Виробники з зони бойових дій зможуть отримати гранти від держави на пільгових умовах
Підприємства переробної промисловості, які працюють на територіях активних бойових, дій зможуть отримувати грант у розмірі до 8 млн грн. Держава профінансує 80% вартості поданого проекту, а 20% грантер має покрити з власних чи кредитних коштів. Відповідне рішення Уряд підтримав на засіданні 15 жовтня 2024 року.
Грант можна буде використати на інвестиційні потреби – придбання нового виробничого або енергетичного обладнання.
«Сьогоднішнім рішенням ми даємо більше можливостей для бізнесу отримати гранти на переробку. Тепер вони доступні і для підприємств із зони активних бойових дій. Наприклад, з Херсонщини. Попри надскладні умови, вони працюють та надають роботу людям. Податися на гранти тепер можуть і виробники поліграфічної продукції. Також ми змінили вимоги щодо кількості робочих місць, які необхідно створити. Скоротили їх до 5 робочих місць, аби до програми доєднувалося більше учасників. Але при цьому вимоги по надходженню податків з зарплат залишились незмінні. Так хочемо дати доступ до програми, зокрема, підприємцям, які прагнуть розвивати автоматизацію виробництва», — зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Програма грантів на розвиток переробної промисловості рішенням Уряду розширена на:
- підприємства переробки, які працюють на територіях активних бойових дій. Обов’язкова умова – на території діяльності підприємства, мають працювати державні інформаційні ресурси.
- типографії та підприємства поліграфії.
Своїм рішенням Уряд також змінив вимоги до кількості робочих місць, які обов’язково має створити грантер.
Раніше залежно від суми гранту, це було від 5 до 25 робочих місць. Наприклад, щоб виконати умови, отримувач гранту у 8 млн грн мав працевлаштувати 25 робітників із зарплатою від 8 тисяч гривень.
Тепер обов’язковою умовою буде створення від 5 робочих місць – незалежно від розміру гранту. Водночас Уряд додав нову умову: за три роки отримувачу потрібно буде сплатити ЄСВ із зарплати нових працівників на суму, не менше ніж 20% від суми гранту.
Таким чином, наприклад, отримувач гранту в 8 млн грн зможе найняти 25 працівників із зарплатою в 10 тис. грн. Або, якщо має потребу в висококваліфікованому персоналі – працівників зі значно вищою щомісячною зарплатою.
Програма грантів на розвиток переробної промисловості, локалізація, часткова компенсація вартості техніки, індустріальні парки, підтримка проектів із значними інвестиціями, програми і продукти Експортно-кредитного агентства та інші є складовими політики розвитку українських виробників “Зроблено в Україні”.
З початку запуску програми грантів на переробку (липень 2022 року) гранти на розвиток отримали 779 переробних підприємств на загальну суму 3,9 млрд грн. За умовами, грантоотримувачі створять понад 16 000 робочих місць.
За інформацією Урядового порталу
-
09:15Ігор Табурець про ситуацію в області на ранок 15 червня
Ніч в області минула з повітряними тривогами. Як інформує начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець, по ворожих цілях працювали сили та засоби ППО. — У межах…
09:15 -
17:42GovTech Meetup: Як ШІ та цифрові реформи змінюють державне управління
GovTech Meetup у Києві зібрав провідних спікерів у сфері цифрового розвитку. Серед учасників — Луукас Ілвес, Марк Борис Андріянич та Валерія Іонан. Подію організував Global…
17:42 -
17:03На Черкащині пройшов форум «Хлібна індустрія – 2025»
Головна подія на українському ринку хлібопродуктів, понад 220 учасників. На Черкащині відбувся форум «Хлібна індустрія – 2025». Провідні виробники хліба та хлібобулочних виробів, інвестори, фахівці…
17:03 -
16:51Реєстрація військовослужбовців за місцем служби за наявності власного житла
Під час проходження служби військовослужбовці можуть декларувати або реєструвати своє місце проживання за місцем розташування службового житла, навіть якщо мають у власності інше житло. Реєстрація…
16:51 -
15:06Травневі температури: якою буде погода на Черкащині на вихідних
На вихідних, 14 та 15 червня, переважатиме комфортна погода, проте можливі локальні короткочасні дощі, місцями з грозами. Синоптики прогнозують температурні показники вдень 19-24 градусів, а…
15:06 -
11:37Як військові можуть отримати грошову допомогу після поранення
Військовослужбовці, які отримали поранення, контузію або травму, мають право на грошову допомогу від держави. Зокрема, передбачено як щомісячні виплати, так і одноразові компенсації, залежно від…
11:37 -
10:57Як здобути українську освіту за кордоном
Уряд створює умови, щоб кожна дитина могла здобувати освіту за українськими стандартами, навіть перебуваючи за кордоном. Є декілька сценаріїв навчання, і всі вони – з…
10:57 -
10:30Хто може отримати разову виплату до Дня Незалежності у 2025 році?
Щороку до Дня Незалежності держава виплачує разову грошову допомогу людям, які мають певний статус. Пенсіонерам гроші нарахують автоматично, іншим категоріям потрібно звернутися до Пенсійного фонду…
10:30 -
10:02Прозорість і підзвітність: моніторинг публічних закупівель проводять в області
Публічні закупівлі, оголошені через систему Prozorro, відслідковують на Черкащині в межах діяльності робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Так, із 6 по 13 червня у статусі…
10:02 -
09:50Діалог влади та бізнесу: фітосанітарний контроль та підтримка аграріїв
Фітосанітарний контроль, його цифрова трансформація та фінансова підтримка аграрного сектору. Такі теми обговорили під час 35 онлайн-зустрічі, яка відбулася у межах регіональної платформи „Діалог влади…
09:50 -
09:20Звернення Президента України
Бажаю здоров’я, шановні українці, українки! Сьогодні продовжили повернення наших людей із російського полону. Це вже третій крок обмінів, про які домовились у Стамбулі. Серед тих,…
09:20 -
08:45Загальні бойові втрати противника станом на 13 червня
Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 13.06.25 орієнтовно склали: особового складу ‒ близько 1 001 560 (+1 220) осіб; танків ‒ 10 934 (+1)…
08:45