Як працюватиме «Зроблено в Україні»
Заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма під час виступу на KIEF TALKS розповів про плани щодо підтримання українського виробника в межах програми «Зроблено в Україні».
За його словами, підтримка українського товаровиробника ґрунтуватиметься на трьох засадах: стимулюванні попиту за допомогою кешбеку в споживчому та промисловому сегментах, інвестиційному кредитуванні та дерегуляції.
«В індустріальному сегменті діє програма – кешбек на купівлю агротехніки, яка непогано себе показала. Подібна програма буде запущена і в споживчому сегменті. Покупець отримуватиме гідний кешбек за купівлю локального товару», – пояснив Ростислав Шурма.
Він додав, що умовою кешбеку буде безготівкова оплата з фіскальним чеком, що сприятиме прозорості. Крім того, продавець має бути платником податків на загальній системі оподаткування.
За словами заступника керівника Офісу Глави держави, Кабінет Міністрів та Офіс Президента працюють над удосконаленням механізму державних закупівель, щоб купували продукти з більшим ступенем локалізації, ніж тепер.
Ще один важливий напрям підтримки українського виробника – пільгове кредитування.
«Ми плануємо змінити програму «5–7–9», щоб змістити фокус на інвестиційну діяльність. Якщо ви подивитеся на структуру виданих кредитів, побачите, що левова частка береться під оборотні кошти. Найімовірніше, ці напрями будуть обмежені. Усе буде сфокусовано на інвестиційній діяльності, а також буде розширено ліміт кредитів до 10 мільйонів доларів», – заявив заступник керівника Офісу Президента.
Ростислав Шурма зазначив, що також планують спростити отримання кредитів на нові бізнеси.
«Добре, якщо у вас наявний бізнес – три заводи. Ви закладаєте один, будуєте четвертий. А якщо ви підприємець-початківець або займалися трейдингом, а тепер щось будуєте, що дати в заставу? Ми ж не перші, хто відповідає на таке запитання, у світі. Багато країн через це пройшли. Є проєктне фінансування. Ми працюємо з НБУ, щоб його запустити», – пояснив він.
Ще один напрям, над яким працює держава, – дерегуляція для українських виробників.
«В України мають з’явитися переваги порівняно з нашими сусідами: Румунією, Болгарією, Словаччиною, Польщею. Тому нам важливо, щоб наша дозвільна система була простішою, ніж у цих країнах. Дозволи видаються за п’ятьма напрямами: земля, муніципально-архітектурні погодження, приєднання до мереж, екологічні погодження і сам дозвіл на будівництво. Щодо землі і в нас уже ухвалено закон, який спрощує зміну її призначення. Працюємо над тим, щоб дерегулювати й інші напрями», – наголосив заступник керівника Офісу Президента.
-
16:39Нові категорії присвоїли черкаським тренерам
Тринадцять тренерів області пройшли атестацію та отримали нові категорії. Про це повідомляють в управлінні у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОВА. Відповідно до наказів…
16:39 -
16:36Розпочався цьогорічний прийом заявок від фермерів на участь в програмі компенсації вартості розмінування агроземель
Фермери вже можуть подавати заявки на розмінування агроземель в межах державної програми компенсацій. На ці потреби в державному бюджеті передбачено один мільярд гривень. Подати заявку…
16:36 -
14:39Українці знову можуть подавати заявки на доступне житло єОселя в Дії
Роботи з відновлення доступу до сервісів державних реєстрів завершено. Українці знову можуть подавати заявки для участі у державній програмі пільгового іпотечного кредитування єОселя через застосунок…
14:39 -
14:18Триває відбір фахівців із супроводу ветеранів війни за оновленими стандартами
Мінветеранів продовжує приймати заяви на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, відповідно до оновленого професійного стандарту. Кандидати можуть…
14:18 -
13:57У Давосі Президент відвідав виставку, присвячену боротьбі України проти російської агресії
В Українському домі в Давосі Президент Володимир Зеленський відвідав виставку Your Country First – Win With Us, яку відкрили на час проведення Всесвітнього економічного форуму.…
13:57 -
11:51З 29 січня запрацює субсидія на оренду житла для ВПО
Для багатьох українців, які змушені були через війну залишити власні домівки і переїхати жити в інші регіони країни, найболючішим залишається питання житла. З метою допомогти…
11:51 -
11:24Вишивана пам’ять Курщини, Білгородщини та Кубані вийшла на поштових марках України
У День Соборності Укрпошта презентувала поштовий випуск «Український народний одяг. Курщина. Білгородщина. Кубань». Це, зокрема, реакція компанії на політику Кремля щодо викривлення історії та національної…
11:24 -
10:22На Черкащині обліковують диких мисливських тварин
Облік чисельності диких парнокопитних і хутрових мисливських тварин розпочався 10 січня в мисливських угіддях області. Він триватиме до 5 лютого. Про це інформують в управлінні…
10:22 -
09:26Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 23 січня
Доба в області почалась із тривог. По ворожих повітряних цілях працювали сили ППО. За попередніми даними, в межах нашої території знищено російський БпЛА. - Минулось…
09:26 -
09:24Проєкт «100 майстерень»: уряд інвестує 540 млн грн у розвиток професійної освіти у 2025 році
Уряд України схвалив зміни до порядку використання коштів субвенції, спрямованої на створення сучасних майстерень і лабораторій у закладах професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти. У…
09:24 -
08:57Загальні бойові втрати ворога станом на 23 січня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 23.01.25 орієнтовно склали особового складу ‒ близько 825320 (+1340) осіб, танків ‒ 9850 (+6) од, бойових броньованих машин…
08:57 -
08:49Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Аргентини
В Українському домі в Давосі відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Аргентини Хав’єра Мілея. Глава Української держави подякував за незмінну підтримку України в…
08:49