Власна справа: понад 20 тисяч українців отримають гранти на розвиток бізнесу

Визначені ще 447 переможців програми «Власна справа» за підсумками дев’ятнадцятої хвилі. Вони отримають гранти на старт або розвиток бізнесу на 110 млн грн. Від початку дії програми її переможцями стали понад 20 тисяч людей, в їхній бізнес держава інвестує майже 5 млрд грн. Про це повідомила перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

«Грантова програма «Власна справа» – одна з найбільш затребуваних програм підтримки малого бізнесу. З моменту її запровадження Урядом в липні 2022 року її переможцями стали вже понад 20 тисяч людей, які отримали гранти на започаткування або розвиток своєї справи. Загалом держава інвестує в мале підприємництво через гранти майже 5 млрд грн. Це інвестиції в тисячі нових компаній та підприємств, які розвивають виробництво, збільшують потужності, завойовують нові ринки. Це також інвестиції в розвиток економіки і створення нових робочих місць – отримувачі грантів створять близько 40 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни», – зазначила Юлія Свириденко.

Серед отримувачів мікрогрантів дев’ятнадцятої хвилі 57% жінок, 33% чоловіків та 10% юридичних осіб. Понад 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської (60), Івано-Франківської та Рівненської (по 31), Харківської (30), Київської (29) областей, а також міста Києва (36). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці дев’ятнадцятої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 151 людина;
  • тимчасове розміщування й організація харчування – 71 людина;
  • переробна промисловість – 63 людини;
  • надання інших видів послуг – 47 людей.

Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Для отримання гранту понад 75 тис грн обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Адмініструє програму Державна служба зайнятості.

Інформацію щодо отримання гранту за програмою «Власна справа» можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

Урядовий проект єРобота  є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

За інформацією Урядового порталу

Стрічка новин