Як ІТ-студії змінили підхід до навчання в Україні: результати опитування
У 2023 році в Україні у школах офіційно запустили проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії». До нього залучили провідних ІТ-спеціалістів, щоб діти розвивали якісні цифрові навички вже з першого класу, а потім ставали програмістами, розробниками, тестувальниками тощо та конкурували на світовому ринку праці.
Протягом навчального року у школярів було понад 500 інтерактивних вправ та 320 занять. Міністерство освіти і науки України спільно з партнерами у рамках проєкту EU4DigitalUA провели дослідження за підсумками навчального року, щоб зʼясувати, як вдалось допомогти вчителям модернізувати викладання інформатики та адаптувати освітній процес до сучасних потреб учнів.
В опитуванні взяли участь 1210 вчителів, а також 1195 батьків, які відповідали на частку запитань разом з дітьми.
«ІТ-студії — це переосмислений підхід до викладання інформатики через цифрові освітні матеріали для учнів та вчителів, з фокусом на практику та застосування навичок у реальних ситуаціях. Понад 30% навчальних закладів країни вже використовують ІТ-студії під час навчального процесу. Освітні матеріали оновленої інформатики змінюють уявлення про сучасне навчання, та закладають фундамент для майбутнього, де технології стають рушійною силою розвитку держави», — зазначила Валерія Іонан, заступниця Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції.
За результатами дослідження, 86,7% опитаних учителів активно інтегрують платформу у навчання, перетворюючи її на додатковий ресурс. Водночас 13,3% учителів успішно застосовують IT-студії на кожному уроці як основний інструмент навчання. Крім того, 24,4% учителів використовують платформу для поглибленого навчання, що дозволяє учням отримувати більш розширені знання у межах шкільної програми.
IT-студії виявилися гнучким інструментом, здатним адаптуватися до різних освітніх програм. Так, понад 72% учителів розглядають платформу як вдалий допоміжний ресурс до підручників. Близько 70% використовують її для організації самостійної роботи учнів та індивідуальних занять. Це особливо важливо у контексті сучасної освіти, де персоналізований підхід набуває все більшого значення.
Освітні ресурси оновленої інформатики інтуїтивно зрозумілі та зручні для учнів та вчителів. Про це говорять і цифри, адже 92,8% респондентів високо оцінили навігацію платформи. Середній бал задоволеності навігацією склав 4,16 з 5 можливих.
У планах регулярне вдосконалення функціоналу платформи. Більше ніж половина респондентів (56%) висловили бажання бачити розширені можливості IT-студій, у тому числі й симулятори, віртуальні лабораторії та ігрові середовища. Майже третина (30%) запропонували інтеграцію зовнішніх ресурсів та автоперевірку коду, що допоможе зробити процес навчання ще більш ефективним. А 20% опитаних відзначили необхідність створення динамічної карти прогресу учнів.
Якщо ви — батьки та хочете дізнатися, чи ваша школа вже використовує платформу «Оновлена інформатика — IT-студії», зверніться до вчителя інформатики.
Якщо ви — вчитель, скористайтеся шансом стати частиною освітньої інновації. Долучіться до платформи на it-osvita.diia.gov.ua і відкрийте нові можливості для своїх учнів.
Одне рішення може змінити майбутнє освіти. Станьте рушієм змін, допоможіть дітям адаптуватися до вимог цифрової епохи та зробіть навчання захопливішим і ефективнішим.
Більше інформації про IT-студії, відгуки вчителів про можливості на платформі дізнавайтеся у гайді “Як здобути сучасну IT-освіту на уроках інформатики” на Дія.Освіта.
Гайд доступний за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/guides/modernizing-computer-science-education-with-it-studios
Проєкт реалізується з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України в межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом та імплементується Міжнародним та ібероамериканським фондом адміністративної та державної політики (FIIAPP) в рамках другого компоненту «Інституційне зміцнення та розвиток потенціалу».
-
17:44Молодь Черкащини: нові ідеї, співпраця та проєкти
Очільник області зустрівся з молодіжним активом Черкащини. На мотиваційному заході йшлося про співпрацю, волонтерство, ресурс на проєкти та можливості. Начальник ОВА наголосив на відкритості до…
17:44 -
17:17Перспективи побратимства: Ігор Табурець представив потенціал Черкащини сенаторам штату Орегон
Черкащина налагоджує зв’язки з американським штатом Орегон. Перспективи укладання угоди про побратимство обговорив очільник області Ігор Табурець із сенаторами штату. Крім того, начальник ОВА презентував…
17:17 -
16:11Як українцям створити прийомну сім’ю
Українці можуть взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава надає підтримку на всіх етапах створення прийомної сім’ї. Що для цього необхідно –…
16:11 -
14:58Черкаська обласна служба зайнятості про підтримку у працевлаштуванні ветеранів
Державна служба зайнятості пропонує ветеранам і членам їхніх сімей допомогу у працевлаштуванні, перекваліфікації, започаткуванні власного бізнесу та соціалізації в цивільному житті. Про це йшлося на…
14:58 -
14:54Мобільний прикордонний загін: вакансії та переваги контракту
У 15-ий мобільний прикордонний загін триває набір на службу за контрактом. Про це на брифінгу в медіацентрі ОВА розповіли його представники. – У нас досить…
14:54 -
14:01Понад 1,2 млрд грн земельного податку надійшло до місцевих бюджетів Черкащини з початку року
Аграрний сектор Черкащини продовжує демонструвати стійкість та розвиток. ГУ ДПС у Черкаській області наводить дані про надходження земельного податку. Так, за 11 місяців 2024 року…
14:01 -
13:45Підготовка водійок вантажівок: Понад 100 учасниць проєкту вже почали практичне навчання
Триває ініційований Міністерством розвитку громад та територій пілотний проєкт з підготовки водійок вантажівок – учасниці програми вже завершили теоретичне навчання та розпочинають практичні уроки водіння.…
13:45 -
13:32СБУ і Нацполіція знешкодили наркосиндикат, який виготовляв психотропи
Служба безпеки та Національна поліція нейтралізували на Черкащині злочинне угруповання, яке виготовляло важкі психотропи для продажу у різних регіонах України. За матеріалами слідства, до організації…
13:32 -
12:12Кращого спортсмена листопада визначили на Черкащині
Кікбоксер Роман Щербатюк визнаний кращим спортсменом листопада-2024 на Черкащині. Про це інформують у відділенні НОК України у Черкаській області. У листопаді 2024 року на звання…
12:12 -
12:06Синоптики попереджають про погіршення погодних умов
Найближчої доби активний південний циклон відійде за межі України. Проте, його атмосферні фронти збережуть на Черкащині нестійку погоду з мокрим снігом, подекуди з налипанням мокрого…
12:06 -
11:40Держбюджет-2025: Видатки на соціальний захист осіб з інвалідністю збільшено на 300 млн грн порівняно з 2024 роком
Із загального обсягу видатків на соціальний захист населення, запланованих у державному бюджеті на 2025 рік у сумі майже 421 млрд грн, 6,7 млрд грн буде…
11:40 -
11:22Зимова єПідтримка: Українці почали отримувати кошти
10 грудня уряд розпочав виплати за програмою допомоги від держави «Зимова єПідтримка». Загалом упродовж 10-11 грудня допомогу за програмою отримають 1,8 млн повнолітніх українців, а…
11:22