Випускники кафедри військової підготовки ЧНУ склали присягу

54 випускники кафедри військової підготовки присягнули на вірність українському народові. Це вже третій випуск кафедри, інформують у навчальному закладі.

За два роки юнаки й дівчата вивчили військову техніку та зброю, тактичні прийоми ведення бойових дій, навчилися працювати з особовим складом військового підрозділу, набули навичок із тактики, вогневої підготовки, топографії, військової психології, опанували стройові прийоми та статути Збройних Сил України.

Підсумком став навчальний збір та випускні іспити, які приймала екзаменаційна комісія кафедри на чолі з військовим комісаром Черкаської області полковником Сергієм Лобаном.

Майбутні офіцери урочисто склали Присягу на території військової частини, до якої студенти кафедри були прикріплені під час проходження табірного збору. Щоб їх привітати, зібралися військові керівники Черкаського гарнізону та Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені Ігоря Момота, перший проректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мойсієнко, викладачі кафедра військової підготовки у повному складі, батьки та друзі.

Військовий комісар Черкаської області, начальник Черкаського гарнізону полковник Сергій Лобан наголосив, що солдат складає присягу раз у житті.

— Маю честь привітати вас зі знаменною подією! — звернувся до майбутніх офіцерів перший проректор Черкаського національного університету Василь Мойсієнко. — Якщо любиш свою країну, то відстоювати її інтереси — то найпочесніша професія. Ми вдячні вам за те, що обрали для опанування військової справи наймолодшу в Україні військову кафедру. Ви не пошкодуєте про свій вибір, адже керівництвом Черкаського національного університету зроблено все для її оснащення, для налагодження зв’язків із військовими підрозділами, які активно допомагають у підготовці офіцерів.

Від імені випускників наставникам, викладачам кафедри, керівництву університету подякував Олексій Шандра. Випускник висловив також вдячність в.о. ректора університету Олександру Черевку, який ініціював відкриття військової кафедри та за короткий термін створив умови для підготовки офіцерів запасу.

Склавши Присягу, випускники отримали довідки про проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу. Після атестації наказом Міністра оборони України їм буде присвоєно первинне офіцерське звання — молодший лейтенант запасу.

Нагадаємо, до 20 вересня триває набір на навчання на кафедрі військової підготовки ЧНУ ім. Б. Хмельницького за програмою підготовки офіцерів запасу за двома військово-обліковими спеціальностями.