Всі добровольці будуть повністю захищені законом

На цьому у рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30. Безпека країни» наголосив перший заступник секретаря Ради національної безпеки та оборони України, генерал-полковник Михайло Коваль.

«Всі добровольці будуть повністю захищені законом. Це поняття саботажу, використання особистої мисливської зброї, або нарізної, або помпової в інтересах територіальної оборони. Якщо є міст через річку і її охороняє підрозділ територіальної громади, то він має право після отримання команди використовувати цю зброю відповідно як і чатовий, який охороняє об’єкт, що йому доручено», – запевнив Коваль під час доповіді.

«Другий момент: в законі чітко визначено, що війська територіальної оборони будуть підсилені на 10 тис. осіб. Це потрібно для того, щоб вони набули спроможності, тому що вони перебувають у тому стані, в якому їх треба повністю відмобілізовувати й приводити у боєздатний стан. Якщо ми будемо добровольцями прикривати об’єкти на теренах відповідальності, якщо Національна гвардія буде прикривати особливо важливі об’єкти, якщо спеціальна служба транспорту буде прикривати тунелі й залізничні мости, то добровольчі підрозділи поки будуть відмобілізовуватись у війська територіальної оборони. Вони будуть виконувати завдання в єдиному замислі по охороні й обороні об’єктів на теренах своїх громад», – зазначив Коваль.