Виїзна вакцинація: понад 240 жителів сіл Уманщини вакцинувалися від правця, дифтерії та COVID-19

Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб продовжує організовувати виїзні вакцинації. Цього разу спільно з керівниками та фахівцями Уманського і Жашківського відділень Уманського міськрайонного відділу Центру та колегами з ЦПМСД відвідали три населені пункти Уманщини – смт Бабанка, села Ладижинка та Соколівка.

Такі виїзди стали можливими завдяки отриманню Центром спеціального автобуса від ВООЗ, ЮНІСЕФ, за підтримки МОЗ.

Акції відбулися 27 та 29 червня за участю лікарів ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» Алли Балабан та Оксани Ілляшенко. За два дні виїзної вакцинації у трьох селах Уманського району було щеплено від правця, дифтерії та ковіда 244 жителі.

Іван Гейко, в. о. завідувача Уманського міськрайонного відділу Черкаського обласного ЦКПХ, наголосив на важливості виїзної вакцинації для Уманського району: «На сьогодні у сусідньому селі зареєстрований випадок захворювання на правець. Захворів юнак, який уже мав первинне щеплення – це і врятувало йому життя. Жителі сусідніх сіл поінформовані про можливість щепитися та зберегти собі здоров’я на майбутнє. Акцію охоче підтримали Бабанська та Ладижинська територіальні громади, люди були вдячні фахівцям за візит. Ідея саме виїзної вакцинації – це відмінна організація командної роботи медиків та влади щодо того, аби селяни не витрачали часу на дорогу до міста. Особлива увага акцентована на людях поважного віку, оскільки фактор захворюваності та смертності з роками зростає. Крім вакцинації проти дифтерії, правця та COVID-19, кожному також варто подумати щодо отримання щеплень у повному обсязі згідно з Національним календарем».

Жителі трьох населених пунктів Уманського району активно долучилися до акції. Щепитися приходили цілими родинами.