих немає,…
08:37 -
08:23Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 12 квітня
Тривоги вночі лунали в усіх районах. У межах області знищено 3 ворожі БпЛА. Про це інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Минулось без травмованих,…
08:23 -
16:26Діалог влади та бізнесу: як підприємцям Черкащини вийти на японський ринок
Розширення можливостей, посилення міжнародного співробітництва та ділова культура азійських країн. Підприємцям Черкащини розповіли, як вийти на японський ринок. Про це йшлося під час чергової зустрічі…
16:26 -
16:12Виробники компонентів зброї можуть отримати до 8 млн грн грантової підтримки для створення та розширення виробництва
Уряд розвиває програму грантів для бізнесу, який будує нові виробництва в оборонній сфері. Про це зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів…
16:12 -
15:35Масштабний транш допомоги ЗСУ передали від Черкащини
Потужно, масштабно та відразу в низку підрозділів на найгарячіші напрямки. Новий вантаж необхідного передали від Черкащини для військових. Про це інформує начальник ОВА Ігор Табурець.…
15:35 -
15:221,5 млрд грн додаткової дотації спрямовано громадам, які мають найбільшу потребу в підтримці
Уряд ухвалив низку рішень щодо підтримки громадян країни та громад. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 11 квітня. За…
15:22 -
13:58У І кварталі 2025 року на соцвиплати спрямовано 94,3 млрд грн
Міністерство фінансів вчасно та в повному обсязі профінансувало соцвиплати у І кварталі 2025 року. Із держбюджету на соцвиплати, що здійснює Мінсоцполітики, спрямовано 94,3 млрд грн.…
13:58 -
13:54Уряд закуповує 600 шкільних автобусів: хто їх отримає?
Уряд виділив 1,6 млрд грн на закупівлю понад 600 шкільних автобусів. Кошти спрямують в ті регіони, де найбільше дітей потребують підвезення до школи, але поки…
13:54 -
12:07Як роботодавцю отримати компенсацію за працевлаштування молоді?
Державна служба зайнятості України активно долучається до підтримки молоді в питаннях працевлаштування та адаптації на сучасному ринку праці. Одним із ефективних способів такої підтримки є компенсація витрат…
12:07 -
11:59Прозорість і підзвітність: на Черкащині триває моніторинг публічних закупівель
Моніторинг публічних закупівель, оголошених через систему Prozorro, продовжують здійснювати в області в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, з 04 по 11 квітня…
11:59 -
11:461,6 млн українських домогосподарств отримали житлову субсидію під час опалювального сезону
Для українців, які мають невеликі доходи і потребують підтримки від держави, діє низка програм допомоги. Однією з найзатребуваніших з них є програма житлових субсидій. Протягом…
11:46 -
09:21В Україні вже засіяли понад мільйон гектарів ярих зернових
Станом на 11 квітня 2025 року аграрії всіх областей України засіяли 1 058,6 тис. га ярих зернових та зернобобових культур. Наразі найбільша площа посівів припадає…
09:21